reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

stanki3 ja poradziłam sobie z wstawaniem co 3 godziny tak,że dawałam synkowi w nocy wodę,ale z tego co wyczytałam to Twój maluszek nie chce butelki.Może po prostu chce poczuć Twoją bliskość.Bierz go do łóżeczka jak chce.Mój pierwszy synek(teraz 10 lat) od początku jak tylko zaczął chodzić przechodził w nocy do nas do łóżka.Rozmawiałam o tym nawet z psychologiem.Powiedziała mi,że jak dziecko chce przechodzić to trzeba mu na to pozwolić.Dziecko musi się czuć bezpiecznie.Powodzenia.
 
reklama
Wiecie problem polega na tym, że on jak będzie na tym brzuszku to zaczyna głośno płakać i przeczeklać sie nie da. ale spróbuje tak jak radzicie przewrócic go na brzuszek w nocy, może tak będzie spał troche dłużej :)
Co do nocnych pobudek na pocmokanie cycusia, to przychodzi mi do głowy tylko ta butelka z wodą, ale np mój butelki za nic w świecie butelki nie ruszy...Natomiast działa na niego przytulenie do cyca :)))
PS w ramach ciekawostek- dzis w nocy wypróbowałam wstawienie gondolki do łóżeczka, myslałam że jak będzie miał mniej miejsca to sie nie wybudzi i nie przewróci, gdzie tam....wybudził sie bo sie nie mógł na boczek przewrócić :p
 
czesc . Mój synek ostatnio bardzo ładnie spał w nocy ale od jakis dwóch dni jest niespokojny, budzi sie z płaczem. Jak myslicie co moze byc tego przyczyna? moze go cos boli? uspokaja go jedynie piers która nawet nie ssa.
 
Saratonia zobacz czy nie ma opuchniętych dziąsłek.Może ząbki zaczną wychodzić,u niektórych dzieci pojawiają się tak wcześnie.
 
czesc . Mój synek ostatnio bardzo ładnie spał w nocy ale od jakis dwóch dni jest niespokojny, budzi sie z płaczem. Jak myslicie co moze byc tego przyczyna? moze go cos boli? uspokaja go jedynie piers która nawet nie ssa.

Wojtus tez sie wybudzał od jakiegos czasu no i ... od czwartku jest dumnym posiadaczem 2 dolnych jedynek :tak:. Jak chcesz sprawdzic zabki to - czy dzisełka opuchniete i drugi sposób poswiec latarka na dziasełka jak zobaczysz tkie niby przeswity to beda to zabki :-)
A moze pieluszke ma mokra?
 
u mnie tez to byl spory problem gdy coreczka nauczyla sie przekrecac na brzuszek.
ale to dopiero kolo 6 miesiaca. po przekreceniu budzila sie z krzykiem. w sumie nie bylo szans zeby zasnela, no chyba ze dac by jej 15 min placzu a o 3 rano nikt nie mial ochoty tego sluchac..dlugo to trwalo zanim nauczyla sie spac na brzuszku bez krzyku..
ale zaczal sie nowy problem. wstawanie! teraz jak sie wybudza od razu wstaje na nogi i znowu placz..
ahhh...:baffled:
 
tak sobie tu zajrzalam po dlugim czasie i teraz rozumiem ze ten moj post byl spowodowany wycienczeniem. potrzebowalam duzo snu po 4 dniach porodu a mialam jedynie meza "po reka" ktory musial codziennie wczesnie rano wstawac do pracy. Troche paniki, ale tak naprawde desperacka potrzeba snu-predzej czy pozniej malenstwo zaczyna przesypiac noce. Moj syn ma teraz prawie roczek a ja nawet nie pamietam kiedy zaczal te noce przesypiac. Od 7go miesiaca zaczal spac od 19.00 do 7 rano.
 
Ja również zazdroszczę i pocieszam sie tym że może mój synek gdy będzie miał 7mc tez tak będzie spał.
Jak na razie ma 6mc i pobudki co 2godz
 
reklama
Kobitki ale ja wam zazdroszcze tego snu;-) moja córcia ma skończone 4 miesiące i regularnie się budzi co 1,5 h, nawet jak dostanie kaszke wieczorem:-( bez cyca nie zaśnie, a jak wyciągne go jej z buzi to bunt.....no i znowu ją trzeba usypiać- kołysanki, przytulanki, itd...i tak z 6-8 razy w ciągu nocy.
 
Do góry