reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebudzanie z płaczem w nocy

Boże:szok::szok::szok::szok: co wy :-D miejcie nade mną litości baby ja w pracy jestem nie drukujcie tak bo nie nadążam odbierać tel pisać zleceń i jeszcze was czytać:-D
monika jak mozna dziecko do dziadków oddac:szok:?? ja rozumie gdyby chora była ale tylko dla tego ze sie dziecko urodzilo:no: tyle matek daje rade z dwójką szok...

ha sklep ogrodniczy zawsze to jakas alternatywa ale w takim razi przeszczep można zrobić albo perukę zakupić:-D:-p
Wszłam na ta strone która podałas super normalnie genialne zdjeci:-D bastek cudaśny:) tylko schrupać

Framama Nie do łysa idz do dobrego fryzjera, nie wiem jakie masz długie ale mysle ze dla poprawienia kondycji to minimum 5 cm powinnas saciac a fachowiec ci na pewno doradzi i potem zaku sobie jedwab do wlosów taki w spreju zalezy jakiej firmy to z 5 zl są oczywiscie droższe jak kto woli i tym jedwabiem po kazdym myciu potraktowac wlosiska lepsza kondycja gwarantowana:tak::-p

Ale futrzak fajny taka bubowa jest śliczna:tak:
maria ja sie modliłam zeby Kacper był czarny:-D a tu przynoszą mi go a ten rudy:-D:-p miałam zareklamować ale stwierdziłam pokocham jak swoje:-D:-p
Z tym kozakiem powaliłaś mnie:-D:-p
Oliwka jest cudowna podobna do mnie jak byłam mała:-D:-p
aniamacek Hm jak dla mnie nie powinnas jej kłasć o 11 spac tylko po tej 12 czy 13 a nastepnie 16-17 i wtedy po 20 nyny konkretne ale wiadomo ona ma 2 miesiace wiec musisz jakos przeboleć ale ja bym tak własnie spróbwała ja jak Kacper miał 2 miech własnie tak robiłam i od 21:40 spał do 5 ( am) a potem do 8 nynał
 
reklama
a ja myślałam , że tylko moja nie chce spać w dzień. aniamacek u mnie to samo między jedzeniami spi 20 min i wstaje wyspana. jedynym moim ratunkiem choć to podobno nie pedagogiczne to zakupiłam drugi wózek na paskach i tak bujam po 20 min od zaśnięcia i tak mogę moją przetrzymać. inaczej to budzi się i już.
 
umi2 po czym poznać dobrego fachowca od włosów ? bo niby ktoś mi kogoś poleca po czym okazuję się że nie jestem zbyt zadowolona z fryzury. jedwab mam( nie pamiętam skąd) taki w buteleczce co można go wcierać. myslisz że to da radę. bo tak na serio to trochę się martiwię tymi włosami bo mi garściami wychodzą
 
aniamacek
Ja pozniej ci przedrukuje z mojej bibli odnosnie Twojego przedzialu wiekowego jak to powinno wygladac( u mnie sie udalo dostosowac wiec mam luz)
Zasypia po karmianiu?? To nie jest dobrze, powinnas tak jak Umi pisze usypiac ja conajmniej z 45 min po karmieniu. Z pelnym brzuszkiem dziecia zle sie spi. Ja stosowalam taki cykl
Jedzenie potem aktywnosc(zabawa) i na koncu spanie. Pomaga! Dziecko zlaczy drzemki i pospi dluzej,
Popisze troche pozniej wiecej bo mamy teraz prawie 39st c. Ale mlody o dziwo ruchliwy i wesoly.
 
Framama Dobry fachowiec:-p kilka przykładow:
- za sciecie nie bierze mniej niz 30 zl... jesli ktos za sciecie bierze 15 zł to jak dla mnie nasza fryzura własnie tak bedzie wygladac... i uwierz wiele razy sie to potwierdziło
- zawsze myje włosy przed scieciem i nie tnie na sucho jak tak zaczyna to od razu uciekaj
- ma czysto w miejscu pracy i sam/sama wyglada schludnie
-jej jego fryzura jest ladna a nie taka ze szkoda gadać...
- gdy chrzanisz głupoty o najlepszej fryzurz dla ciebie ze np jezyk bedzie dobry przy pucolowatej twarzy ( to przyklad) fryzjer od razu mówi że tego nie zrobi bo bedziesz zle wygladać
- doradzi i spróbuje przekonac cie do tego co sam wymysli albo połaczy swoja wizję z woją
- Nie załuje ci kosmetyków na włosy a zapytany jak dbac o nie od razu klepie wykład....
- a no i czysty fahowy sprzet koniecznie musi miec nozyczki takie z " lukami" takie szczerbate bo jakbys chciała wycieniowac a bedzie \to robił zwykłymi nozyczkami to zapewne schrzani włosy chyba ze to jakis super ekstra fryzjer jakichś gwiazd filmowych

Dlaczego tak? Szanujacy sie fryzjer bedzie sie cenił... poza tym nigdy nie zrobi czegos co źle reklamowałoby jego salon czyli np brzydka fryzura no bo jak potem spotkasz kogos i nawet tobie sie ten jezyk bedzie podobał a pochwalisz sie że zrobili ci to w tym czy w tym salonie to fryzjer jest skonczony... takie wiesci poczta pantoflowa są najgorsze.
 
RUTYNA DLA DZIECKA 8-12 TYGODNI KARMIONEGO PIERSIA

Pory karmien:
7am
10.45/11 am
2/2.15pm
5pm
6.15 pm
10.30pm wybudzamy

Pory drzemek
9am-9.45am
12-2/2.15pm
4.45-5pm

Maximum drzemek 3 i 1/2 h aby dziecko spalo od 19 do 7

Plan
* 7.00 dziecko musi byc juz wybudzone, przebrane i zaczac jedzenie nie pozniej niz o 7am
20 min z jednej piersi potem 10-15 min z drugiej

* nie karm dziecka po 7.45 bo to sie odbije na kolejnym karmieniu i zje mniej.

* musi zostac wybudzone 2h

*8.50 przygotowuj dziecko do spania, wyciszanie, kolysanki i takie tam. Najlepiej w ciemnym pokoju.

*9.00 powinien juz spac
*9.45 jak spi to obudz
*10.00 aktywna zabawa
*10.45/11 karmienie 20 min z jednej(.) i 10/15 z drugiej(.)
*11.45 przygotowywanie do spania, wyciszanie i takie tam, ja zazwyczaj szlam na spacer
*12 powinien kimac

Czesto jest tak ze dziecko nie spi tych 2 h wiec mozna spokojnie rozlozyc to na pozniej po karmieniu o 2.15 ale nie mozesz przekroczyc czsu do 17 i lacznej dlugosci 3.5h

*2.15 karmienie z (.) 20 minut i z drugiej 10-15

Tu moze byc jeszzce drzemka. I jesli jest glody to zaoferuj mu okolo 17 z 10 minut (.)
*5.30 aktywna zabawa

*6.00 zaczynamy kapiel

*6.15/6.30 jedzenie 20 minut z obu(.) , pamietaj aby przed karmieniem wypic zawsze duza szklanke wody!

*7.00 powinien juz isc spac po jedzonku

*10.00/10.15 wybudz go , ale powaznie wybudzic, zapalic delikatne swiatlo , daj mu okolo 10 minut aby sie obudzil, bo inaczej nie zje wszystkiego co powinien aby spac cala noc. Mozesz zmienic mu pieluszke wlasnie teraz.
Tu proponuja zamiast cyca dac butalke mleka, wlasnego lub modyfikowanego.

*10. 30 daj mu 20 minut(.) i potem butalke, potem zgas swiatlo i daj mu do 20 minut drugiego (.)

Jesli obudzi sie przed 5 rano dac mu wody!!!
Jesli o 5 albo po 5 bo tak moze sie zdarzyc zanim dziecko dostosuje sie do tego planu daj mu jeden cycek a drugo tylko okolo 10 minut.
Jak sie obudzi o 6 daj tylko jeden cycek a karmienie o 7.00 przeloz na 7.30 . Reszta dnia wg planu
 
Ostatnia edycja:
mnika z podobny do mojego kiedyś:-D:-p z tym ze u mnie zawsze o 5 chciał jesc, wode wypił owszem raz nawet 300 ml ale i tak mleczko było potrzebne z reszta sie zgadzam z tym ze ja butla karmiłam i nie mialam takiego grafika tylko tak na oko robiła nie wiem jakim cudem mnie sie tak skiazkowo prawie udalo to zrobic:-p
 
a ja myślałam , że tylko moja nie chce spać w dzień. aniamacek u mnie to samo między jedzeniami spi 20 min i wstaje wyspana. jedynym moim ratunkiem choć to podobno nie pedagogiczne to zakupiłam drugi wózek na paskach i tak bujam po 20 min od zaśnięcia i tak mogę moją przetrzymać. inaczej to budzi się i już.
ojjjjjjjjj kobiety!sposobem trzeba te nasze glizdy! a balkon macie??moja w łóżeczku w domu w dzień śpi aż 30min.potem wstaje cała w skowronkach i z godzine sie bawi a potem marudzi bo nie wyspana.ale ja ją na balkon wystawiam i tam sobie nawet 3h śpi.a i zdrowsza bedzie bo powietrze świerze wystawiajcie na balkon kawe w spokoju można wypić:-D
UMI2 jak ja ją czarną zobaczyłam to się bałam że mąż powie że nie jego!;-)ja jestem ruda mąż blondyn:eek:a tu taki mix.no ale położna co mi odbierała poród mówi że czysty tatuś.zdenerwowało mnie to bo każdy tak mówi!po mnie to ma ale tylko cipke:-D)
 
Framama Dobry fachowiec:-p kilka przykładow:
- za sciecie nie bierze mniej niz 30 zl... jesli ktos za sciecie bierze 15 zł to jak dla mnie nasza fryzura własnie tak bedzie wygladac... i uwierz wiele razy sie to potwierdziło
- zawsze myje włosy przed scieciem i nie tnie na sucho jak tak zaczyna to od razu uciekaj
- ma czysto w miejscu pracy i sam/sama wyglada schludnie
-jej jego fryzura jest ladna a nie taka ze szkoda gadać...
- gdy chrzanisz głupoty o najlepszej fryzurz dla ciebie ze np jezyk bedzie dobry przy pucolowatej twarzy ( to przyklad) fryzjer od razu mówi że tego nie zrobi bo bedziesz zle wygladać
- doradzi i spróbuje przekonac cie do tego co sam wymysli albo połaczy swoja wizję z woją
- Nie załuje ci kosmetyków na włosy a zapytany jak dbac o nie od razu klepie wykład....
- a no i czysty fahowy sprzet koniecznie musi miec nozyczki takie z " lukami" takie szczerbate bo jakbys chciała wycieniowac a bedzie \to robił zwykłymi nozyczkami to zapewne schrzani włosy chyba ze to jakis super ekstra fryzjer jakichś gwiazd filmowych

Dlaczego tak? Szanujacy sie fryzjer bedzie sie cenił... poza tym nigdy nie zrobi czegos co źle reklamowałoby jego salon czyli np brzydka fryzura no bo jak potem spotkasz kogos i nawet tobie sie ten jezyk bedzie podobał a pochwalisz sie że zrobili ci to w tym czy w tym salonie to fryzjer jest skonczony... takie wiesci poczta pantoflowa są najgorsze.
ja raz tu poszłam do polki co niby fryzjerka!matko myślałam że mąż mnie z domu wygoni.mówię do nie NA RIHANNE!a ona co???fakin szit na pazia mnie obcięła.wiecie jak to wygląda ze średniowiecza ten.wstyd mi było.nic nie mogłam z nimi robic!tylko chustki nosiłam przez jakiś czas póki nie odrosły!i taką reklame jej zrobiłam że hohoho.takie co są tanie to są fryzjerkami a i owszem ale OWIEC!
 
reklama
monika z- dziękuję bardzo ,bardzo bardzo, normalnie wydrukuje sobie i jak mantrę będę traktować:-) tylko tak się zastanawiam czy tych karmień nie ma za mało bo 6 w sumie a moja mała to taki głodomór i 8 razy je. jakoś dopasuję. No i chyba właśnie błąd robiłam bo po karmieniu jak taka senne i oczka zamyka to ja ją myk i lulu i może temu taki plytki sen i ciągle się wybudza? no ale mam nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone i będę to zmieniać.
Framama- ja po ciężkich doświadczeniach z fryzjerami w końcu na całe szczęście znalazłam taką panią, ze naprawdę jestem zadowolona. Do tego doszło ze jak zachodze to czasami nawet nie pytam się jaki kolor nakłada bo tak sie zagadamy ze zapominam i dopiero potem się pytam:szok: ale jeszcze się nie zawiodłam. Jest młoda i doskonale wie co i komu pasuje i widac ze naprawde lubi to co robi no i sobie ciągle fryzury też zmienia i ciągle się dokształca. A mi włosy od jakiś dwóch dni zaczynają trochę wiecej wypadać ale jeszcze tragedi nie ma. A myślałam ,że mnie to ominie:-p:-p:-p bo ciągle tak mocno łepetyny się trzymały. No ale pod koniec miesiąca pójde do mojej pani i zobaczymy... bo to już czas włosy mądrości zamaskować:-D:-D:-D!!!
Umi- a ja chciałam takie zlote dziecko i w sumie chyba trochę się udało bo tak pod słońce to trochę takie bardziej kasztanowe są! Ale takie śliczne jak u Twojego to chyba nie będą....ech
 
Ostatnia edycja:
Do góry