reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

Ka...M normalnie dzis zadzwoniłam do znajomej co mieszka w Anglii i zapytalam jak to jest z tymi lekarzami......ona niedawno urodzila to jest w temacie......jesli cos sie dzieje z ciążą to są szpitale i mozna sie zglosic na izbe przyjec-maja obowiązek CI udzielic pomocy w naglych wypadkach.....wedlug mnie i paru innych osob to co opisalas to wygladalo jak nagly wypadek.
pozdrawiam
 
reklama
Moniu K-mysle, ze powinnac brac tabletki, ktore zalecil lekarz. Ile czasu masz to brac? Powiedzial CI po jakim czasie powinno ustapic krwawienie?
 
Przy każdym złym samopoczuciu musze leżeć bleee
No własnie znam to bleee i dzis na 17:15 mialam umowiona wizyte - miałam nadzieję usłyszeć, ze nie muzsę już leżeć. I.... usnęłam przed 16:00!!! Obudziłam się około 17:20!!! zła jestem. ale za tydzień i tak mam zwykłą wizytę kontrolną, więc juz poczekam.

Witam! Ja też mam wielkie obawy związane z krwawieniem. Kilka dni temu po seksie miałam niewielkie plamki krwi więc z trzęsącym sercem wczoraj poszłam do gina. Jestem w 15 tc i strasznie się boję o moje maleństwo. Okazało się, że mam jakieś drożdżaki czy coś w tym rodzaju i lekarz zalecił mi Natamycynę dopochwowo. Po pierwszym zastosowaniu rano miałam wydzielinę z odrobiną krwi. Teraz siedzę w pracy i cały czas myślę, czy dzisiaj też to stosować i sprawdzić czy nadal będą plamki krwi czy przestać i iść do lekarza. Poradźcie proszę
Moja siostra też jest w ciąży i jak miała grzybicę, to jej powiedziała lekarka, że takie plamienie będzie, dopóki tej grzybicy nie wyleczy. I faktycznie jak wyleczyła, to przeszło. Więc nie bój się natamycyny tylko bierz :).
 
dzisiaj brzusio mnie bolał to leżałam znowu sobie, w piątek mam wizyte i się dowiem czy te pobolewanie to rozciaganie się macicy-bo już powinna się rozciągać,bo dzidzia będzie miała gdzieś ponad 8 tyg-wg usg
 
Mnie też boli brzusio jak się schylam. Ale juz przestałam się tym przejmować. W ogóle dziś się niczym nie przejmuję. ;-)
 
miałam nie pisać...
ale byłam w szpitalu... i wszystko w jak najlepszym porządku....
dzidzia rozwija się prawidłowo....
serduszko bije tak jak powinno... i włanis dziś mieliśmy z moim D okazję zobaczyć naszego małego skarba....
Krwawienie było spowodowane seksem.... i mamy po prostu bardzoiej uważać....
poza tym żadnych zastrzeżeń....
jestem taka szczęśliwa......:happy:

Ania P a jak u Ciebie po usg?? mioałaś napisać....
 
Ka...M - jak napisałam wcześniej - nie poszłam bo zapałam!!! usnęłam przed 16:00 a obudziłam się o 17:20. Wizyta była w "międzyczasie".
Super, że z maluszkiem wszystko dobrze. :-D
 
hehe,.. no to widzisz.... musisz sobie chyba budzik kupić ;-)
ale pewnie jak pójdziesz na następną wizytę to będzie wszytko ok...
ja też się cieszę ....:tak: nawet nie wiesz jak bardzo.....:-)


Ritmusia mi też dziwczyna z Anglii pisała.. tylko że jest w szoku że tak szybko mam kartę szpitalną i że mam już normalne badania usg bo ona mieszka w UK i nie ma...
więc... zależy gdzie się jest...... kogo ma się za lekarza i jak działa dany szpital
nie można się sugerować jedną osobą....
 
reklama
Dziewczyny, ja tak goscinie chcialam dorzucic cos do tematu bo kolezanka Ka..M mieszka tak jak ja w Irlandii. Tutaj niestety nie jest tak wesolo jak w Polsce. Ginekologow w Irlandii jest okolo 50sztuk i ciezko znalezc (i zazwyczaj przyjmuja tylko prywatnie wiec placi sie kupe kasy). Podczas calej ciazy ma sie tylko 2usg ktore robia przez brzuch (pierwsza wizyta przed 20tyg. ciazy), jest tez zakaz mowienia o plci (choc nie wszyscy sie do tego stosuja). Jesli nie masz problemow podczas ciazy to miedzy nogi nikt ci nie zajrzy bo to 'grzech' (cos na rodzaj gwaltu - niezaleznie od plci). W zaleznosci na jakiego sie trafi lekarza ogolengo do ktorego trzeba pojsc przed 12tyg. to uslyszy sie : jak bedzie pani plamic to prosze od razu sie zjawic, albo w recz odwrotnie - jesli bedzie pani plamic do 12tyg. to prosze sie z tym pogodzic bo 25% to poronienia - po prostu koszmar jak sie to slyszy. Niestety ilrandzka sluzba zdrowia jest zupelnie inna od angielskiej. Ale to prawda ze mozna trafic na pomocna dlon :)
 

Podobne tematy

Do góry