reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawa mam - przepisy

u nas przed świętami są zawsze dawane bony świąteczne z funduszu socjalnego(...)
Asia, wszystko zależy od tego, jak jest to zapisane w Regulaminie Funduszu Socjalnego - jeśli jest fundusz, to powinien być taki dokument. Musisz poprosić kogoś, żeby Ci go dał (kadry nie mają prawa Ci odmówić) i przeczytać, czy są tam jakieś ograniczenia w przyznawaniu bonów.

Moja sprawa dotyczy świadczenia rehabilitacyjnego.(...) Podobno przepisy się zmieniają od stycznia. Są już zatwierdzone czy w przetwarzaniu przez nasz wspaniały rząd?? Pogubiłam się :baffled:
Jak to opisywałam trochę wyżej (https://www.babyboom.pl/forum/styczen-2009-f240/prawa-mam-przepisy-19685/index16.html#post2889877), ustawa została uchwalona przez Sejm, teraz czekamy na to, czy Senat coś zmieni i czy Prezydent podpisze. Wg informacji na stronach Senatu, prace nad ustawami uchwalonymi na 29 posiedzeniu Sejmu (czyli właśnie wtedy, gdy uchwalono poprawki do kodeksu pracy) są zaplanowane na posiedzenie Senatu w dniach 3-4. grudnia.
W nowelizacji uchwalonej przez Sejm jest przewidziana poprawka do ustawy o zasiłkach chorobowych, przedłużająca możliwość otrzymywania zasiłku przez ciężarne do 270 dni. Gdyby to przeszło, to nie trzeba będzie starać się o świadczenie rehabilitacyjne, jeśli 182 dni mija w styczniu. Ale może na wszelki wypadek lepiej złożyć papiery, bo a nuż coś im nie wyjdzie? Wg mnie jest to niewielkie ryzyko, ale zawsze... W razie czego najgorsze, co Ci grozi, gdybyś nie złożyła papierów, a ustawa nie weszła z tą poprawką, to opóźnienie o miesiąc (max dwa) w wypłacie.
 
reklama
Dzięki Melu :-)Na razie zaczekam do 6, bo zazwyczaj na Mikołajki dostawaliśmy bony, zobaczymy jak nic nie będzie to poproszę o ten regulamin;-)
 
niestety moj zaklad zlikwidowano i mialam przedluzona umowe do dnia porodu.w takim razie pozostaje karta bezrobotnego.dziekuje bardzo za odpowiedz pozdrawiam
 
asiuN najlepiej zadzwoń do kadr i zapytaj o te bony! ja zadzwoniłam i okazało sie że są mi przyznane! więc już je mam w domku:)we wtorek zakupy!
 
MELULU ja mam pytanie jeszcze odnośnie macierzynskiego?Czy on ma byc wydluzony do 20 tyg. od 2009 czy 2010 r? bo na innym forum piszą że od 2010:((
 
MELULU ja mam pytanie jeszcze odnośnie macierzynskiego?Czy on ma byc wydluzony do 20 tyg. od 2009 czy 2010 r? bo na innym forum piszą że od 2010:((
Kasia, w poprzednich postach na tym wątku (i na styczniu też) napisałam, że na 100% od 01.01.2009!!! Po prostu w Gazecie Prawnej (albo Rzeczpospolitej? nie pamiętam już) napisali artykuł, który miał takie niejasne sformułowanie, że komuś mogło się pomylić.
A jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy, to tu jest projekt, który uchwalił Sejm: przeczytaj artykuły pierwszy i ostatni (art. 1 pkt. 1 i art. 19). I się nie martw :-) A jeśli jesteś zalogowana na tym innym forum, to możesz podesłać im tego linka, niech się dziewczyny nie boją, bo dzieciom zaszkodzą ;-)
I uwaga: w art. 1 pkt. 2 jest mowa o "dodatkowym urlopie macierzyńskim", niestety ten zgodnie z art. 12 wchodzi dopiero od 2010r., więc żeby się ktoś nie rozpędził z czytaniem i nie narobił sobie nadziei :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Melulu mam jeszcze jedno pytanko czy jeżeli teraz od 03.12 pójdę na zwolnienie ale bez wpisania na zwolnieniu,że jestem w ciąży a od 18.12 na ciążowe i już nie wrócę to też będą mi brać do wypłaty chorobowego pod uwagę tylko październik i listopad 100%wynagrodzenia, czy też wezmą pod uwagę grudzień i te 80% l4 mimo przepracowania w grudniu 2 dni??:baffled:
 
Do góry