reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

Dziewczyny, ja tak goscinie chcialam dorzucic cos do tematu bo kolezanka Ka..M mieszka tak jak ja w Irlandii. Tutaj niestety nie jest tak wesolo jak w Polsce. Ginekologow w Irlandii jest okolo 50sztuk i ciezko znalezc (i zazwyczaj przyjmuja tylko prywatnie wiec placi sie kupe kasy). Podczas calej ciazy ma sie tylko 2usg ktore robia przez brzuch (pierwsza wizyta przed 20tyg. ciazy), jest tez zakaz mowienia o plci (choc nie wszyscy sie do tego stosuja). Jesli nie masz problemow podczas ciazy to miedzy nogi nikt ci nie zajrzy bo to 'grzech' (cos na rodzaj gwaltu - niezaleznie od plci). W zaleznosci na jakiego sie trafi lekarza ogolengo do ktorego trzeba pojsc przed 12tyg. to uslyszy sie : jak bedzie pani plamic to prosze od razu sie zjawic, albo w recz odwrotnie - jesli bedzie pani plamic do 12tyg. to prosze sie z tym pogodzic bo 25% to poronienia - po prostu koszmar jak sie to slyszy. Niestety ilrandzka sluzba zdrowia jest zupelnie inna od angielskiej. Ale to prawda ze mozna trafic na pomocna dlon :)

Nie do końca się z Tobą zgodzę.... bo ja jestem w 7 tygodniu i już miałam 2 usg:tak: alde jeśli chodzi o ich tempo... to racja... są troszkkę zacofani... mi nawet krwi nie pobierali....
i usg miałam normalnie.... nie dopochwowe... gtylko takie normalne.... (niee znam się na nazwach)
to że są inni od lekarzy anglików to też prawda.... ale mmaja siostra tu rodziła więc się nie boję..... wiem że opieka jest super... i potrafią zadbać o ciężarną w ostatnich etapoach ciąży....
i płeć też podają.... bez problemu:-)
 
reklama
K....am bardzo sie ciesze, ze jest ok, bo zdenerwowalam sie po Twoim poscie, ze cos nie tak......na szczescie jest ok. Sluchaj sie lekarza i uwazaj z bzykaniem :-p

A jesli chodzi o słuzbe zdrowia za granica.....to , az wlos sie jezy na glowie jak czytam to co piszecie......okazuje sie, ze w dupie maja ciezarna kobiete! Laski wracac do Polski! Wszyscy narzekaja na nasz kraj i uciekaja, a okazuje sie, ze ciezarne raj tu mają :-)
 
nie do końca mają w dupie... ale się nie znają na niczym.....
mi nawet nie podali kwasu folio0wego.....
sama sobie kupiłam i biorę..... opieka jest spoko... bo moja siostra tu rodziła i przychodziły pielęgniarki co 15 min.....
ale do 3 miesiąca jeśli poronisz to dla nich jest rzecz naturalna..... i nie dadzą tabletek na podtrzymanie..... więc trzeba uważać......
i szyją dobrze.....
bo po cesarce na 2 dzień szujesz się dobrze i możesz jechać do domu.....

a co do bzyikania... hehe mój się boi barzej niż ja.... no i ni ma :-p
 
nie do końca mają w dupie... ale się nie znają na niczym.....
mi nawet nie podali kwasu folio0wego.....
sama sobie kupiłam i biorę..... opieka jest spoko... bo moja siostra tu rodziła i przychodziły pielęgniarki co 15 min.....
ale do 3 miesiąca jeśli poronisz to dla nich jest rzecz naturalna..... i nie dadzą tabletek na podtrzymanie..... więc trzeba uważać......
i szyją dobrze.....
bo po cesarce na 2 dzień szujesz się dobrze i możesz jechać do domu.....

a co do bzyikania... hehe mój się boi barzej niż ja.... no i ni ma :-p

K....am tylko wiesz, ze ten folik to przed ciążą i do okolo 3 miesiaca ma sens....pozniej mozesz brac, a i tak juz nie ma wplywu na nic.
CO do cesraki - moja znajoma miala w niedziele o 21 cesrake, a se wtorek wyszla do domku :-) tez dobrze
pozdrawiam
Zdrówka zycze
 
wie ma taki jak u mnie na paseczku :-) to już wiedziałam po 1 usg....
widok był przepiękny...... normalnie mogłabym patrzeć wiecznie :laugh2:



Ritmusia wiem wiem co0 do kwasu... miałam na ulotce napisane że 12 tyg a od 14 tyg mam brać żelazo.....

Tak czy tak muszę pojechać do polskiego gina.....
 
no to spory "okruszek" dobrze zmierzyli chociaz bo moj na poczatku wiek dzidzi wg usg byl mlodszy o 2 tyg od daty ostatniej miesiaczki chyba sobie cos podwinal hehe...a usg mialam robione w pozniejszym wieku
kurcze poprzestawialy mi sie litery na klawiaturze i pisze posta od kilkunastu minut hehe

moj gigancik mial wielkosc odpowiadajaca 6,6 tyg wg OM 8,6tyg

kolejne usg mam napewno po swietach bo przeszlam katarek i goraczke wiec lekarz zrobi mi napewno usg by sprawdzic czy dzidzia ma sie dobrze :)

dostalas chociaz wzdruk na pamiatke :)

ja kwas foliowy jeszcze biore,ale niebawem odstawie :)
 
Ostatnia edycja:
dziwi mnie troche , ze nie robia usg dopochwowo? W tc. ciezko cos zobaczyc na usg robionym na brzuchu.....
 
dziwi mnie troche , ze nie robia usg dopochwowo? W tc. ciezko cos zobaczyc na usg robionym na brzuchu.....
to nie realne by coś zobaczyć,bynajmniej ja tak sądzę,za dużo powłok :rofl2: a komu tak robili ?
kilkanaście tygodni-usg przez brzuch co nie

K...M ale coś z tym wiekiem pomieszali,bo wiek dzidzi jest młodszy od daty wg OM-czyli tak jak ustawiamy suwaczki.
Bo dziecko zaczęło być w brzuszku gdzieś na 2 tygodnie przed spodziewanym okresem,a nie w dniu 1 dnia okresu kiedy to endometrium się złuszcza,dlatego jest ta różnica 2 tygodnie :rofl2:

pomieszałam coś dziewczyny?? :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ka...M super, że wszystko w porządku!!! :-):-):-)

Wszyscy narzekaja na nasz kraj i uciekaja, a okazuje sie, ze ciezarne raj tu mają :-)
U nas ciężarne mają faktycznie raj - jak jesteśmy w ciąży to NFZ opłaca nasze ubezpieczenie - czy lekarz chce czy nie musi nas przyjąć bez dowodu ubezp i już!!!

K...M ale coś z tym wiekiem pomieszali,bo wiek dzidzi jest młodszy od daty wg OM-czyli tak jak ustawiamy suwaczki.
Bo dziecko zaczęło być w brzuszku gdzieś na 2 tygodnie przed spodziewanym okresem,a nie w dniu 1 dnia okresu kiedy to endometrium się złuszcza,dlatego jest ta różnica 2 tygodnie :rofl2:
:-) już wiem, o co Ci chodziło - uważam, że pomieszałaś. Ja miałam usg w 6 tc i wiek był zgodny z wiekiem ciąży mierzonym od OM. Maluszek nie był młodszy. A suwaczek mam wg wieku ciąży a nie malucha - i jest zgodny z terminem porodu.
 

Podobne tematy

Do góry