reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

reklama
Nie do końca się z Tobą zgodzę.... bo ja jestem w 7 tygodniu i już miałam 2 usg:tak: alde jeśli chodzi o ich tempo... to racja... są troszkkę zacofani... mi nawet krwi nie pobierali....
i usg miałam normalnie.... nie dopochwowe... gtylko takie normalne.... (niee znam się na nazwach)
to że są inni od lekarzy anglików to też prawda.... ale mmaja siostra tu rodziła więc się nie boję..... wiem że opieka jest super... i potrafią zadbać o ciężarną w ostatnich etapoach ciąży....
i płeć też podają.... bez problemu:-)

Saleminka-
K....am twierdzi , ze miala normalne usg robione w 7tc........zamist takiego dopochwowo.....
 
eeee....nie możliwe.I jeszcze serducho widziała ? :szok: też chce,ale to już na czczo trzeba być co nie :-p

to ja się pochwalę okruszkiem,na usg byłam w 8,6 tyg
25 marca,teraz tylko modlić się by po świętach na usg było wszystko wporządku



na monitorze lepiej było widać kształty niż na wydruku :)
a tu na fotce tylko fasolinka :)

K...M no to chyba niezbyt się opiekują ciężarnymi jak w tak wczesnej ciąży robią usg normalne i jeszcze był w stanie zmierzyć dziecko przez tyle powłok.USG dopochwowe jest lepsze,można stwierdzić dokładnie czy coś nie tak jest.Czy pęcherzyk żółtkowy jest itd...trochę zbagatelizowali to

K...M a gdzie będziesz rodzić tam czy w Polsce ??
 
Ostatnia edycja:
tak naprawde to szacuje sie ze tylko 30 % kobiet ma jajeczkowanie na 2 tyg przed miesiączką. Ja np wypuściłam jajko ok 23 dc.

a to chyba bez róznicy,bo i tak faza lutealna nie trwa dłużej niż 16 dni :rofl2: wydłużona faza to już raczej problemy hormonalne,a zbyt krótka np.9 dni niedomoga progesteronu,lekarze się wypowiadają,ze cykle z krótką fazą to małe szanse na dziecko,endometrium nie jest w stanie się dobrze rozrosnąć i dochodzi do poronienia wczesnego
a ja w poprzedniej ciąży i cyklu miałam owulację w 43dc i co :-)
z Twojej wypowiedzi Groch to można wywnioskować,że masz dłuższe cykle niż 28 dni.Bo nie napisałaś ile dni trwał cykl :p

Ania_P no tak bo suwaczki są ustawione na 40 tygodni licząc od daty ostatniej miesiączki.
A to dlaczego moja dzidzia na usg w 8,6 tyg miała 6,6 i wszystko było wporządku ?
Dodam jeszcze,że w późniejszym wieku dzidzia dogania tą różnice,naczytałam się sporo na różnych forach,jak dziewczyny pisały w wczesnej ciąży o wieku dziecka a wieku wg OM i były różnice i panikowały,a z czasem maluchy nadganiały to i już były spokojne :)

Wypowiedź Joanna M
http://dzidziusiowo.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,955.0/

http://dzidziusiowo.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,955.msg96612/


Ritmusia
"Ja mialam wykonywane takie usg bo tradycyjne nie wykrylo nawet ciazy i lekarka nie byla pewna czy jestem w ciazy czy co cos innego.
u mnie zmierzono ile milimetrów ma dzidzia i ze ciaza jest zywa. to pierwsze zdjecie w albumie mojego synka. "
 
Ostatnia edycja:
Saleminka-ale cudeńko :-*

dzisiaj byłam u lekarza,usg nie miałam,ale macanko było :zawstydzona/y:;-) macica się powiększyła i zmieniła kształt na kulisty,narazie jestem spokojna :-)
29 kwietnia mam usg,wszystko się okaże :tak:
stresik będzie w 100% bo jestem przewrażliwiona po poronieniu.

Ale chociaż jestem spokojna i takie same będę miała święta :-):-)
 
Saleminka-ale cudeńko :-*

dzisiaj byłam u lekarza,usg nie miałam,ale macanko było :zawstydzona/y:;-) macica się powiększyła i zmieniła kształt na kulisty,narazie jestem spokojna :-)
29 kwietnia mam usg,wszystko się okaże :tak:
stresik będzie w 100% bo jestem przewrażliwiona po poronieniu.

Ale chociaż jestem spokojna i takie same będę miała święta :-):-)

Pozdrawia

wskoczyła mi 2 razy :p
 
a to chyba bez róznicy,bo i tak faza lutealna nie trwa dłużej niż 16 dni :rofl2: wydłużona faza to już raczej problemy hormonalne,a zbyt krótka np.9 dni niedomoga progesteronu,lekarze się wypowiadają,ze cykle z krótką fazą to małe szanse na dziecko,endometrium nie jest w stanie się dobrze rozrosnąć i dochodzi do poronienia wczesnego
a ja w poprzedniej ciąży i cyklu miałam owulację w 43dc i co :-)
z Twojej wypowiedzi Groch to można wywnioskować,że masz dłuższe cykle niż 28 dni.Bo nie napisałaś ile dni trwał cykl :p

cykle mialam 32-35 dni, ale to niewazne, bo bylam na usg i gin mi powiedziala ze mam endometrium II fazy, potem za 2 tyg powiedzialam jej ze powinnam miec okres tydz temu i ze jestem potwornie zmeczona i czy moge byc w ciazy - takie glupie pytanie i ona na to ze chodz zobaczymy moze cos na usg jest. no i bylo 2,5 mm pecherzyk, kazala zrobic test (bo to mogl byc pecherzyk krwi czy cus innego) nast dnia i no i dzidzia jest :) troche po tym zaczelam podplammiac ale duphaston zalatwil to szybko. bo juz jest cacy. od wt nawet mdlosci nie mam.. :)
wesolych swiat dla wszystkich mamusiow :)
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie.Jestem w 5 tyg ciaz. Do wczoraj miałam tempke 36,8, i duze blace piersi. Dzisiaj rano temka spadla do 36,5, piersi już prawie nie bola(bola same sutki), ale za to sa dalej nabrziale.Wzielam rano Lyteine i tempka podskoczyla do 36,7. Czy to poronienie?:-:)-(

jeżeli masz wątpliwości proponuję zrobić test.
 

Podobne tematy

Do góry