reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

proszę pomóżcie Mai!!!

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wiem tyle, że wpłaty z zagranicy robi się wszystko tak samo, tyle że przed numerem konta 50....wpisisuje się SWIFT BK i tyle...tak fundacja kazała.

Wyżej było pytanie o listy do dzienników itd - pisały dziewczyny do wielu gazet i czasopism, tych powszechnych i o temtyce dziecięcej...ale odezwał sie tylko FAKT, DZIENNIK ZACHODNI, PROFESIONAŁ...

Współpraca z telewizją, jak np z Polsatem nie zostanie podjęta, jeśli nie przedstawię im całej dokumentacji związanej z leczeniem zagranicznym - którą wciąż gromadzimy...więc mam dać im znać, jak już to skompletuję...
Podobnie program Uwaga TVN...czekają na wieści, czy przypadkiem prof Wojtalik nie podejmie się operacji w Polsce...

Haniu, postaram się cosik przesłać, ale z Maja na karku będę to robiła w ratach :)
Acha...ktoś znajomy od mojej siostry wkleił na stronie Knurowa, link czy baner z Mają...

Oto tekst do wykorzystania do listów..

Witam Szanownego Odbiorcę tej pilnej wiadomości.

Otóż, jestem mamą wspaniałej dziewczynki, która urodziła się ze skomplikowaną wadą serca (atrezja tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym), która w naszym kraju została uznana za nieoperacyjną.
Dziecko jednak ma szansę na normalne życie, ponieważ w USA, w Kalifornii (Stanford) pracuje najlepszy kardiochirurg na świecie Dr Hanley, który z powodzeniem operuje takie wady. Szukając pomocy dla naszej córeczki Mai, postanowiliśmy oddać ją w najlepsze ręce.
Dr Hanley zainteresował się naszą sprawą, zlecił wykonanie dodatkowych badań, ale już teraz podkreśla, że będzie to bardzo kosztowna operacja (wstępnie ok. 500.000 USD), mój pobyt z dzieckiem również.
Niestety życie naszego aniołka ma wysoką cenę, jej forma spada z każdą infekcją płuc a pomoc musi przyjść jak najszybciej. Wraz z mężem robimy wszystko co w naszej mocy aby zebrać taka sumę, choć na nasze realia, musiałaby to być wygrana w TOTO LOTKA.
Czas działa na naszą niekorzyść, obawiam się, że możemy nie zdążyć zebrać takich pieniędzy. Codziennie patrzę, jak moje dziecko cierpi i walczy z dolegliwościami, serce mi pęka i tracę wiarę w sens życia. Nie trzeba mi niczego więcej, jak tylko ratunku dla naszego jedynego dziecka. Dlatego PROSZĘ!!!, pomóżcie, wierzę, że możecie to zrobić dla ratowania życia.
Najbardziej proszę Ciebie odbiorco, ponieważ od Ciebie zależy czy usłyszą o nas inni, którzy będą w stanie nam pomóc zebrać taką sumę lub poddać pomysł, jak to zrobić.
Siła mediów i prasy, to jest jedyny sposób aby prosić o pomoc dla mojego dziecka.
Oczywiście, przysługuje nam prawo złożenia wniosku o refundację leczenia zagranicznego do Ministerstwa Zdrowia, ale na odpowiedz TAK lub NIE trzeba czekać ok. 3m-cy ,a obserwując co się dzieje w Służbie Zdrowia oraz fakt, że coraz więcej ludzi stara się o taka pomoc, nie mamy pewności, czy nasze dziecko ją otrzyma.
Ostatnio krążenie Majeczki jest coraz bardziej niewydolne bo jej ciało rośnie ale nie naczynia, które obecnie zaopatrują płuca w utlenowaną krew. To koszmarne życie, patrzeć jak własne dziecko tak cierpi, a nikt nie może jej pomóc, jedynie operacja, która może dać jej normalne życie. W domu mam już praktycznie mini szpital. W pokoiku dziecięcym stoi sprzęt medyczny taki jak inhalator, waga, pulsoksymetr, ssak do wydzieliny, koncentrator tlenu i cała masa leków. Choć środowisko szpitalne jest dla córki niebezpieczne, większość swojego życia Maja spędziła właśnie tam, z konieczności leczenia zapalenia płuc, które w jej wypadku graniczy każdorazowo z zagrożeniem życia.
Najgorsza jest świadomość, że istnieje szansa na normalne życie dla naszego Aniołka, ale ponieważ jej życie wycenione jest na tak wysoka kwotę, skazujemy ją na dożywotnie cierpienia, bolesne zabiegi, dosłownie na powolną śmierć, która nie wiadomo czy przyjdzie za m-c lub rok czy dwa lata.

Jeśli tylko uznacie Panstwo, że możecie pomóc w naszym nieszczęściu, wyślę Wam dokumentację Mai, która potwierdzi prawdziwość jej tragedii. Błagam, odpiszcie, będę wyczekiwała wiadomości każdego dnia, nawet tej odmownej, muszę wiedzieć że zrobiłam wszystko dla swojego dziecka.
Stronka o Mai Ratujmy Maję - ona ewidentnie chce żyć! - Strona główna
Z całym szacunkiem

Monika Błońska, mama Mai. Kontakt : Monika Błońska
Ul. Żeromskiego 69/1
44-119 Gliwice
Tel. 600 406 886
e-mail. akinom.w@interia.pl
 
reklama
Monika, to ja nie będę Ci zawracała głowy. Wykorzystam to co podałaś i jakoś skleje list do Przeglądu. :) Trzymaj się cieplutko!!
 
Nowe wiadomości...

Pismo "Profesionał", które umieściło post o Mai na swoich stronicach, zrobi to ponownie w kolejnych numerach...może nie w tak widocznym miejscu jak ostatnio ale... :) Brawo dla siostry Agnes, która robi to dla Majeczki :)

Któraś z Was, musiała uderzyć do "Sprawy dla reportera:?!, gdzie był program o dr Malcu, bo miałam od nich niedawno telefon. Umówiliśmy się, że jeśli dr Wojtalik nie podejmie się operacji, to program ten pomoze nam skonsultować Majeńkę z dr Malcem. Jest to jakaś opcja awaryjna.

Wszędzie trąbią o śmierci tej ślicznej Irakijki, którą operowali Wrocławscy lekarze. Aż mnie serducho zabolało. Taka spora ta dziewczynka, no i niby wszystko się udało...
Taki rozgłos, jak o tej dziewczynce, przydałby się i nam za granicami kraju.
 
Spoko loko:tak:
damy radę!!!
MUSIMY!!!

A kiedy będziesz miała wieści od dr Wojtalika???
Dr Malec podobno jest najlepszy w Polsce:)
 
A tu masz namiary na dr Malca:tak:

Kierownik: Prof. dr hab. med. Edward Malec (Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej)
telefon bezpośredni: /012/ 658 10 23
telefon: centrala /012/ 658 20 11
numery wewnętrzne: 1591, 1253, 1291
fax: /012/ 657 39 47
email: kardiochirurgiadziecieca@cm-uj.krakow.pl

Info czym się zajmują:

Ośrodek rocznie wykonuje ponad 500 operacji wrodzonych wad serca i naczyń, w tym znaczny odsetek stanowią wady serca leczone w okresie noworodkowym. Obecnie wykonuje się wszystkie rodzaje operacji wrodzonych wad serca. Zastosowanie optymalnych metod operacyjnych znacznie skraca niezbędny okres pobytu dzieci w szpitalu. Objęte są dzieci ze wszystkich regionów Polski, a także Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji, Libii i Bułgarii. Oddział jest obecnie jedynym ośrodkiem w Polsce i jednym z nielicznych w Europie, gdzie skutecznie leczy się dzieci z najcięższą postacią wrodzonej wady serca, zespołem niedorozwoju lewego serca, a także innymi postaciami wad serca o typie pojedynczej komory. Jest również ośrodkiem gdzie leczono największą w Polsce i jedną z największych w Europie grupę dzieci z wadami serca o typie pojedynczej komory osiągając bardzo dobre wyniki.
 
Wpadlam doslownie przed chwila na kolejny pomysl. Mianowicie na napisanie do ktoregos z miesiecznikow dla dzieci typu "Mam Dziecko"...mogliby w ktoryms numerze opisac historie Majeczki i moze dzieki temu mozna by bylo pozyskac sponsorow na operacje. co o tym myslicie?


Mońcik zycze duzo zdrowka Twojej slicznej coreczce. Nie moge sie na nia napatrzec-taka jest sliczna. Wierze w to, ze Wasze problemy juz wkrotce sie rozwiaza. Jestes naprawde silna kobieta. Podziwiam Cie! Gdyby zabraklo Ci wiary zajrzyj tutaj...
Pozdrawiam Was cieplutko! :tak:

P.S przesylam troche Sloneczka dla Majeczki...:cool2:
 
DZIĘKUJĘ ZA OCHY I ACHY nad urodą naszej niuni. Dumna jestem hi hi :) Kocham ją, i jest dla mnie całym światem. Za buiziaki i pozdrowienia, też stokrotne dzięki !!!

Nocka...dziewczyny juz sporo pisały po tych pismach dla mam, ale jak masz czas to dubluj...a co...może ktoś się odezwie !

Jeśli chodzi o dr Malca, to czy te namiary są aktualne skoro on teraz pracuje w Niemczech?

Decyzja dr Wojtalika powinna być w przyszłym tygodniu, bo w poniedziałek idziemy na poprawke echa serca...wyniki doślę mailem...i będziemy czekać na wieści !
 
Witam ponownie :)

kilka informacji,

z tego co już się dowiedziałem dzisiaj to sponsoringiem imprezy charytatywnej dla Majeczki zainteresowały się takie giganty jak:

SONY Polska
ERA
POLKOMTEL
PLAY
ORANGE

tak więc - ja jestem naprawdę dobrej myśli :) dzisiaj o 20 mam spotkanie w tej sprawie i ustaleniu kilku innych - na bierząco będę informował co i jak.

Moniś, Marcin - jestem z Wami i Waszą uroczą córeczką :)

pozdrawiam wszystkich :)
 
Tu dane ze stron niemieckich

Klinika Kardiochirurgii Dzieciecej Katedra Chirurgii Pediatrycznej Polsko-Amerykanski Instytut Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellonskiego 30-663 Kraków, ul. Wielicka 265 Tel.: (12) 658 10 23, fax: (12) 657 39 47 Prof. dr hab. Edward Malec Kardiochirurdzy: lek. med. Artur Kral Nie wiem czy to dobre kontakty:baffled:ale, gdyby nie były takie, to może ktoś tam ma dokładne namiary?może warto napisać?albo zadzwonić?a może się okaże, że ktoś ma telefon do profesora?
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry