reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebudzanie z płaczem w nocy

ale dziewczyny to nie daje rezultatu od początku nie mówie do Kacpra jak sie budzi w nocy nie nosze tylko przewracam z boczku na boczek ostatnio go wzięłam na ręce... dziś w nocy punkt 3 pobudka a ja stwierdziłam ze g wyprzedze dałam mu mleko i zjadł odwrócił sie majac mnie daleko i głeboko i spał do 6:30 bo mu sie potem cos przysniło... ale szczerze watpie czy on głodny jest eh... co do rytuałów w ciagu dnia to on a ułozony plan wrecz idealnie i tak nic to nie daje, ale musze przynac ze dzisiejsza noc była lepsza, a i rano znaleźliśmy prezent dwójeczka sie przebila.
hahah pocieszyłaś mnie dziękuję Ci bardzo:))to te noce bedą takie deliszysz już chyba do 18!!!!u mnie też punkt 3 jak w tym horrorze:wściekła/y:ona głodna ni ejest bo je miseczkę kaszki a potem dopycham ją jeszcze mlekiem i nie zje mi nawet 90ml po tym
 
reklama
ja to zawsze koło 20 daje pół kanapki znaczy od 2 tyg mam taka praktyke bo myslałam ze sie nie najada a przed samym snem butla i potrafi wypic 200 ml w sumie jakby był wiecej w butelce to tez by wypił... ale on to z łakomstwa i tez jestem pewna ze głodny nie jest:dry: tylko wydziwia
 
Poczytałam opowieści o kłopotach ze snem, tak patrzę na Skarbusię w łóżeczku i myślę, że mam raj w nocy :) Wieczorna kąpiel, potem karmienie, przytulanki przy odbijaniu i od ok 21- 21.30 Córka czasem zaśnie na rękach, czasem ze smokiem w łóżeczku i mam spokój przynajmniej do 3-4 nad ranem, a jak dobrze jej się zaśnie, to bywa że i do 6 jednym ciągiem pośpi :)
 
1. Gina Ford- Sleep Guide

Dziecko od 6 miesiaca do 12 miesiaca potrzebuje srednio 14-15 godznin snu w ciagu doby. Powinno tez przesypiac cala noc bez jedzenia. W tym wieku powinny miec miejsce 2 drzemki. Jedna krotka, druga dlozsza. Jesli dziecko nie przespi 2 godzin w ciagu drugiej drzemki powinno zatem miec 3 krotki. 3 drzemka powinna byc gora do 17 aby dziecko moglo spokojnie zasnac o 7-7-30 i spac cala noc.
Jesli dziecko budzi sie w nocy w tym wieku nalezy przeanalizowac jego pory drzemek i ilosc jedzenia.

W siodmym miesiacu dziecko powinno miec ustabilizowane 3 posilki. Mleko powinno zostac zredukowane do 3 razy dziennie. 7rano, 14.30 i 18.30- tzw. Full feed czyli od 210 do 240ml.
Pomiedzy 6 a 9 miesiacem dziecko ktore spalo ladnie w nocy zaczyna sie budzic poniewaz nie otrzymuja wystarczajacej ilosci jedzenia w ciagu dnia odpowiednio do ich wieku i wagi.

Plan Dnia
7- pobudka i mleko i potem sniadanko
9/9.30- drzemka nie dluzsza niz 30-40 minut
11.30/12 lunch
12.30 – drzemka do 2 godzin
2.30/3 mleko
4.30 drzemka jesli dziecko nie spalo ponad godzine po poludniu-30 min
5.00 – kolacja
6/6.30 kapiel
7/7.30 mleko i nyny


Jesli zazwyczaj Toje dziecko chodzi pozniej sie myc, co 3 dni skracaj czas o 30 minut.

Jakie moga byc przyczyny pobudek w tym przedziale wiekowym
1. Jedzenie
2. Rozlaka- lek separacyjny
3. Krecenie sie w lozeczku, zawijanie sie w kocyk i wstawanie
4. Wczesne pobudki
5. Comforter dependency czyli zabawka, kocyk i inne rzeczy do ktorych dziecko sie przywiazuje co pozwala mu zachowac niezaleznosc i poczucie bezpieczenstwa. (9-12 miesiac zazwyczaj)

JEDZENIE
80% problemow ze spaniem dotyczy niewlasciwego karmienia. Za szybkie wprowadzanie stalego jedzenia i za szybka redukcja odpowiedniej ilosci mleka. Za duza ilosc owocow i warzyw poznym popoludniem prowadzi do wzdec i powoduje wybudzenie sie dziecka. Karmirnir dziecka duza iloscia komercjalnego jedzenia(sloiczki), moze prowadzic rowniez do budzenia sie nocnego, poniewaz dziecko nie otrzymuje wystarczajacej ilosci protein!
ROZLAKA, LEK SEPARACYJNY
Dziecko w tym wieku zdaje sobie sprawe, ze jest rozdzielone z matka.
Zaczyna strasznie plakac kiedy matka opuszcza pokoj na kilka chwil. Ma poczucie , ze matka zostawia go na zawsze. Moze tez wystapic lek przed obcymi twarzami. Dziecko na obcych reaguje olbrzymim placzem.
Trzeba przyjac ze jest to natura dziecka. Ze okres tem mija okolo 9, 12 miesiaca. Zostawianie go celowo samego lub z obca osoba, ktorej sie boji nie rozwiaze problem ale moze go poglebic.
Dziecko rowniez zaczyna budzic sie w nocy i kiedy nie widzi matki zaczyna glosno plakac. Nalezy zawsze pozytywnie odpowiedziec tzn zareagowac na ten placz a nie go lekcewazyc. Trzeba mu pomoc byc bardzien niezaleznym .


JUTRO NAPISZE CIAG DALSZY ANALIZOWANIA PROBLEMOW i inne ciekawostki- jak redukowac pobudki
 
Ostatnia edycja:
No tak i dupa... analizuje ten plan i co? wszystko tak jak w nim z tym ze mleko ma wiecej razy bo budzi sie w nocy raz mi sie go uda normalnie uśpić a raz drze sie bo chce mleko:dry:
u mnie plan wyglada tak
7 pobudka
8 sniadanko ( mleko)
9-9:30 drzemka
10-11 kaszka
13 obiad ( zupki i te bzdety)
13:30-15, 15:30 drzemka
15-16 podwieczorek owoce
19 kolacja
19:30 kapiel
20-20:30 mleczko+ kleik i nyny
no i w nocy się budzi na mleko nawet jesli dam mu te czwarta porcje mleka w ciągu dnia
a wypija w ciagu dnia 200-240 ml za kazdym posiedzeniem...
wazy 9 kg mierzy 80 cm i jak ja mu moge do tego dostosowac jedzenie jak kazde dziecko w tym wieku inne jest?
 
u mnie to samo.mamy ułożony swój plan z tym ze mała od zawsze kąpie się o 20.
a my miałyśmy dziś tak---->1.45-pobudka i płacz wiec mama raz dwa trzy na boczek, jak nie pasował to na drugi i spała.potem 5 pobudka i płacz wiec to samo zrobiłam ale chyba z 5 razy:wściekła/y:no i tak do 8 spała.ale już jej wiecej nie zostawie żeby płakała bo jak się rozwyje to potem trudno ją uspokoic wiec wole tą metodę.no ale jak pisze tam kolezanka ten lęk (bo podejrzewam że to to)minie po 12m.hahahhaahah wiec jeszcze 3 muszę wytrzymać Umi2 też się trzymaj.tylko 4miesiące przed Tobą:-D
aaaaai laski zrobiłam z tym woskiem i też nic!wiec u mnie to nie działa:-D
 
maria09 Moze minie jak mały skończy 9 mies:-D:-p wole tę bardziej optymistyczna wersję czyli na drugi tydzień w sobotę będę już spała normalnie:-p a z tym woskiem tez robiłam jak młody miał cos ponad 6 miesiecy ale nie przelałam nad tym krzyżem z patyków czyli zle zrobiła niby wyszła twarz jakaś brzydka ja tam nic nie widziałam ale moja mama tak wyczytała:-p, nie pomogło może dla tego ze zle zrobiłam:dry::confused:
A ja słyszałam o czymś takim jak szukanie snu
Dokładnie chodzi się po pomieszczeniu, w którym dziecko śpi z tą właśnie mała rozdartą istotą. Bierze sie delikwenta do każdego konta i wymawia sie za każdym razem formułkę " Czego szukasz dziecko? Snu" i wtedy zbiera sie ten sen z każdego konta pokoju ( czyli jakieś śmieci gorzej jak ktoś właśnie sobie poodkurzał:-D:-p). No i ten sen ( śmietki) daje się pod materacyk, czy tez poduszkę dziecka. W każdym razie chodzi o to żeby były pod głową dziecka.

Ja miałam zamiar spróbować ale pech chciał ze wtedy posprzątałam:dry:
 
maria09 Moze minie jak mały skończy 9 mies:-D:-p wole tę bardziej optymistyczna wersję czyli na drugi tydzień w sobotę będę już spała normalnie:-p a z tym woskiem tez robiłam jak młody miał cos ponad 6 miesiecy ale nie przelałam nad tym krzyżem z patyków czyli zle zrobiła niby wyszła twarz jakaś brzydka ja tam nic nie widziałam ale moja mama tak wyczytała:-p, nie pomogło może dla tego ze zle zrobiłam:dry::confused:
A ja słyszałam o czymś takim jak szukanie snu
Dokładnie chodzi się po pomieszczeniu, w którym dziecko śpi z tą właśnie mała rozdartą istotą. Bierze sie delikwenta do każdego konta i wymawia sie za każdym razem formułkę " Czego szukasz dziecko? Snu" i wtedy zbiera sie ten sen z każdego konta pokoju ( czyli jakieś śmieci gorzej jak ktoś właśnie sobie poodkurzał:-D:-p). No i ten sen ( śmietki) daje się pod materacyk, czy tez poduszkę dziecka. W każdym razie chodzi o to żeby były pod głową dziecka.

Ja miałam zamiar spróbować ale pech chciał ze wtedy posprzątałam:dry:

to nie sprawiedliwe!;-):-Du mnie dopiero zaczęło.u mnie wyszedł jakiś wulkan.nic tam nie było tylko taka górka wiec nie wiem.a dwa razy lała ten wosk przez klucz no zobaczymy.może chociaż u Ciebie sie to wkrótce zmieni.życzymy Ci tego:tak:
 
o 20 moje dziecko dostało mleko a o 20:20 po tym jak sobie spiewał aaaaaaaAAAaaa usnął:-D i nocka byłaby super gdyby nie to ze o 3 zaczął wyć ide do niego patrze a on siedzi z zamkniętymi oczami i daje ile fabryka mocy w gardziołku dała, ale szybko usnął tylko sie napił i spał do 7
 
reklama
u mnie było tak.21 zasnęła.30min.pozniej płącz wiec ja ją na bok buzi w policzek i spała:-)ja wstałam o 2 i słyszę tatatattata miammmm:szok:ale nic nie robie.zaglądam do łóżeczka a ona przez sen tak:-Dale to to nic.była na kołdrze w drugim końcu łózeczka.to ja ją bach na swoją strone a ona i tak sobi eprzez sen poszła tam spowrotem.to ja tyko kocem okryłam no ale o 5 pisk.tata interweniował.na boczek i do 7spała mała fujarka.ale juz jest znacznie lepiej.
 
Do góry