reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Ja mam książeczki "oczami maluszka", czarno białe obrazki właśnie. Do tego chodzę z małym do lustra, żeby na siebie popatrzył :-D no i chodzę z nim po domu i pokazuję różne rzeczy, jak czerwona poduszka, wyraziste ramki na zdjęcia itd. Ostatnio też bardzo zainteresował się żarówką nad przewijakiem i nie wiem czy to dobrze.
 
reklama
agutku pewnie, ze mozesz sie wtrącic. Dzieki za rady, ale my na razie nie mamy zleonej rehabilitacji, bo to obniżone napiecie nie jest duzo. Jak to doktor powiedziała przy dolnej granicy. Mamy na razie cwiczyc z nia w domu. A moze powinnismy gdzies chodzic mimo wszystko?

Ja bym skonsultowa z rehabilitantem dla pewności, czy choćby by upewnić się, że ćwiczenia zaproponowane są właściwe. Bo lekarze to czasem jedno a dobry terapeuta to drugie.

dziewczyny a ja mam teraz do Was kilka pytań

od samego początku jakoś mi szło karmienie piersią, zero poranionych brodawek itp rzeczy, które jak zauważylam są codziennością jednak męczy mnie jedna sprawa, że mały cmoka przy jedzeniu czego oczywiście nie może być, bo łyka powietrze i zaraz zaczną się problemy z brzuszkiem :-( Co robie nie tak? :-( Staram się poprawić mu cycę w buzi, ale po paru pociągnięciach znowu jest to samo :-(


Poza tym ile czasu u Was trwa karmienie i ile razy dziennie? Słyszałam, że jak od 8 do 12 razy to wszystko jest w porządku, czyli u mnie mniej więcej tak wychodzi, jednak w szpitalu polozna powiedziała, że dziecko powinno jeść 15 min z jednej piersi i 15 z drugiej przy jednym karmieniu wtedy się najada. U mnie nigdy mały tak długo nie jadł i dzisiaj jest jakis marudny i boje się, że go głodzę, chociaż od 7 rano wisiał na cycu może już z 5 razy tyle, że po pare minut i nie więcej jak 6-7 min.

My mieliśmy problem z przejadaniem się, nasza pani pediatra powiedziała, że mamy ssać 15-20 minut i godzina przerwy. U nas się sprawdza. Nie ma znaczenia czy z jednej czy z dwóch piersi, ale oceniała mi piersi, patrzyła jak karmię, jak długo, wizyta trwała 1 godzinę. Mój też łyka sporo powietrza i mamy bóle brzuszka, więc przed jedzeniem leżymy chwilkę na brzuszku (na mnie, by nie bylo krzyku), po jedzeniu odbijanie.
 
Kochane mam taki problem mianowicie mojej Zuzi chyba wrasta paznokiec u duzego paluszka w stopce, za nic nie moge go obciąg bo jest dookoła skóra. Jestem zalamana ale od poczatku tak miała i nie wiem co robic czy wybrac sie do lekarza czy co. Miała któras z was podobne doswiadczenie?
 
Kochane mam taki problem mianowicie mojej Zuzi chyba wrasta paznokiec u duzego paluszka w stopce, za nic nie moge go obciąg bo jest dookoła skóra. Jestem zalamana ale od poczatku tak miała i nie wiem co robic czy wybrac sie do lekarza czy co. Miała któras z was podobne doswiadczenie?

Mojej małej wszystkie jakby wrastały ,po pewnym czasie same sie "odkleiły" Miała już tak od poczatku. Dopiero na dniach normalnie moglam obciac paznokcie, a wiec chyba nie masz sie o co martwic :-) W szpitalu to widzieli i tylko kazali czekac az sie odklei.
 
Ostatnia edycja:
ponko Kube tez interesuje światło żarówki, a także lustro gdy widzi w nim okno i jasne swiatło padajace zza okna
:tak:




anna
poytywke powieslilismy zeby puszczac mlodemu muzyke. Nawet nie wisiala nad jego glowa. Dopiero dzis zauwazylam ze odwraca glowe w jej strone i ja obserwuje.


asia ja jeszcze nie obcinam paznokci u nog, sa za malutkie a synek ma juz prawie miesiac. Polozna radzila mi aby smarowac paznokcie u rak i nog linomagiem albo alantanem i dzieki takiemu manicure paznokcie same sie wykruszaja. U nozek tak wlasnie robie, a u rak juz obcinam nozyczkami.
 
agutku ale to potrzebuje skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, tak? To pediatra mi da czy neurolog musi? Bo my u neurologa byliśmy prywatnie, więc do rehabilitanta też byśmy musieli:sorry2:
 
reklama
agutku ale to potrzebuje skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, tak? To pediatra mi da czy neurolog musi? Bo my u neurologa byliśmy prywatnie, więc do rehabilitanta też byśmy musieli:sorry2:

Pediatra powinien dać skierowanie. A jak nie będzie chciał to go zmuś;-).

Dziewczynki w rozwoju dziecka jest tak, że najpierw rozwija się motoryka duża, potem mała (rączki) a na niej buduje się rozwój mowy. Nie przeskoczy się tych etapów, jeśli w tym łańcuszku coś będzie szwankować to inne rzeczy będące następstwem nie rozwiną się lub będą wchodzić w rozwoju w sposób nieprawidłowy. Warto więc dopilnować rzeczy, które czasem wydają się nawet banalne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry