reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom cukru pierwszy trymestr

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny jaki macie/miałyście poziom cukru (glukozy) na czczo w pierwszym trymestrze?
 
reklama
Tak jak wyżej norma jest obecnie na czczo – do 92 mg/dl
Ja miałam 87 w ostatniej ciąży, w poprzednich też w okolicach tego wyniku (poniżej 90)
 
Badałam kilka dni temu (10 tc) i było 88. To moje pierwsze badanie. Mój brat ma cukrzycę i mówi, że za każdym razem może być inny wynik. Brat mieszka kilkaset kilometrów ode mnie, więc nie mogę sprawdzić jego glukometrem, ale zobaczę co powie lekarz i chyba sobie kupię glukometr, bo to 88 to blisko 90. Czy jak Wy miałyście w pierwszym trymestrze blisko 90 to was to niepokoiło?
 
Ostatnia edycja:
Badałam kilka tygodni temu (10 tc) i było 88. To moje pierwsze badanie. Mój brat ma cukrzycę i mówi, że za każdym razem może być inny wynik. Brat mieszka kilkaset kilometrów ode mnie, więc nie mogę sprawdzić jego glukometrem, ale zobaczę co powie lekarz i chyba sobie kupię glukometr, bo to 88 to blisko 90.

To że Twój brat ma cukrzycę (pytanie jeszcze jaką) nieznaczny, że Ty jesteś obciążona cukrzycą ciążową.
Wynik był dobry, nawet bardzo i nie ma sensu żebyś mierzyła go codziennie. Szczególnie, że glukomter przekłamuje (mówię to jako ktoś kto żyje na co dzień z kimś kto na cukrzycę pierwszego typu choruje ponad 20 lat). W połowie ciąży będziesz miała jeszcze kolejne badanie tym razem z obciążeniem.

Oczywiście, że cukier nam skacze w ciągu dnia bo jest zależy od tego co zjemy - ale to nie ma znaczenia, liczy się wynik na czczo, który u Ciebie było okej. Niech Ci brat nie mąci w głowie bo widać, że nie ma pojęcia o cukrzycy ciążowej - która jest zupełnie innym stanem niż cukrzyca szczególnie typu I
 
Tak mój brat ma cukrzycę typu pierwszego i też choruje już od ponad 20 lat (od 18 roku życia). On nie wie, że jestem w ciąży. W zeszłym roku poroniłam w 8 tc. i teraz jeszcze nic nie mówiłam rodzinie. Tylko go podpytywałam trochę o ten cukier i mówił, że to właśnie na czczo może być inny poziom każdego dnia.
 
Tak mój brat ma cukrzycę typu I też od ponad 20 lat, bo choruje od 18 roku życia. On nie wie, że jestem w ciąży. W zeszłym roku poroniłam w 8 tc. i teraz jeszcze nic nie mówiłam rodzinie. Tylko go podpytywałam trochę o ten cukier i mówił, że to właśnie na czczo może być inny poziom każdego dnia.

Bo generalnie zależy co jesz i o której jesz. Ja sobie czasem randomowo z mężem badam bo ja lubię różne głupoty. I wiadomo, że jak zjem o 23 batona to o 8 rano będę miała wyższy cukier niż kiedy zjem lekką kolację o 19 - ale to nie ma znaczenia w Twoim konkretnym przypadku. Dodatkowo osoby z cukrzycą typu pierwszego często mierzą się z tzw. efektem brzasku. Ale to wszystko nie ma zastosowania w cukrzycy ciążowej bo to jest co innego. Dlatego nie kombinuj bo już przekombinowałaś ;)

To jest tak jakbyś twierdziła, że stomatolog i ginekolog właściwie mogą leczyć naprzemiennie bo i tu otwór i tu otwór ;)
 
Tak mój brat ma cukrzycę typu I też od ponad 20 lat, bo choruje od 18 roku życia. On nie wie, że jestem w ciąży. W zeszłym roku poroniłam w 8 tc. i teraz jeszcze nic nie mówiłam rodzinie. Tylko go podpytywałam trochę o ten cukier i mówił, że to właśnie na czczo może być inny poziom każdego dnia.
Mierzenie glukometrem jest takie bardziej orientacyjne. Żeby pacjent wiedział jaką działkę insuliny sobie załadować 😉 A cukier może "skakać" w ciągu dnia z różnych powodów. Nawet ze stresu. Najbardziej miarodajna jest krew z żyły pobrana na czczo przynajmniej 8 godzin po ostatnim posiłku. Skoro ten pomiar mieści się u Ciebie w normie, to nie masz się co stresować 🥰 I tak będziesz robić za jakiś czas tzw krzywą cukrową.
 
Trochę mnie uspokoiłyście dziewczyny. Pierwsze co mi przyszło do głowy to oczywiście podpytać brata, który ma cukrzycę. Jestem też bardziej zestresowana w tej ciąży ze względu na wcześniejsze poronienienie, a wtedy nie badałam w ogóle cukru. Ja cukier na czczo to badałam ostatnio chyba z 10 lat temu, więc jak zobaczyłam 88, a wiem że w ciąży jest do 92, to mi się wydało to 88 wysokie.
 
reklama
Trochę mnie uspokoiłyście dziewczyny. Pierwsze co mi przyszło do głowy to oczywiście podpytać brata, który ma cukrzycę. Jestem też bardziej zestresowana w tej ciąży ze względu na wcześniejsze poronienienie, a wtedy nie badałam w ogóle cukru. Ja cukier na czczo to badałam ostatnio chyba z 10 lat temu, więc jak zobaczyłam 88, a wiem że w ciąży jest do 92, to mi się wydało to 88 wysokie.

Nie, to jest bardzo dobry cukier
 
Do góry