reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

andzelika po wyjsci ze szpitala 2860g i do pierwszego szczepienia przybrała cudownie bo na szczepieniu byłam z nia 9 stycznia i ważyla 4250g a teraz byłam z nią 20 lutego i 5100g no i wczoraj ją ważyłam to albo mi wychodziło 5100g albo 5200g ciężko zważyć na takiej wadze domowej.

asia mamy dzieci mniej wiecej w tym samym wieku wiec oowiem Ci ze moj mały wczoraj wazył 5680, a 20 lutego wazyl ok 5400 wiec to nie jest duza roznica. Poza tym ja mam chlopaka, wiec powinien byc wiekszy. A na wadze domowej to jakiej? Bo jesli na lazienkowej to nawet nie waz, bo ta waga jest nieadekwatna choc nie wiem czemu... Najlepiej przejdz sie do przychodni i zważ mala
 
reklama
asia dokładnie jeśli mała nie płaczę i potrafi się cieszyć jest ok, mój Alan ciągle płakał jak jadł z samej piersi i ciągle ciumkał, bo był nie najedzony, dopiero jak mu dałam MM zaczął się uśmiechać i już nie był taki zły dziecko się zmieniło nie do poznania, na początku jadł i pierś i z butli, ale szybko mu się to znudziło i pierś podrzucił, jeśli twoja nie jest ciągle marudna, i pogodna to myślę, że wszystko jest ok... a ona je po 3 min a co ile czasu? Szkoda dawać MM bo prędzej czy później zamiast piersi wybierze butle.
 
asiu i tak jak piszą dziewczyny. Na domowej wadze nie zważysz dokładnie maluszka (tzn chodzi mi o taką dla doroslych). Przejdź sie lepiej do przychodni jeśli masz wątpliwości.
 
asia luz, luz i jeszcze raz luz!!!!! Wszystko jest w porządku, nie możesz się zamartwiać, zaufaj swojej córeczce, ona wie ile potrzebuje i tyle ciągnie, przybiera w porządku, na prawdę, jest spokojna, dobrze śpi, czegóż chcieć więcej, wyluzuj!!! :-) Będziesz się kiedyś z tych swoich obaw śmiała, ja tez tak drżałam o swoje dziecię pierwsze, potem już było coraz luźniej, a jak teraz patrzę na tego nieposłusznego , gburowatego pierworodnego wielkoluida to sobie myślę : jakbym wiedziałą, że taki "gad " z tego malutkiego brzdąca wyrośnie to wogóle bym sie o nic nie martwiła:-)

Może któraś mama ma jakiś link do siatek centylowych dla dzieci karmionych piersią?? Myslę, że asia uspokoiłaby sie gdyby zobaczyła, że jej dzidzia mieści się w normach ;)
 
Ostatnia edycja:
andrzelika karmiłam ją do tej pory co dwie godziny ale chyba wydłużę te przerwy bo może ona nie potrzebuje tak często.
Dzięki dziewczyny za wsparcie,wiecie jak to jest człowiek się martwi bo chce jak najlepiej dla swojego Bobika.
 
asia karm na żądanie i już jak płaczę i widzisz ,że z głodu dawaj wtedy i będzie ok :tak:
tutaj są te siatki ja się nie znam za bardzo na odczycie, ale Anek 82 mi mówił o co w nich chodzi... weź zrób i jak nie będziesz wiedzieć spytaj dziewczyn

Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka


Andrzelika
, to są ogólne siatki centylowe, dla dzieci karmionych piersią są inne:

http://www.who.int/nutrition/media_page/cht_wfa_girls_z_0_5.pdf
 
reklama
Do góry