reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebudzanie z płaczem w nocy

reklama
Framama to i tak nieźle zarabiasz ja z Podkarpacia jestem to jak u nas 1000 zł sie dostae na reke to jest dbrze a 1200 to juz w ogóle super:sorry: no ale warunki inne życie tansze a za opiekunke to tak 500 zł minimum do 800 ale mnie by sie to nie kalkulowało bo by mi zostawało 200 zl:zawstydzona/y: ( oczywiscie jak mnie zatrudnia bo na razie ten piekielnie majętny staż)
 
ciężko! ja przez pół miesiąca na nianię będę pracować a drugiej pół na kredyt

Nic sie nie martw, jakos Wszystkie damy RADE , Umi :-) daje rade to czemu my nie?

Jak przyjechala do mnie tesciowa w pazdzierniku, to mialam to samo co TY Framama z ciotka. O maly wlos bym jej nie zabila....k...wa fa wszystko robilam zle... lacznie z nakladaniem pieluszki(a mam wprawe o 13 lat mlodsza siostra).
Pamietam jedna niedziele, ubieralam sie na spacer z godzine bo po 1 bylam gruba i nie mialam sie w co ubrac ...a po 2 po cesarce wszystko mnie bolalao wiec nawet gumki z majtek wycinalam co by mnie nie usiskaly.
Ubrana i szczesliwa ze ide na spacer, schodze na dol z malym a patrze tesciowa juz biegnie i mowi ja ide...ja ze nie, ze ja sie szykowalam i ze ja, to ona wyrwala i z rak Bastka i heja uciekla...ja w ryk...i tak non stop. Potrafila rano przyjsc i mi go zabrac z lozeczka ,,bo ja mam sie wyspac,, a to kurna moje dziecko i ja chce sie nim zajmowac...chcialam:-)...teraz moze ktos wpasc i go zabrac:rofl2:

Co do tematu...dziecko spalo od 6.30 do 6.30 mimo ze kaszle dal rade:tak:
 
ooo przypomiałaś mi ze spacerem ..... ciocia zawsze wychodziła ze mną i momentalnie wyrywała mi wózek z rąk :wściekła/y: tylko słyszałam , " daj ją Izunia ponoszę ją ,przewinę, uspię ..." no cholera jasna to MOJE dziecko.... ale na szczęscie ciocia jest już tylko złym wspomnieniem i tematem rozmów jaka to ze mnie zła osoba!
mam straszną obawę żeby zostawić córeczkę z Nianią. wiem, że to głupie ale ja naprawdę uważam, że nikt tak ja ja nie zajmie się nią, :zawstydzona/y:
 
ło się rozpisały ranne ptaszki.widać ze nocki były extra.nasza też dziś.poszła spać po 21 i spałyśmy do 8.30.no ja raz wstawałam na siusiu(co mnie bardzo irytuje zawsze w nocy)i raz zeby obadać czy jest przykryta bo lubi się rozkopać.ale tak to ani razu nie płakała w nocy.zjada cale jako pół kanapki i panienka najedzona.
a co to płacenia teściowym ciotkom czy komuś tam to ja już wolałabym zrobić kasting i wybrać opiekunkę.tydzień z taką w domu bym siedziala przed praca i zobaczyla czy sie nadaje bo słowa i uśmieszki do naszych dzieci to nie wszystko.płace jej za opieke i nie wtraca mi sie nikt i mam spokoj.a moja tesciowa chetna przyleciec.serio nawet swoja prace we włoszech by odłożyła na rzecz opieki DARMOWEJ nad moja przylepka.która własnie siedzi mi na kolanach i mnie głaszcze:-)ma az do 4 opuchniete dziasła:szok:deliszysz bedzie!
ja tez tak mam ze mysle ze ona moze jest chora a ja nie widze!ale to nasze urojenia:-D
 
to też jak tak zrobiłam jak mówisz zorganizowałam casting no i jest wybrana niania. no i takiej zawsze mogę powiedzieć co mi się podoba a co nie , a nie jak do ciotki podchodzić jak do jeza żeby coś powiedzieć.

jej jak ja ci zazdroszczę ja już 2 kawę pije. a włosy to mi tak wypadają, że szok . mąz mówi , że "linieje":-) ale to nie żarty ja pół włosów stracę bo mi wypadają a drugie bo mi córeczka skutecznie wyrywa ciągnąc niemiłosiernie;-)
 
maria mam takie samo podejcie płace i wymagam i to samo chciała zrobic dac młodego do złobka płaciłabym i ewnetualnie opieprzalabym rowno bo na opiekunke mnie nie stac a tesciowej jak cos powiem to wielka obraza ale zwiałam sie na sposób i opieprzam mojego a on do swojej mamy skacze:-D...

Framama monika z Mnie sie wydaje że one chcialy pomoc to tak bardziej obiektywne na to patrze:laugh2::-p ale sama reagowałam podobnie raz mlody sie rozpłakał u mnie na kolanach bo chciał pilota a tesciowa podbiegła i do mnie ze ona go uspokoi:confused2: a ja jej na to spokojnie " Matce dziecko pani wyrywa?":laugh2: zgasiło ja potem oczywiscie T. sie ode mnie dostało i tez ja ochrzanił:-p

edit Framama łykaj skrzyp i migiem do fryzjera sciac włosy
 
ło się rozpisały ranne ptaszki.widać ze nocki były extra.nasza też dziś.poszła spać po 21 i spałyśmy do 8.30.no ja raz wstawałam na siusiu(co mnie bardzo irytuje zawsze w nocy)i raz zeby obadać czy jest przykryta bo lubi się rozkopać.ale tak to ani razu nie płakała w nocy.zjada cale jako pół kanapki i panienka najedzona.
a co to płacenia teściowym ciotkom czy komuś tam to ja już wolałabym zrobić kasting i wybrać opiekunkę.tydzień z taką w domu bym siedziala przed praca i zobaczyla czy sie nadaje bo słowa i uśmieszki do naszych dzieci to nie wszystko.płace jej za opieke i nie wtraca mi sie nikt i mam spokoj.a moja tesciowa chetna przyleciec.serio nawet swoja prace we włoszech by odłożyła na rzecz opieki DARMOWEJ nad moja przylepka.która własnie siedzi mi na kolanach i mnie głaszcze:-)ma az do 4 opuchniete dziasła:szok:deliszysz bedzie!
ja tez tak mam ze mysle ze ona moze jest chora a ja nie widze!ale to nasze urojenia:-D

Swojej coreczce to by popilnowala za darmo, ale Nam?? Mojego obecnego to oddala na wies do dziadkow jak byl malutki jak Daria sie urodzila.
Wiec Dawid swoje cale zycie spedzil u dziakow(zajefajni ludzie).
Bastek ma 6 miesiecy i do dzis nic mu nie kupila( kuwa taki gest, ja nie oczekuje nic wielkiego) a swojego innego wnuczka to obsypuje prezentami. A w D........ to mam.
No ale mame mam dobra. Pracuje wiec nie moze przyjechac...
Jak tesc byl u nas, 2 miesiace bo mu Dawid prace zalatwil to na gore do Bastka wszedl 3 no moze 4 razy(2 miecy!!!!!!!!!!!!)
Szkoda mi mojego Bastka, bo ja dziadkow mialam WSPANIALYCH.
Asz sie namazalam i uzalam ale wiecie@ mam...:rofl2:
 
Framama monika z Mnie sie wydaje że one chcialy pomoc to tak bardziej obiektywne na to patrze:laugh2::-p

edit Framama łykaj skrzyp i migiem do fryzjera sciac włosy


Wiem, ze chciala pomoc, ale ja wolalam zeby mi pomogla w domu a nie z dzieckiem.
Teraz to juz mam w d co o mnie mysli i jej mowie wprost. a ona i tak ciagle krytykuje bo ma to w naturze.

a z wlosami to przeczytalam zamiast sciac to SIAC...i sie usmialam...sianie to tez alternatywa, moze w ogrodniczym mamja jakis worek z cebulkami:laugh2:

Framama ile twoje male ma miesiecy??
 
reklama
to też jak tak zrobiłam jak mówisz zorganizowałam casting no i jest wybrana niania. no i takiej zawsze mogę powiedzieć co mi się podoba a co nie , a nie jak do ciotki podchodzić jak do jeza żeby coś powiedzieć.

jej jak ja ci zazdroszczę ja już 2 kawę pije. a włosy to mi tak wypadają, że szok . mąz mówi , że "linieje":-) ale to nie żarty ja pół włosów stracę bo mi wypadają a drugie bo mi córeczka skutecznie wyrywa ciągnąc niemiłosiernie;-)
włosami to sie nie martw normalne po porodzie.mozesz brac jakies bablety
ale ja sie nie ciesze ta nocka bo u nas tak zawsze.raz extra chwale ja a potem 10razy trzeba wstawac i uspokajac.wiecie co!moja mala mowi przez sen!wasze tez tak robia???to znaczy mowi po swojemu
 
Do góry