reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Z tego co zauwazyłam u swojego dzieciaczka, to on nie koniecznie w nocy chce jesc, poprostu bardziej pragnie bliskości mamy, przytulenia, a tez potrafi w nocy zrobic 3-4 pobudki a karmie go raz. Nasz rekord to 6, w dzien chodziłam jak nacpana :(
 
reklama
Dzieci w róznym wieku różnie sypiają. U nas pierwsze miesiące życia Malucha były koszmarne dla mnie, bo ja prawie nie spałam. Maly jadl co 1.5h, czasami w przerwach karmienia spal a czasami plakal, bo mial kolki. W nocy bylo tak jak w dzien, srednio co 2h domagal sie cyca. Ladnie przybieral na wadze, ale ja mialam wrazenie, ze on tez nie spi :)
Pociesze niektore z was, ze to mija im dziecko zaczyna miec wiecej miesiecy.
Teraz Kubusiek zasypia między 19 a 20:00 i budzi się między 5 a 6:00 rano :)))
 
melasa 27 dzięki za podpowiedz wypróbuję twój sposób ,na pewno nie zadziała od razu ale od czegoś trzeba zacząć.
o efektach na pewno poinformuję
 
witam...
Moja ośmiomiesięczna córeczka Martynka też sie budzi w nocy...:frown:
karmie ją piersia poniewaz ona wogole nie chce pic z butelki...
cumla tez od urodzenia w ogole nie chciala...
z poczatku ssala paluszek ale od czasu kiedy jej wyszly dwa ząbki na dole
przestala poniewaz miala go caly czerwony i pewnie ją bolal..
nie wiem co robic.:no::shocked2:.. od miesiaca niunia spi z nami w łóżku bo ona chce ssac na okrągło... poprostu zrobila sobie z piersi cumel... nie mam zielonego pojecia jak ja przekonac do picia z butelki i do ssania cumelka... próbowalam juz wszystkich kształtow cumli... moczylam w naturalnym miodzie.. nic nie pomaga...:no2:
Co robić?
 
chyba metoda jest jedna - nie dawac i nie dawać jak krzyczy i płacze :tak:
Przez 2 tygodnie powinna się przyzwyczaić, a raczej odzwyczaić. Co do butelki, to nie wiem, czy próbowałaś Tommy Tippie i dać jej z tej butelki swojego mleka na początek. U dzieciaczków, które nie chciały butelek ta przeważnie działa...
 
miałam ten sam problem i został ona rozwiązany w przeciągu dwóch dni polecam książke "każde dziecko może nauczyć sie spać" Annette-Kast Zanh i Hartmut Morgenroth czytając ją zauważasz jakie blędy popełniasz- zaręczam że nieświadomie :) - i szybko nauczysz maluszka przesypiać nockę. Możesz usłyszeć, że metoda proponowana jest brutalna dla dzieciątka, ale tak naprawde to znasz swoje dziecko i wiesz kiedy coś jest dla niego brutlane a placz przy nauce spania jest nieodzowny bo każdy reaguje na coś co mu sie nie podoba niezadowoleniem :) powodzenia :)
 
miałam ten sam problem i został ona rozwiązany w przeciągu dwóch dni polecam książke "każde dziecko może nauczyć sie spać" Annette-Kast Zanh i Hartmut Morgenroth czytając ją zauważasz jakie blędy popełniasz- zaręczam że nieświadomie :) - i szybko nauczysz maluszka przesypiać nockę. Możesz usłyszeć, że metoda proponowana jest brutalna dla dzieciątka, ale tak naprawde to znasz swoje dziecko i wiesz kiedy coś jest dla niego brutlane a placz przy nauce spania jest nieodzowny bo każdy reaguje na coś co mu sie nie podoba niezadowoleniem :) powodzenia :)

Próbowałam na krótko tej metody mały dostawał spazmów. Jeżeli ktos potrafi zostawioc płaczace dziecko np 4 miesieczne (bo byc moze mój Bartus jest za mały do tego) to jest metoda dla niego, ja niepotrafie :baffled:
 
dziecko zostawia sie tylko na 3 minuty które mogą wydać sie wiecznością...ale nie nzaczy to że rodzice są bez serca moje maleństwo protestowało 5 minut ale dopiero przy drugim podejściu i nie uważam żebym była bez serca bo pozwoliłam dziecku popłakać teraz mój maluszek zasypia sam w ciągu dnia i również przesypia całą noc. To cieszy nie tylko mnie ale również jest dobre dla mojej maleńkiej kobitki. Jagódka ma 5 i pół miesiąca więc może i wiek ma znaczenie...ona po prostu do tego już dorosła :).... metoda nie jest ya sama w sobie a kadz rodyic yna swoje dyiecitko i musi wasnie jego słuchać :)
 
reklama
U mnie jest różnie, ale nie powiem, żebym się nie wysypiała. Wiktoria raczej śpi ładnie i budzi się raz w nocy, potem wczesnym ranem (około 5-6) i jeszcze przysypiamy do około 7 -8.
Natomiast zdarzają się noce, że chce spać z nami i trudno jest ją odłożyć do łóżeczka, bo potrafi budzić się co godzinę.
Co do jedzenia, to je dwa razy, częstsze pobudki to ptrzeba przytulenia.
Wiktoria ma 10 tygodni, więc myślę że śpi super jak na takiego maluszka:tak:
 
Do góry