reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost Beta hcg

Ja bym nie robiła. Znam przypadki, ze nawet ładnie rosnąca beta nie jest zupełnym potwierdzeniem zdrowo rozwijającej się ciąży. Ja sama również sprawdziłam raz i więcej nie będę. Co ma być dalej to i tak będzie.
Dokładnie - ja jestem przykładem :-) zawsze rośnie dobrze a niestety do tej pory kończyło się złe. Niema co kasy wydawać ja tez pójdę raz przed wizyta żeby wogole mieć pojęcie jaka wartość czy jest już szansa coś na usg zobaczyć i więcej nie robię ...
 
reklama
A czy któraś z was w pierwszych tygodniach miała delikatne kłucia raz po lewej stronie raz po prawej, raz po środku?? Delikatne skurcze. Nie mam cały czas tak ale od czasu do czasu złapie mnie ból. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem co mnie powinno niepokoić a co nie ??
 
A czy któraś z was w pierwszych tygodniach miała delikatne kłucia raz po lewej stronie raz po prawej, raz po środku?? Delikatne skurcze. Nie mam cały czas tak ale od czasu do czasu złapie mnie ból. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem co mnie powinno niepokoić a co nie ??
Tak, nawet w 2 trymestrze je mam
 
Ja zawsze obiecywałam sobie, że pójdę do lekarza po skończonym 7tc.
I nigdy mi się nie udało tyle dotrwać, bo w każdej ciąży miałam plamienia i do tego czasu miałam po ok 5x USG za sobą 🤷‍♀️ Gdyby nie to, to bym spokojnie czekała. Betę to mi jedynie w szpitalu raz zrobili (a później sprawdzałam czy urosła). Każdy przypadek jest inny. Ale ja również jestem zdania, że robienie bety i wczesne USG przynosi najczęściej więcej nerwów niż pożytku.
 
Ja zawsze obiecywałam sobie, że pójdę do lekarza po skończonym 7tc.
I nigdy mi się nie udało tyle dotrwać, bo w każdej ciąży miałam plamienia i do tego czasu miałam po ok 5x USG za sobą 🤷‍♀️ Gdyby nie to, to bym spokojnie czekała. Betę to mi jedynie w szpitalu raz zrobili (a później sprawdzałam czy urosła). Każdy przypadek jest inny. Ale ja również jestem zdania, że robienie bety i wczesne USG przynosi najczęściej więcej nerwów niż pożytku.
Rozumiem :) ja betę musiałam robić wcześnie ze względu Duhapstonu który brałam do 24 DC. I musiałam się dowiedzieć czy jestem w ciąży aby kontynuować branie lub przerwać.
 
Każde badanie jest stresujące, chodzenie do dentysty również. Ale to znaczy, ze mamy tego nie robić? Dziewczyny, niech kazda robi jak uważa, bo kazda sama jest odpowiedzialna za swoje zdrowie i macie prawo decydować. Natomiast błagam- nie szerzmy informacji, ze po co robić betę jak to więcej stresu. To badanie niejednokrotnie uratowało życie kobiet (i one są na tym forum) więc ja bym nie miała odwagi dawać takich rad.
 
Aż z ciekawości sprawdziłam sobie, jak to jest u nas... i jakoś mnie to nie dziwi przy tutejszym cool podejściu: pierwsza wizyta powinna odbyć się przed 14. tygodniem :o , najlepiej w okolicach 8.-12. A, no i betę bada się raz...
 
I to jest słuszne podejście. Bo jak ciąża ma się utrzymać, to się utrzyma.
I zapewne jak masz jakieś komplikacje, to dopiero zaczyna się działać.

@19kamila96 A czy wraz z betą badałaś progesteron, by sprawdzić zasadność brania duphastonu?
 
reklama
Sformułowanie „jak ciąża ma się utrzymać to się utrzyma” nie jest w pełni prawdziwe. Przecież może być sytuacja, ze ciąża, która skończyła się poronieniem wcale nie musiała się tak zakończyć- wystarczyłoby odpowiednio szybko wykonywać badania i wdrożyć leki.
Mamy wpływ na ciąże, to nie jest wola Boga. Oczywiście może wydarzyć się wszystko, ale mamy na to wpływ. Warto o tym pamiętać :)
 
Do góry