reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby przyrost wagi

Musisz zaznaczyć waga i wzrost przy urodzeniu a później na chwilę obecną i zobaczyć czy dobrze przyrasta
 
reklama
To siatka centylowa czyli ok. No nie da się jej dłużej przytrzymać. Rekord to 25min.

To powinno wyglądać tak:

Screenshot_20240625_092047_Baby Tracker.jpg


I ja od siebie polecam tę aplikację:

Screenshot_20240625_092106_Google Play Store.jpg


Wpisujesz tak wszystkie wagi z datami jakie masz
 
Czyli ile gram tyje na dzień?

Nie mam zielonego pojęcia. Jest wesoły, cudowny, rozwija się prawidłowo. Sika, kupy robi. Miał morfologie na 3 miesiące również bez odchyleń. Nie widzę powodu by go zmuszać do jedzenia więcej je na żądanie więc tyle ile chce.

Jego siostra raz przybrała nam 21g w tydzień czyli 3g na dzień. Prawda jest że mogła ospę i nawet wtedy pediatra która jest też doradca laktacyjny nie kazała jej dokarmiac.
 
U nas siatka wcześniacza, ale popatrz jakie mamy skoki, łącznie z czasowym wypadnięciem poza kanały. Nigdy niczym nie dokarmiałam. Nikt nie kazał.

1000009862.jpg
 
Jeśli dziecko jest ok, aktywne, normalnie brudzi pieluchy, wesołe, to bym olała te rady. Sama przechodziłam 7 miesięcy tysiące dobrych porad od pediatry, doradców laktacyjnych, położnej i żałuję, że się dałam w to wkręcić. Kosztowało mnie to tylko kupę nerwów i przeplatanych nocy. Tak naprawdę wszystko się uspokoiło, jak odpuściłam myślenie o wadze dziecka. To są tylko ramy, a nie każde dziecko się do nich idealnie wpisuje. Moja siostra miała to samo 3 miesiące temu. Obserwuj małą i jeśli cię nic nie zaniepokoi to karm ją na żądanie i zobaczysz, że będzie dobrze.
 
reklama
@fasolka32 a co tak naprawdę cię niepokoi. Przecież dziecko przybiera na wadze. I to jest najważniejsze. Zwróć uwagę na różne czynniki w tym to, że jest gorąco i mleko sie też do tego dostosowuje. Jeśli trzeba to częściej dostawiaj mała do piersi. Jest gorąco i może chce sie jej pić. Siatki centylowej. A kij z nimi. One są potrzebne jak dziecko nie je, nie przybiera na wadze, itp. Teraz ludzie za dużą wagę rzywiazuja do siatek centylowych. To jest narzędzie diagnostyczne pomocnicze, a nie jedyne. I ważny jest cały kontekst życia dziecka.
Wiem coś o tym, bo lekarze ciągle straszyli mnie siatkami centylowymi. Na szczęście miałam świetna neonatolog, która mi wszystko wyjaśniła, cieszyła sie, że karmię piersią i jak trzeba było to prostowała innych lekarzy. Siatki centylowe wyciągasz jak dziecko przestaje przybierać na wadze, przestaje jeść i to troszkę trwa. Najpierw stosuje sie obserwacje na piersi, potem dopiero włącza sie dokarmianie jeśli trzeba. I dopiero wtedy zaczynasz sie martwić.
Odpuść, bo sie zadreczysz. A wiem, co mówię, bo przeszłam różne sytuacje z córcia.
Dziecko najlepiej ważyć raz w miesiącu, o tej samej godzinie, zawsze na tej samej wadze. I zauważysz różnice nawet w tym, gdy raz zwazysz o dziecko będzie po kupce, a jak będzie przed. Moim zdaniem karm na żądanie, i ciesz sie malenstwem
 
Do góry