reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Przyrost Beta hcg

reklama
I to jest słuszne podejście. Bo jak ciąża ma się utrzymać, to się utrzyma.
I zapewne jak masz jakieś komplikacje, to dopiero zaczyna się działać.

@19kamila96 A czy wraz z betą badałaś progesteron, by sprawdzić zasadność brania duphastonu?
Tak :) w maju przeszłam ciążę biochemiczną. Badałam betę, progesteron. I progesteron miałam zaniski żeby utrzymało to ciążę. Przez kolejne dwa cykle przyjmowałam duhapston, ale również brałam ze względu na plamienia jakie miałam. Teraz miałam trzeci cykl z Duhapstonem . I czuje że tym razem wszystko będzie dobrze :)
 
Jakie leki?
Bo wg mojego rozeznania luteina/duphaston za dużego wpływu na ciążę nie mają.
A wiesz czym jest niedomoga lutealna? Wiesz, ze nieprzyjmowanie duphastonu w takiej sytuacji kończy się poronieniem?

Na tym kończę, nie chce kontynuować tej rozmowy, bo przeraża mnie, ze kiedyś jakaś niedoświadczona dziewczyna trafi na ten wątek i będzie musiała się zastanawiać czy badania i leki są dobre.
Straszne jest to, ze swoimi teoriami możesz zrobić komus krzywdę.
Jeśli ktoś mnie posłucha i zrobi bete „bez sensu” to straci co najwyżej 60 zł. Jeśli posłucha Ciebie to może stracić zdrowie…
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dodam jeszcze, że na duphastonie czy luteinie utrzymywanie ciąży się nie kończy.
Mnóstwo kobiet musi np przyjmować heparynę, aby utrzymać ciążę. Musi ją brać od pozytywnej bety.
Jeśli miałyby czekać do 7 czy 8 tc na potwierdzenie ciąży, to już by nie miały czego potwierdzać.
 
@Agnes4312 Ale nie mówimy o ciążach, gdzie kobieta ma diagnozę pewnych chorób, przy których należy brać określone leki np. heparynę.

I pewnie doskonale wiecie, że progesteronu nie powinno się brać do czasu uwidocznienia ciąży na USG? Więc beta nic nie zmienia w tej kwestii.
 
@Agnes4312 Ale nie mówimy o ciążach, gdzie kobieta ma diagnozę pewnych chorób, przy których należy brać określone leki np. heparynę.

I pewnie doskonale wiecie, że progesteronu nie powinno się brać do czasu uwidocznienia ciąży na USG? Więc beta nic nie zmienia w tej kwestii.
Dlaczego niby nie powinno się brać ?? Skąd pani ma takie informacje??
 
Faktycznie, nie wszystkie kobiety mają wcześniej diagnozę. Dla tych całkowicie zdrowych informacja poniżej dlaczego WARTO robić Beta hcg (screen z Kliniki Bocian- centrum leczenia niepłodności)
62277D69-1961-4F1D-A07F-7918BB93DA5D.jpeg
 
@Agnes4312 Ale nie mówimy o ciążach, gdzie kobieta ma diagnozę pewnych chorób, przy których należy brać określone leki np. heparynę.

I pewnie doskonale wiecie, że progesteronu nie powinno się brać do czasu uwidocznienia ciąży na USG? Więc beta nic nie zmienia w tej kwestii.
Ale beta pozwala tez ustalić kiedy na takie usg najwcześniej sie wybrać
 
reklama
Do góry