reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postepy Naszych Dzieciatek. :-D

U mnie Igor też prawie sam się podniósł dziśdo siedzenia a od paru dni jak go brałam na ręce i trochę dłużej potrzymałam pod paszkami i nie podnosiłam to sam próbował się podnieść. Nie chce mi się wierzyć, że to może być coś nie tak. Igor na brzuchu podnosi główkę al nie na długo za to Natasza jak tylko jest na brzuchu to bardzo wysoko trzyma głowę jakby jej to już nie sprawiało żadnego wysiłku... 11 stycznia idziemy do lekarza to się podpytam co i jak..
 
reklama
Nie umiem tylko pojac co zbyt duze napiecie miesniowe ma wspolnego z dyslekcja albo dysgrafia, hmmm..???? :confused: :sick: Przeciez to bez sensu. Dyslekcja i dysgrafia to dolegliwosci nie zwiazane z ruchem i sprawnoscia fizyczna.:baffled:
 
Dziewczyny, proszę... DYSLEKSJA. Uczeń dyslektyczny, a nie dyslekcyjny (to chyba taki co umyka z lekcji ;))

Dysleksja - Wikipedia, wolna encyklopedia

Słowo pochodzi od leksyka - słownictwo

A tak odnośnie głównego tematu - dziś byłam u rehabilitantki i okazało się, że nabawiłam Milenkę lekkiej asymetrii, gdyż noszę ją głównie na lewej ręce, przez co prawa strona uległa "skróceniu".
Pamiętajcie, że pielęgnacja i odpowiedznie noszenie dziecka sa bardzo ważne!
 
Mju, ja sie ciesze, ze dzielisz sie z nami swoja wiedza, poniewaz wszystkie informacje sa bardzo przydatne:tak:


Moj Macius od dobrych kilu dni zauwazyl, ze ludzie maja na twarzy oczy, nosy i usta a na glowie wlosy:szok: ! Juz nie tylko z uwaga patrzy mi w oczy gdy z nim rozmawiam, ale probuje je chwycic raczkami:-D , a poniewaz to mu nie wychodzi to z braku laku chwyta mnie za nos:-D ! I czesto chwyta mnie za wlosy gdy sie do niego nachylam i probuje moja twarz zjesc:laugh2: A szczegolnie upodobal sobie do smakowania moj nos, pewnie dlatego, ze jest dosc spory, hihihi!:-) Kochany zarloczek!!!
 
Moj Macius od dobrych kilu dni zauwazyl, ze ludzie maja na twarzy oczy, nosy i usta a na glowie wlosy:szok: ! Juz nie tylko z uwaga patrzy mi w oczy gdy z nim rozmawiam, ale probuje je chwycic raczkami:-D , a poniewaz to mu nie wychodzi to z braku laku chwyta mnie za nos:-D ! I czesto chwyta mnie za wlosy gdy sie do niego nachylam i probuje moja twarz zjesc:laugh2: A szczegolnie upodobal sobie do smakowania moj nos, pewnie dlatego, ze jest dosc spory, hihihi!:-) Kochany zarloczek!!!


Ola tez potrafi nieżle pociagnąc za włoski moje biedne wypadające :-( , a zjeść to najchetniej zjadła by moją brodę - czasami się tak zassie, że mało mi malinki nie zrobi :-)
 
Trochę się ocknęłam jak was czytam... Do tej pory Romek spędzał dzień właściwie tylko w bujaku i doszłam do wniosku, że jest trochę do tyłu w rozwoju ruchowym. No i przeniosłam go na podłogę. Właściwie to dopiero 3 dzień tej gimnastyki, ale już zaczął się przekręcać na bok :-)

A co do tych mostków (już nie pamiętam czy to w tym wątku), to jest to najzupełniej prawidłowe - w tym wieku dzieci tak robią i nie jest to wynikiem niewłaściwiego napięcia mięśniowego. Zresztą we wszystkich poradnikach o tym piszą.
 
Nie wiem czy Wasze dzieci tez trą oczy jak są zmęczone???
Wojtek od 2 tygodni jak jest zmęczony to wlaśnie trze oczy,a im bardziej nie może zasnąć tym bardziej trze oczęta.Nie powiem,że ten postęp mi się podoba,bo czasem juz przysypia a łapki samę wędrują do oczu i sie wybudza:baffled:
 
Pati także trze oczka i uszka gdy jest zmęczona ,wiem potym że jest śpiąca.Moja niewiem czy to można nazwac mostkiem czasem jak ją przewijam plecki i główka leżą a podnosi pupkę i dolne plecki do góry opierając sie na stopkach.Tylko że jedna strona jest bardziej w góże niz druga.To źle?Zaczełam z nią cwiczyc na te bioderka żeby jej sie powiększyła ta panewka.15 mamy ponowne spotkanie zobaczymy czy jest poprawa.
 
reklama
Do góry