reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost Beta hcg

19kamila96

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Maj 2022
Postów
155
Cześć :) Jestem w 3 tygodniu + 5 dni ciąży.
Owulację miałam w 11dc ( potwierdzona monitoringiem).
W 24 DC zrobiłam test betę hcg. Wynik wyszedł 85,80.
W 26 DC potworzylam badanie i już 305.
Czy to nie jest za duży wynik ?? Bo wynik 305 był w 3 tygodniu+4 dzień.
Może znaczenie ma też to że owulację miałam dość wcześnie.
 
reklama
Tu się też liczą dni od owulacji :)
Myśli Pani żeby robić jeszcze betę ??? Musiałam zrobić w 24 DC bo biorę duhapston i musiałam sprawdzić czy jestem w ciąży żeby dalej przyjmować duhapston. I bije się z myślami czy robić dalej betę czy to ma sens ?? Zrobiłam raz a potem drugi sprawdzić czy rośnie.
 
Myśli Pani żeby robić jeszcze betę ??? Musiałam zrobić w 24 DC bo biorę duhapston i musiałam sprawdzić czy jestem w ciąży żeby dalej przyjmować duhapston. I bije się z myślami czy robić dalej betę czy to ma sens ?? Zrobiłam raz a potem drugi sprawdzić czy rośnie.
Przyjmując że bhcg podwaja się co 48h, a pęcherzyk w macicy widać jak bhcg ma ok 1000-1500 to ja już bym się umawiała do lekarza np na piątek, bo jutro już możesz mieć ok 600,w środę już ponad 1000 :)
A potem już stosować się do wskazówek lekarza czy sprawdzać bhcg czy nie
 
Myśli Pani żeby robić jeszcze betę ??? Musiałam zrobić w 24 DC bo biorę duhapston i musiałam sprawdzić czy jestem w ciąży żeby dalej przyjmować duhapston. I bije się z myślami czy robić dalej betę czy to ma sens ?? Zrobiłam raz a potem drugi sprawdzić czy rośnie.
Ja bym nie robiła. Znam przypadki, ze nawet ładnie rosnąca beta nie jest zupełnym potwierdzeniem zdrowo rozwijającej się ciąży. Ja sama również sprawdziłam raz i więcej nie będę. Co ma być dalej to i tak będzie.
 
Przyjmując że bhcg podwaja się co 48h, a pęcherzyk w macicy widać jak bhcg ma ok 1000-1500 to ja już bym się umawiała do lekarza np na piątek, bo jutro już możesz mieć ok 600,w środę już ponad 1000 :)
A potem już stosować się do wskazówek lekarza czy sprawdzać bhcg czy nie
Noo z tym 1000 bety hcg to bym była ostrożna, bo u niektórych może coś widać a u innych przy wyższych wartościach widac mało co albo wcale jeszcze…. Ja bym jednak odczekała chwile…
 
reklama
A ja bym nie czekała, lepiej jak najszybciej potwierdzić ciążę wewnątrzmaciczną
Przy takiej niskiej becie jak lekarz nic nie zauważy to i tak przeciągnie się to w czasie… bo pójdzie w dwie strony albo tak wczesna ciaza ze nie widać, albo pozamaciczna i znowu stres… no ale każdy robi jak uważa ☺️ Jednak widzę po obserwacji ze pośpiech w tych kwestiach kobietom nie służy…
 
Do góry