reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Ja Artura ubieram w polarowy kombinezon juza jakies 2 tyg.i powiem wam, że często jak go rozbieram, to czuję, że jest mocno nagrzany, bardziej niz w tym zimowym. Polar to jednak nie jest przewiewny materiał.
 
reklama
przede wszystkim trzeba pamiętać, że muszą to być filtry mineralne i fotostabilne, no i oczywiście dla maluszków, większość filtrów jest od 6 miesiąca, ale można znaleźć dla młodszych dzieci

a pod spodenki wkładacie jakieś rajstopki?
No to jaki np. kremik proponujesz na sloneczne dni??
Bo Ja sie bede zastanawiac nad Linomag SUN tutaj jest link :
http://www.aptekaleki.co.uk/products/298-linomag-sun-krem-dla-dzieci-z-filtrem-spf-50-ml30.aspx
 
Ostatnia edycja:
sama jeszcze nie wybrałam, ale myślę o firmach aptecznych: La Roche Posay, Avene, Bioderma, Vichy, na razie używam parasolki jako ochrony od słońca
 
Wydaje mi się, że ten Linomag Sun powinien być ok, linomag maść do doopki jest jak dla mnie nr 1:-) Teraz chyba filtr 30 wystarczy, a w lecie przy bardziej ostrym słońcu może faktycznie jakiś wyższy....ja sama dla siebie kupuję fluidy z La Roche Posay z filtrem 50 ( bo mam cerę naczynkową i tak mi dermatolog zaleciła ) i uważam, że z tej firmy kosmetyki "przeciwsłoneczne" są super, oczywście też kosztują odpowiednio;-)

margo właśnie doczytałam, że Twoja malutka trze oczka, moja tez od paru dni to robi i niekoniecznie przed snem, a dodatkowo ma wysypke na brzuszku i jakiś dziwny katar, który trwa juz drugi tydzień i wszystko to razem wygląda mi jak właśnie jakaś alergia:no:..w poniedziałek będę u pediatry , zobaczymy co mi na to powie
 
ja ostatnio doszlam do wniosku, ze za cieplo ubieram małego :-( Czasami jak go podnoszę z leżaka to ma mocno gorące plecy, więc już nie odkręcam kaloryferów w mieszkaniu i zakładam cieńsze ubranka, albo o jedną warstwę mniej... A na podwórko? U mnie nie będzie tak ciepło jak u Was, ale ja przeważnie jak wychodze z małym na spacer to lecę jeszcze do sklepu i dzisiaj wyciągnęłam kurteczkę, a nogi najwyżej cieplejszym kocykiem okryję
 
prawda, pogoda zdradliwa ja się właśnie zastanawiam czy mam okryć cienkim kocykiem czy tym co do tej pory czyli grubym, kombinezon zostaje,
słonecznie jest ale wietrznie:tak:
 
Lepiej chłodniej niż przegrzewać.Pamiętajcie że gondola też chroni prze wiatrem.
Jawczoraj posmarowałam buźkę kremem bez filtra(oilatum soft), budkę opuściłam i "pozwoliłam łapać" trochę słońca Tymkowi.Jak postawiłam wózek w parku to trochę na sloneczku, trochę obracałam żeby był cień. Słońce na razie nie jest jeszcze tak ostre a później jak już się będzie smarować tymi wszystkimi filtrami to witamina D. wogóle się nie będzie syntezować...
Właśnie czytałam ostatnio artykuł o zwiększonej ilości przypadków krzywicy u dzieci a to dlatego że cały czas się chroni przed słońcem(filtry itp.)Takie wiosenne słoneczko jest dobre.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, ja jeszcze uzywam kremu NIVEA na każdą pogodę , ale jak tylk ojest słoneczko to specjalnie tak wózkiem operuje, żeby na buźkę Polci świeciło - ja tam wierzę w uzdrawiającą moc słońca, zwłaszcza, że to nie słońce sierpniowe, ale takie ejszcze słabiutkie pierwsze wczesnowiosenne promyczki :)
 
Do góry