reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebudzanie z płaczem w nocy

Hejka dziewczyny.
Mialam ten sam problem i zastosowalam ta metode z ksiazki.polecam dr Eduard Estivill lub ksiazke Annette Kast-Zahn Hartmut Morgenroth " kazde dziecko moze nauczyc sie spac".
Troche pisalysmy z dziewczynami na https://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/przy-cycu-co1-1-5h-cala-dobe-32147/ jak chcecie to przeczytajcie.

Ja mowie a kysz ksiazce Usnij Wreszcie!! To Hit na BB. Dla mnie za malo humanitarna i nie przewiduje tego, ze kazde dziecko jest inne.
Gina Ford- niestety nie tlumaczona na polski, pomaga wprowadzic pewnien naturalny rytm, dzieki ktoremu latwiej jest zrozumiec potrzeby dziecka. Nie koncentruje sie tylko na usypianiu, ale przede wszystkim na rutynie zwiazaniej z jedzeniem, zabawa, drzemkami it.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mowie a kysz ksiazce Usnij Wreszcie!! To Hit na BB. Dla mnie za malo humanitarna i nie przewiduje tego, ze kazde dziecko jest inne.
Gina Ford- niestety nie tlumaczona na polski, pomaga wprowadzic pewnien naturalny rytm, dzieki ktoremu latwiej jest zrozumiec potrzeby dziecka. Nie koncentruje sie tylko na usypianiu, ale przede wszystkim na rutynie zwiazaniej z jedzeniem, zabawa, drzemkami it.

Co do tego to ta ksiazka tez tlumaczy rytualy zwiazane z jedzeniem, zabawa czy drzemkami. Jest tam mowa o usypianiu ale tez o potrzebach dziecka (wiec pewnie nie doczytalas;-)).
Tlumaczy ona by obserwowac dziecko, jakie sa jego przyzwyczajenia i na tej zasadzie ustala sie rytm dnia.
Po przeczytaniu jej , obserwowalismy malego przez tydzien z dokladnymi adnotacjami co i jak , i na tej zasadzie sam sobie okreslil godziny w ktorych spi i w ktorych jest glodny a w ktorych bylo najwyrazniej widac ze jest pobudzony i chce sie bawic.

Moj maly umie sam zasypiac wiec teraz juz po tak dlugim czasie odkad zaczelam ta metode stosowac pozwalamy sobie na odchylenia , obserwujac go dalej np.nie chce isc o 20 do wyrka to patrzymy kiedy sam zasygnalizuje i wtedy idzie.

Dla mnie nie jest ona jak to nazwalas nie humanitarna, a dzieci sa inne -prawda dlatego trzeba obserwowac i probowac metody te czy inne, majac oczywiscie dobro dziecka na uwadze.
Metody ta czy Giny sa tylko wyznacznikami ktore maja pomoc rodzica i dziecku w zrozumieniu rytmu dnia.

No i niestety zgodze sie z tym ze sa takie przypadki dzieci na krore zadna metoda nie podziala, czy to z tej czy innej ksiazki.
 
Ostatnia edycja:
no my nocke miałyśmy extra!znowu o 3 wstała z płaczem.odłożyłam ją i na nowo!chciałam ją przetrzymać ale nie dałam rady.miałam takie myśli że coś jej się stanie od tego płaczu.
 
Maria, dawals jej butle? Moze glodna.
Od placzu to puchna oczy:)
nie ona ma pewno nie jest głodna.wzielam ja na lapy i przestala.usiadlam na swoje loze ja posadzilam a ona rece do gory i mamamamamama i ryk.no wlasnie nie wiem ona zaczyna lekko beczec, potem juz daje na calego tak ze sie zanosi.a potem jeszcze ika do tego.nie wiem czy takim malym nic sie nie stanie??sie nie zabeczy jak ją zostawie??
 
nie ona ma pewno nie jest głodna.wzielam ja na lapy i przestala.usiadlam na swoje loze ja posadzilam a ona rece do gory i mamamamamama i ryk.no wlasnie nie wiem ona zaczyna lekko beczec, potem juz daje na calego tak ze sie zanosi.a potem jeszcze ika do tego.nie wiem czy takim malym nic sie nie stanie??sie nie zabeczy jak ją zostawie??

Kojazysz odruch Pawlowa?? Tak samo jest z dzieckiem. Jesli przyzwyczaisz ja do uspakajania na rekach o 3 w nocy, bedzie tego oczekiwac za kazdym razem jak sie obudzi. To tak jak sie mowi, ze nie mozna usypiac dziecka na rekach, lub gdziekolwiek i potem przekladac go do lozeczka. Dziecko budzi sie i nie wie co sie dzieje. I wlasnie , jesli zasnelo na rekach to chce na rece ...
Jak Bastek juz wyje w nocy...to biore go na rece, ale stoje w miejscu , nie patrze sie w oczy jego bo to rozbudza...kilka razy tak zrobilam i mi gagatek usmiech bezzebny pokazal. Jak sie uspokji to odkladam go do lozeczka i tak do skutku. Kiedys zajmowalo to oj dlugo teraz bach bach i juz wie, ze jest czas spania. No i bron boze zapalac swiatlo, gadac do niego. Cisza absolutna!
Jak marudzi tylko to bez rakcji.
 
Ostatnia edycja:
Kojazysz odruch Pawlowa?? Tak samo jest z dzieckiem. Jesli przyzwyczaisz ja do uspakajania na rekach o 3 w nocy, bedzie tego oczekiwac za kazdym razem jak sie obudzi. To tak jak sie mowi, ze nie mozna usypiac dziecka na rekach, lub gdziekolwiek i potem przekladac go do lozeczka. Dziecko budzi sie i nie wie co sie dzieje. I wlasnie , jesli zasnelo na rekach to chce na rece ...
Jak bastek juz wyje w nocy...to biore go na rece, ale stoje w miejscu , nie patrze sie w oczy jego bo to rozbudza...kilka razy tak zrobilam i mi gagatek usmiech bezzebny pokazal. Jak sie uspokji to odkladam go do lozeczka i tak do skutku. Kiedys zajmowalo to oj dlugo teraz bach bach i juz wie ze jest czas spania. No i bron boze zapalac swiatlo, gadac do niego. Cisza absolutna!
Jak marudzi tylko to bez rakcji.
czyli droga kuliżanko ona wstanie to ja ją bach na boczek.....ona wstanie to ja ją bach na boczek w łóżeczku i tak aż zrezygnuje sama??bez wyjmowania bin ladena z łóżeczka.zobacze.najwyżej odeśpię w dzień.zdam relacje jutro.
oooo mader!dzieciak jest kochany.uśmiechnięty non toper szarżuje w domu, a w nocy takie excesy:no:szit żem tak rzeknę
 
reklama
ale dziewczyny to nie daje rezultatu od początku nie mówie do Kacpra jak sie budzi w nocy nie nosze tylko przewracam z boczku na boczek ostatnio go wzięłam na ręce... dziś w nocy punkt 3 pobudka a ja stwierdziłam ze g wyprzedze dałam mu mleko i zjadł odwrócił sie majac mnie daleko i głeboko i spał do 6:30 bo mu sie potem cos przysniło... ale szczerze watpie czy on głodny jest eh... co do rytuałów w ciagu dnia to on a ułozony plan wrecz idealnie i tak nic to nie daje, ale musze przynac ze dzisiejsza noc była lepsza, a i rano znaleźliśmy prezent dwójeczka sie przebila.
 
Do góry