reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Margana - fakt, mirekla dobrze Ci odpisała, że to nie swędzi, więc dzidzi w sumie ciemieniucha nie przeszkadza. Myśmy walczyły z nią już 2 razy z tym, że za pierwszym Zosia miała ogromny gruby jakby strup na całej główce. Ja smarowałam i dalej smaruje Zosi główkę oliwką, ale nie przed kąpielą a po kąpieli i potem zakładam cienką bawełnianą czapeczkę. Po ostatnim przed nocnym snem karmieniu, po kąpieli (czyli w sumie po 40min.) ściągam czapulę i Zosia idzie do swojego łóżeczka. W ciągu dnia, jak miała ciemieniuchę, też jej smarowałam oliwką. Ja nie wyczesywałam szczoteczką, tylko taką rozmoczoną przez oliwkę skórkę bardzo delikatnie zdrapywałam paznokciami z jej główki. Niby piszą na necie, żeby tego nie drapać, ale szczoteczką bym tego nie wyleczyła a wprawna dłoń mamy jest wg. mnie lepsza. Zosia miała od urodzenia długie i bardzo gęste włosy i moje palce okazały się lepszym narzędzie. Teraz nie mam problemu bo mi Zośka wyłysiała!:szok: Tylko z tyłu zostały nad szyjką takie na 2-3cm włosy a tak to łysolek mały, więc oliwkę po kąpieli tak tylko chlapnę na główkę i nie mam czego czesać.
 
Ja ciemieniuche tez staralam sie oliwka smarowac i wyczesywac ale nie pomoglo to ani Mackowi ani Kubie. Linomag fajnie pomaga :) A poki co codziennie smaruje glowke Atoperal masc i kremem Nivea Nutri sensitive na such skore i jest ok. Raz na 2 dni wyczesuje ta lysa glowke ale to go bardzo zlosci. Nie ma tego duzo wiec samo zejdzie od kapieli.
 
U nas lekka ciemieniucha. Smaruję żelem na ciemieniuchę Emolium. Zresztą używam tylko tych kosmetyków (poza Dermobazą na mróz) i jestem bardzo zadowolona.
 
w Naszym przypadku już po ciemieniusze. Poradziłam sobie z nią w .. 2 tygodnie jakoś. 2/3x dziennie głowinka była smarowana oliwką/linomagiem, a gdy sucha skórka zrobiła się łatwa do usunięcia, wówczas delikatnie zcierałam ją tetrą nasączoną oliwką, lub zdrapywałam, a następnie wyczesywałam. Starałam się to robić gdy młody przysypiał, Takie zabiegi go uspokajały i usypiały :)
 
U nas ciemieniucha była symboliczna 2 razy posmarowałam Bambino i zczesałam te skórki jak by mia mały łupież nie było jej nawet widać i już nie ma od 2 tygodni.A włoski wytarł sobie tylko z tyłu głowy taki okrągły placyk na środku.
 
a u nas ciemieniucha nadal jest ale jest nieduza na razie walczymy oliwka ale wczoraj zakupilam jakis ich szampon na ciemieniuche i mam nadzieje ze po tym jakos szybciej zejdzie no ale i tak przed myciem bede smarowac oliwka i wyczesywac a potem tym szamponem umyje glowinke synka :tak:
 
U nas tez tez troche zostało ja smaruje oilatum na zwilzona głowke godzinke przed kapiela a potem wyczesuje..

Mam pytanie czy szczepiliscie na pneumokoki i ile płaciłyscie?ja mam zamiar szczepic u nas to koszt 3 razy po 270
 
reklama
Do góry