reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

reklama
;-)spoko... ja juz od kilku tygodni mam utrudniony "dostep" wiec wymysliłam że po prostu siadam sobie na brzegu wanny tak ze jedną noge mam na podłodze a druga w wannie i w tej pozycji kombinuje - fakt ze nadaje sie tylko dla tych co wanny posiadaja i ich brzuchy nie sa jeszcze ogromne.:-p ale z lusterkiem tez kiedys próbowałam i efekty były marniutkie wiec wymyslam inne sposoby:sorry2:
 
Skoro poruszamy tak wysublimowane tematy :-D:-D:-D, to dorzućcie jeszcze coś o hemoroidach, bo ja słyszałam , ze ponad połowa dziewczyn po porodzie ma przejściowe z tym problemy :confused: Prawda to?
 
Skoro poruszamy tak wysublimowane tematy :-D:-D:-D, to dorzućcie jeszcze coś o hemoroidach, bo ja słyszałam , ze ponad połowa dziewczyn po porodzie ma przejściowe z tym problemy :confused: Prawda to?
mi wyszedł jeden w 8 miesiącu:-p i nie jest to nic przyjemnego po lekarstwach schował się ale po porodzie nie miałam dopiero po jakimś tam czasie znowu wylazł i tez zaleczyłam lekarstwami narazie jest spokój;-)
ale ze mną do szkoły rodzenia chodziła dziewczyna która miała 4:szok::no: mówiła ze siedziec nie mogła:-(ja jej współczułam tylko
 
hmm to nieprzyjemna rzecz - i mnie to dopadło niesttey:dry:trzeba bardzo uważac zeby nie doprowadzic do obstrukcji bo to od tego głównie hemoroidy wychodza.Zdzarza sie zę i w czasie porodu cos sie stanie ale generalnie na to apskudztwo pracuje sie jaki czas:dry:nie polecam:dry:;-)
 
Powiem Wam, że tak jak pierwszego porodu się nie bałąm, tak teraz mam stracha!
Nie boję się bólu, ale tych komplikacji...:-D
Ale trzeba myśleć pozytywnie, no nie?

u mnie jest tak samo.. z każdym dniem zdaję sobie sprawę ile miałam szczęścia i ile mnie czeka potencjalnych zagrożeń.. ale staram się być dobrej myśli.. no i przede wszystkim zaplanować i zapanować nad tym nad czym się da..

w sprawie lewatywy to powiem tak: nie wiem jak to jest bo nie miałam (pielęgniarki zajęły się inną kobitką, bo powiedziały, ze jak ja jestem pierworódką to trochę mi zejdzie, a ja je zaskoczyłam i lewatywy już mi nie zrobiły)... ale wiem jak to jest jak się jej nie ma:szok::szok::szok: to jest własnie najgorsze wspomnienie z porodu.. niby w większości opróżniłam się przed rozpoczęciem akcji, ale cały czas miałam stresa, bo jednoczesnie próbowałam wypchnąć coś jedną dziurką i powstrzymać to co samo się wypychało drugą (tzn. na kinbelku miałam wrażenie, ze zaraz mi dziecko wypadnie, a na łóżku.. to już wiecie)... i właściwie nie było aż tak strasznie, ale stresior miałam z tym ogromny..

a jeśli chodzi o golenie to albo ja albo mąż dbaliśmy o tą sprawę przez dwa ostatnie tygodnie, ale dwa dni przed porodem pojechalam do rodziców i mi sie zapomniało.. w efekcie położna dokonała szybkiej korekty fryzjerskiej.. ale to jest zdecydowanie przyjemniejsze w wykonaniu męża..
 
Hej, dziewczyny,
a po co w ogóle jest to całe golenie? Przecież włosy mają swoją funkcję higieniczną. Na porodzie po ludzku czytałam, że nieogolone kobiety rzadziej łapią jakieś zakażenia w czasie porodu. Ja tam nie wiem, czy chcę się ogolić. Ewentualnie dla estetyki w pachwinach mogę, ale na pewno nie będę chciała się pozbywać wszystkich włosów - łysa cipka to domena małych, słabych dziewczynek, któe jeszcze nie decydują o sobie same, a nie dorosłych kobiet. Tak to czuję.

P.S. Taki olejek do masażu krocza jest OK?
OLEJEK DO MASAŻU MIGDAŁOWY 100 ml (268905781) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Do góry