reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

mam pytanie:sorry:
gdzie można kupić tą butelke TOMMY TIPPIE
szukalam w różnych sklepach z art. dzieciecymi i pytalam w aptekach i
wszedzie slysze to samo... nie wiemy o jaka butelke chodzi...:-(
 
reklama
Witam Dziewczyny!
Jestem mamą 9 m-cznej czarującej kobietki i niestety od kilku dni mamy problem.Gosia od 3 m-ca przesypiała całe nocki tzn.7h,a od kilku dni budzi się w nocy niemal co godzinę z płaczem,zasypia z na boczku z mocno podkurczonymi nóżkami,a budzi się w pozycji na klęczkach lub w pozycji skłon do przodu.:-(.Po takich nocach wstaje niewyspana i marudna.Nie wiem czy to wina ząbkowania,czy bardziej złożony problem,może któraś miała podobną sytuację.Gosia miała 2 tyg.temu katar,po kontroli u pediatry wszystko ok.,ale po wizycie na języczku na czubku wyszło Jej kilka białych krostek,ma troszkę mniejszy apetyt,ale wypróżnia się jak zwykle.Zawsze po pobudce się przeciągała,a teraz jak wezmę Ją na rączki to próbuje po moim brzuchy wejść do góry i płacze.Dziewczyny jak Jej pomóc????
 
Cześć,
Jestem na forum dopiero pod dzisiaj i zwracam sie do Was z ogromna prośba o poradę. Mój synek ma teraz 4.5 miesiąca. Przez pierwsze 3 bardzo ładnie spał w nocy (nawet 7-8 godzin) a ze względu na to że ładnie przybierał na wadze nie był wybudzany na karmienie.
Wszystko zmieniło sie od momentu gdy zaczął w 3(!) miesiącu przewracać sie z pleców na brzuszek. Od tego moementu zaczęły się nasze nocne koszmary. Rozumiem że jest większy i potrzebuje więcej zjeść więc dostaje dodatkowe jedzenie jeszcze w nocy (czego nie było wcześniej) ale dodatkowo wybudza sie średnio co 1,5-2h bo przekręca sie na brzuszek. Próbowałam wszystkiego blokowanie go kocykami etc, nie działa nic i tak znajdzie sposób przy sie przewrócic i obudzić..a ja po 1,5 miesiąca spania max po 2 h czuje sie tragicznie, mam problem z ponownym zaśnięciem a tu znów trzeba wstawac i go przekręcać.
Dodam też, że jak tylko go przekręcę dziecko samo zasypia w ciągu minuty.
z góry dziekuje za pomoc
 
Dmagda a czy on po przekręceniu na brzuszek nie zaśnie sam po jakimś czasie.?Czy zawsze wcześniej wstajesz i go odkręcasz?Spróbuj tak dać mu usnąc.Spróbował raz ,udało się i teraz choćby niewiem co będzie się przekręcał,taka natura dzieci.Moja jak była młodsza też dłużej spała,a teraz je 2 flachy mleka w nocy.Spróbuj spać z nim w ciągu dnia.
 
dmagda mój Wojtek tez tak robi, na poczatku go przekrecałam ale za radą dziewczyn dałam mu spokój pospał dwie nocki na brzusiu (jak sie przekrecał to pokwilił a potem usypiał) a traz znowu spi na pleckach :)
 
dmagda, mój Filip prawie od urodzenia śpi na brzuszku. a konkretnie, jak miał ok 2 miesiecy, to na plecach/boczku przesypiał max 3 godz. wiec znakleźliśmy na niego sposób. usypiał an pleckach/boku ok godz 21, a o 1-2 w nocy wstawalismy i przewracalismy go na brzuszek i tak spał do 6 rano, bez jedzonka przewaznie.

teraz ma 10 m-cy i na plecach si tylko w wózku na spacerze. w łóżeczku tylko i wyłącznie na brzuszku. sporadycznie na boku. sam się tak układa i w takiej pozycji śpi całą noc, od 22 do 8 rano , bez jedzenia.
a ty karmisz piersią czy mieszanką? jak mieszanką to możesz powoli oduczac nocnego jedzenia.
 
Teraz jak przeczytała Elżbiete przypomniało mi się że jakteżPatrycje w nocy przekładałam sama na brzuszek bo wtedy się nie kręciła.Umiała z plecków na brzuch,a odwrotnie jeszcze nie.Dłużej i spokojniej tak spała.
 
reklama
Hmm, amoże macie jakieś sposoby bo mój synek budzi sie w nocy co 2,5-3 godz i ani razu nie spał dłużej. Wieczorem daję mu kaszkę a w nocy jak sie obudzi pierś bo on nie pije z butelki, ale zauważyłam że czasami chce sie tylko przytulic i pomymlac pierś czyli nie jest głodny, próbowałam nie brac go z łóżeczka jak sie przebudzał ale tak sie drze i tak długo że nie da rady tego słuchac. W ciagu dnia nie daję mu juz piersi, ale noc to koszmar-zwłaszcza że tylko ja do niego wstaję, a wiec domyslacie się jak wyglada mój sen:zawstydzona/y:
 
Do góry