reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Karolinka ma chyba za dobrą przemianę materii. w sobotę zrobiła tylko 2 kupki i prężyła się więc jej dałam tą herbatkę z hipa ułatwiającą trawienie. Masakra więcej jej nie dostnie bo za szybko jej jedzonko się wchłania.Za to rumiankowa super.a ta uspokajająca jest od którego miesiąca? Ps. ja też zawsze dużo jadłam i nie mogłam przytyć. jadłam po 6 kanapek na raz i ważyłam 41 kg. Może ma to po mnie? ;-)No a jutro idziemy do szpitala na kontrolę bilirubiny. Ostatnio było 140. Elżbietka a jak długo synuś miał żółtaczkę? bo ja się zaczynam martwić:-(
 
reklama
aga, taką komkretną żółtaczkę miał do miesiąca, ale do dwóch był ciągle żółty i pod kontrolą. nie pamietam poziomów,a le były znacznie powyżej normy. czasami każą odstwawiąc od piersi na czas leczenia żółtaczki, bo mleko mamy podwyzsza poziom bilirubiny, ale z drugiej strony też ją wypłukuje:sorry::szok:
herbatka Hippa jest od 1 m-ca życia
 
U mnie budzi się głodny (smoczek albo woda skutkują na około 2 minuty), ale to dlatego, że słabo śpi z powodu ząbków. Teraz się przebił trzeci ząbek, głębiej zasypia i się nie wybudza i już tych pobudek zrobiło się mniej. Nie daję kaszki, bo po niej boli go brzuszek, tylko mleko. Cierpliwości... :-) wyjdą ząbki i będzie dużo lepiej.
A u mnie nie da się oszukać wodą. Za to rano po wstaniu (budzi go zwykle kupa) - około 2 godzin nie je wcale - tylko buszuje po pokoju, więc to też nie tak, że obudzenie = jedzenie...
Alexel i jak? Jakieś ząbki wyszły?
 
ja juz 7 miesiecy nie spie w nocy i tez karmie cysiem,zazwyczaj sam puszcza,ale i tak trzeba wstawac.na noc daje mu kaszka ,ale potrafi sie po pol godz obudzic,bo ma lekki sen,i jak pojdzie maz a nie ja to jest histeria.wody jszcze nie dawalam,ale chyba mialabym z tym problem,bo on wogole butli i smoka nie ciagnie.
taki chyba nasz los z tymi maluchami:no:
antos180707r082oz9.th.jpg
 
Albo słuchaj podaj jej cyca i do tego troszkę kaszki na noc na mleku modyfikowanym. Mój mały na prawie już skończone 4 miesiace i przesypia całą noc, ale od pewnego czasu sie budzi i wydaje mi się, ze chodzi o to, ze już w piątym miesiacu zwiększam ilość mleka podawnaego (karmię sztucznie) i jest nienasycony. Już mu podawana ilosc nie starcza, ale czekam do pocz. piątego miesiaca. A zwiększyłam na noc ilośc podawanego mleczka o 30 ml.
 
Hej dziewczyny, minęły 2 tygodnie od mojego oststniego postu i.....be zmian w nocy horror,trace poczucie czasu , już sama nie wiem ile razy ja przynosze z łóżeczka a ile zanosze. Ale odkryłam że górne dziąsła Zuzia ma nabrzmiałe (jedynki dwójki i trójki ) i że może ją to boli, jak te zęby zchodzą, miejmy nadzieję że to te zęby i jak wyjdą to będzie ok. Jakby nie było jutro wracam do pracy zmęczona , niewyspana i .....szczęsliwa że sie wkońcu z domu wyrwe:)
 
moi chlopcy dostaja butelke. maja juz po 6miesiecy. Jonaszek (mial skaze bialkowa na szczescie juz przeszla) zaczal dopiero przesypiac mi cale noce (tzn budzi sie jakies 3x bo roluje sie w lozeczku i czasem trzeba go 'poprawic' )
jarie natomiast budzi sie co 20-30min!!!
jestem juz tak zmeczona ze nie moge spac! bledne kolo... w srode chce isc do pediatry bo cos mi mowi ze jest nie tak.
czytam rozne poradniki, szukam na necie... moze to zeby (ktorych nie widze),moze to przedwczesny strach miesiaca 8go... nie wiem. z pewnoscia nie glod. wieczorem dostaje gesta kaszke(210-250g) i pozniej jeszcze wypija 200ml (o 22.30).
staram sie juz nie podawac wody do picia chyba ze sama czuje ze jestem spragniona,bo zauwazylam ze budzil sie tylko po to zeby choc z raz pociagnac...

a jak u was?
 
U nas ze spaniem różnie to bywa,są okresy spokojne(2 pobudki na jedzonko,),a jest i tak,że co godzinę płacz i to nie zawsze z głodu.Ma na to wpływ wiele czynników,skoki rozwojowe,dużo emocji w dzień,mało spaceru,wychodzące zęby,zaostrzenie alergii...:no:
Tak,że tych okresów "burzliwych" jest dość sporo.Ale cóż.Kto mówił,że będzie lekko?
Wychodzące zęby bardzo dają się dzieciom we znaki w nocy.U nas pomagał,ale na krótko, Bobodent.
 
reklama
nie zazdroszczę powrotu do pracy jak maluch się tyle budzi w nocy, niestety może budzić się jeszcze częściej :sorry2:
ja wróciłam jak synek miał 6 miesięcy,przed synek właściwie chyba 1-2 razy sie budził, potem zaczęło się, nie wiem czy to mój powrót do pracy, czy ząbki, czy ogólnie skok rozwojowy (wzrostowy) ale tak na przełomie 7/8 miesiąca Krystian zaczął się budzić dokładnie co 40min i tak przez chyba 2-3 miesiące :shocked2:
chodziłam jak cień spałam w pracy,
zrobiło się ze mnie płótno nie człowiek
potem poszłam na wychowawczy (bo doszedł problem z opiekunką)
i nie wiem kiedy w końcu się unormowało do 2 pobudek na cyca
a budzić się przestał jak miał 1 i 2 miesiące na 3 dzień po odstawieniu cyca.

z żółtaczką to jest tak że dziecko może gorzej przybierać, my z tym walczyliśmy K. miał silną i słabo przybierał, mimo że niby jadł sporo i często
 
Do góry