reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

moze powinnas wpeowadzic jej rutyne i robic codziennie to samo moze dlatego ciagle chce cysia i bez niego nie zasypia wiesz kapanie jedzonko kilka mint zabawy i do lozeczka i moze da jej to poczucie bespieczenstwa i sie przyzwyczai sproboj jak chcesz jakas porade to zapraszam na priv bo ja tez nie wiedzialam jak uspic malego bo tez zaspial przy cysiu a teraz zasypia ladnie w swoim lozeczku sukces
 
reklama
Moja Blaneczka ma zaledwie 1/2 roczku i od kad sie urodzila spala mi bardzo ladnie , jak byla malutka 1-3 miesiecy budzila sie sama co 3,5-4 godzinki(lub ja karmilam na spiaco), jak skonczyla 3 miesiaczki potrafila przespac od 20 do 5 a nawet 6 (a raz sie zdarzylo do 7,i 8), dzis przebudza sie o(czasem -bywaja dni ze potrzebuje wiecej mleczka to sie budzi o 1) 4 lub 5 albo juz o 7 , ale tylko raz w nocy ja karmie a bywa ze nie wstaje wogule bo ona spi, razem z nami do rana:tak: wieczorem wypija mi okolo170ml kaszki z mleczkiem, nie wybudzam jej w nocy, ani nie wybudzalam, jak jest glodna sama sie budzi, wybudzanie dziecka jest dla niego szokiem, i potem moze nie spokojnie spac... :sorry2:!! Cycusia dostaje nad ranem do possania w naszym lozku -laduje okolo 7-8 rano , lubi sie budzic wsrod nas :tak:

pozdrawiam

ps.codziennie wieczorem powtarzam swoja rutyne :tak:
 
Ja też niestety nie przesypiam nocy, ale jakie to szczescie moc wstac do mojej malej! Ma prawie roczek i teraz bede ja odzwyczajac od piersi w nocy... Tylko w ten sposob najlepiej usypia. Coż, zobaczymy co bedzie...
 
Piotrek wybudza sie raz w nocy na mleko juz od około miesiaca a teraz ma 4.5 msc:tak:jestem zadowolona bo moge sie połozyc o 22 i wstac ok 6 (jedno karmienie w nocy nie męczy a i tak najczęściej mąż wstaje:-p:-D)
 
hmmm,nie sadze zewybudzanie jest szokiem ,spiace malenstwo przystawia sie do piersi i jak glodne to je.moj maluszek sam sie budzi co 2,3 godziny ,wcale sie nie wybudza;a poza tym nocne karmienie jest b wazne dla rozwoju mozgu nie chodzi o wage no i wiadomo te na piersi budza sie czesciej
 
hmmm,nie sadze zewybudzanie jest szokiem ,spiace malenstwo przystawia sie do piersi i jak glodne to je.moj maluszek sam sie budzi co 2,3 godziny ,wcale sie nie wybudza;a poza tym nocne karmienie jest b wazne dla rozwoju mozgu nie chodzi o wage no i wiadomo te na piersi budza sie czesciej
Chyba zle sie zrozumialysmy:-D, jezeli maluch spi i przystwia sie je do piersi to zadne wybudzenie..:sorry2:ja mowie o innym wybudzeniu, kiedy dziecko spi gleboko a Ty je wybudzasz do ''przytomnosci'', Moja Blanka sama sie budzi na jedzonko , a ja jej nie daje butli gdy spi bo nie chce jesc, najwidoczniej nie jest glodna :tak:!!pozdrawiam :-)
 
witam wszystkie mamy. jestem nowa na forum wiec dodam ze 2 miesiace temu zostalam szczesliwa mamusia. mateusz urodzil sie 3.72kg w tej chwili wazy 5.5kg. jest naprawde kochany tylko mam z nim maly problem...mianowicie jest nocnym markiem i wogole nie chce spac w nocy:no: kompletnie niewiem co mam robic
karmiony jest butelka srednio co 4 godzinki. zjada po 150 ml mleczka i ladnie przybiera na wadze. staram sie nie dawac mu za duzo spac w dzien ale nie zawsze to wychodzi tzn moge wszystko z nim robic a on spi jak susel i nic go nie rusza! dodam takze ze on nie placze w nocy tylko bardziej marudzi po prostu chce sie bawic. prosze pomozcie doswiadczone mamy!!!co mam robic zeby spal w nocy???
 
witam wszystkie mamy. jestem nowa na forum wiec dodam ze 2 miesiace temu zostalam szczesliwa mamusia. mateusz urodzil sie 3.72kg w tej chwili wazy 5.5kg. jest naprawde kochany tylko mam z nim maly problem...mianowicie jest nocnym markiem i wogole nie chce spac w nocy:no: kompletnie niewiem co mam robic
karmiony jest butelka srednio co 4 godzinki. zjada po 150 ml mleczka i ladnie przybiera na wadze. staram sie nie dawac mu za duzo spac w dzien ale nie zawsze to wychodzi tzn moge wszystko z nim robic a on spi jak susel i nic go nie rusza! dodam takze ze on nie placze w nocy tylko bardziej marudzi po prostu chce sie bawic. prosze pomozcie doswiadczone mamy!!!co mam robic zeby spal w nocy???
Spokojnie,maluch potrzebuje czasu ,by się przestawic.W ciągu dnia zapewniaj mu duzo towarzystwa,noszenia,pobudzania zabaweczkami.Nie bój się,ze rozpiescisz maluszka tuląc i nosząc go w dzień,potrzebuje widocznie dużo bliskości.Nie zasłaniaj okien i nie wyciszaj za bardzo mieszkania(oczywiście w granicach rozsądku).A w nocy zapewnij spokój,ciszę i ciemnośc.Staraj się nie zapalać w nocy światła,chyba ,że malutka lampeczkę.Nie ma sensu wg.mnie wybudzania w dzień tak malutkiego dziecka,bo zbytnie zmęczenie też powoduje fakt,że maluszek będzie się częściej budził.A jeżeli to nie pomoze,to sprawdz,czy nie jest za ciepło w sypialni,czy jest mu wygodnie....Cierpliwości,dasz radę.Powodzenia.:tak:
 
droga Rozalko
dziekuje za porady napewno zalece sie do twojej porady. tak poza tym wykapalam mojego skarba i teraz oczywiscie spi. probowalam zabawic go troszeczke ale nic z tego usnal na amen:no:o 20 powinien jesc pewnie przespi i obudzi sie o polnocy po to zeby sie bawic boje sie nocki:szok:
 
reklama
Mój synek niedługo skończy 6 miesięcy. Chciałabym nauczyć go zasypiania bez pomocy we własnym łóżeczku. Jak to zrobić, by obyło się to bez płaczu? Zastanawiałam się nad taką metodą: kładę małego do łóżeczka i siadam obok, głaszczę lub czytam książeczkę. Czy któraś z Was nauczyła w ten sposób dziecko zasypiania?
 
Do góry