reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Przypomniało mi się jak Tuśka się zrywała z rykiem przy wieczornym usypianiu i nie mogliśmy dojść o co jej chodzi. Aż zauważyliśmy prawidłowość: ile razy mój m zaczynał chodzić (a ma chłopak dudniący krok;) ), mała się rozbudzała i krzyczała. Za dnia jej to nie przeszkadzało. Wieczorem trzeba było chodzić na paluszkach jak usypiała. Wszystko może denerwować. Nawet chrząkanie, zabawka z kołysanką, odgłosy ulicy, tv w drugim pokoju. Podpowiadam co mi do głowy przychodzi...
Acha! Jak układaliśmy ją w łóżeczku turystycznym, to denerwowało ją szeleszczenie pościeli o łóżeczko. Też jej się to zaczęło dopiero po jakimś czasie:/ Ale nigdy bym na to nie wpadła, gdyby nie mój tata, który jest równie wrażliwy na takie duperele.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aha i jeszcze jedno: o której mała zwykle wstaje? Może jej dzień jest po prostu za długi? Pisałaś, że budzi sie koło 5 nad ranem na jedzenie. Po jedzeniu zasypia, czy się bawi? Pamieta, że dla takiego maluszka dzień nie powinen przekraczac 12 godzin (od pobudki do nocnego spania). Ile czasu mała śpi w dzien? (optimum to trzy drzemki po półtorej godziny i jedna krótka tuż przed spaniem).
I jeszcze - co się dzieje wieczorem? Tata wraca z pracy i bawi się z małą? Rodzeństwo biega wokół? Pamietaj, żeby wieczorem ograniczać bodźce - to ułatwia wyciszenie.

Rodzeństwa nie ma.

Hania mało śpi w dzień, jak zaśnie to max pół godziny, czasami pośpi dłużej na spacerku.

Wstaje o 5 na cyca, potem jeszcze śpi do 8
 
dzięki myszta właśnie przeczytałam że mój Maksik właśnie ma skok:) Od kilku dni budzi się co chwila w nocy a usypia z krzykiem. wcześniej pięknie spał i zasypiał dosłownie jak aniołek. Patrzał się na mnie leżał spokojnie a powieki robiły mu się coraz cięższe. Dodatkowo już kilka tygodni temu robił samodzielne kroczki a potem jakby o tym zapomniał a dzis puścił się sam biegiem :)) Mądrzy Ci ludzie :) wszystko się zgadza.
 
Oj tak, tak... Te najmłodsze drą się w niebogłosy jak coś im nie pasuje, a te starsze... "a ten misio?, a ten?... oj... nie tu... a tutaj?...siusiu!...gdzie jest lala?....kupa!" i tak kurnik szopa przez godzinę zanim w końcu zaśnie w dogodnej pozycji, na miśkowym brzuchu, z nogami poza łóżkiem, a głową wciśniętą pod same szczebelki. I spróbuj tylko matka ruszyć! hehe
 
Hej,

Ja też miałam podobny problem z spaniem. Nie wysypiałam się, ciągle byłam zmęczona... czeste problemy z zasypianiem. Potem znajoma poleciła mi tą książkę:

http://tinyurl.com/sztukaspania2010

Zachęcam Cie bardzo do przeczytania. Mi pomogła.

Trzymajcie sie,

Małgorzata G.
:-)

Nienawidzę spamerów .! Idz zarabiać jak normalny człowiek a nie spamujesz!
 
Nie wiem czy ktoś pamięta mój problem, który tu opisywałam, ale chcialam powiedzieć, że skończyło się to z dnia na dzień, mała zasypia teraz niemalże od razu, bez płaczu, krzyku etc...

Nie wiem co to było, ale ważne, że już to mamy za sobą ;-)
 
reklama
Do góry