reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postepy Naszych Dzieciatek. :-D

Pati robi tak samo_Odwraca się popatrzy pogada czasami i wraca do jedzenia.Gdy położy się ją pod kątem podnosi głowe i prostuje plecki do siadania.Wiecej juz gaworzy i się głośno smieje.
 
reklama
A moja Córcia ostatnio ciagle robi cos w stylu mostka :szok: Na przewijaku, na lezaczku, doslownie wszedzie :tak:
A gdy cos Jej sie nie podoba to lezac na przewijaku skarzy sie swojemu Tygryskowi (z pianki) ktorego ma przyczepionego nad lozeczkiem :-D Ma tam Kubucia, Osiolka i Tygryska, ale upodobala sobei Tygryska-ma gust po mamusi, to rowniez moj ulubieniec ;-)
 
Luczynko mój Wojtek też ciągle robi mostek,ale to normalne w ich wieku;-) poza tym podobnie jak Ola od Megi Wojtek tak czasem spiewa,że szok:tak: zresztą uwielbia muzykę klasyczną a z instrumentów to skrzypce iflet poprzeczny.Zresztą chyba inne gatunki muzyczne też lubi:-)
 
Mój Kamilek też jak je z cycuszka a ja z mężem rozmawiamy to odwraca się do tatusia i patrzy co ten tata mówi do mamusi i tak robi obojętnie kto ze mną ROZMAWIA ;-) Gaworzy fajnie a wogóle to moje dziecko jest takie: Nie lubi leżeć dlugo sam bo mu się nudzi on musi być w centrum zainteresowania czyli np. musi być na rękach i noszony po calym mieszkaniu zwiedza wszystko i nawet w swoim pokoju gdzie na pólkach ma zabawki lubi je ogladac i gadać do nich jak jest na rękach a jak go dam do leżaczka-bujaczka to też długo sam nie posiedzi muszę być przy nim mówić do niego, rozśmieszać itd. Także mój maluszek nie poleży trzeba wiecznie z nim rozmawiać itd. wy też tak macie????
 
Nie lubi leżeć dlugo sam bo mu się nudzi on musi być w centrum zainteresowania(...)muszę być przy nim mówić do niego, rozśmieszać itd. Także mój maluszek nie poleży trzeba wiecznie z nim rozmawiać itd. wy też tak macie????

baska, ja z Maciusiem mam podobnie! Ale nie musze go caly czas nosic-na szczescie, bo chyba kregoslup padl mi;-) . Musze byc za to caly czas w poblizu, najlepiej tuz obok, a najlepiej patrzec tylko na niego i do niego mowic! Kochany moj synus:-D W lozeczku nie lubi dlugo lezec, nawet gdy jestm obok, ale ma zrobione miejsce na kanapie-w samym centrum zycia rodzinnego;-)

luczynko, moj synus tak zawziecie cwiczy mostki i stara obracac sie na boczek, ze nawet w nocy podczas karmienia trenuje to na moich kolanach!! Prawie przez sen unosi pupe i plecki!:szok:

Zdolne dzieciaczki mamy:-D
 
Moja Zuzinka od swojego pierwszego "kesu" ;-) potrafi sliczniusio jesc z lyzeczki! :-D :tak: No,a gdy widzi,ze kreci sie kolo Niej Albusia tak smiesznie i glosno do Niej wola. :-D Calkiem inaczej,niz do Nas - tak specyficznie,hihi. ;-) Chyba Ja lubi. :-D Zreszta Albusia tez za Zuzia przepada - zawsze kladzie sie przy Jej glowce albo nozkach i tak sobie razem leza,a Albusia pilnuje Mojej Coreczki. ;-) A gdy Zuzia tylko zakweka cos w lozeczku,Albunia zaraz do mnie przybiega i puka mnie noskiem,zebym poszla zobaczyc,co sie dzieje. :-D Ahhh,moje 2 Pocieszne Istotki. :-D
 
Macius slicznie pil z lyzeczki swoj pierwszy soczek, i ku mojemu rozczarowaniu, nie wysmolil sobie mocno buzki, co u dzieci wyglada przeslodko:tak: , ale tylko raz pociekla mu jedna struzka po brodce! Zdolny Malenki Wielki:-D

Ostatnio zaczal bardzo duzo mowic, ale najwieksza przyjenosc sprawia mu mowienie z paluszkiem w buzi:-D Wtedy pieknie modeluje glos i sprawdza sile glosu:-D Duzo smiechu mamy z niego, tym bardzije, ze przy tym sie ciagle usmiecha:tak: . Rosnie mi muzykalne dziecko, ciekawe po kim:confused: ? Bo po mamie i tacie raczej nie:baffled: .
 
reklama
mju, troszke mnie nastraszylas:eek: z tym robieniem mostka, ale ja mam napisane w poradniku "Poradnik dla rodzicow-wszystko dla dziecka" wydanym przez INSTYTUT"Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", ze w 5 miesiacu dziecko: "dzieki coraz mocniejszym miesniom tulowia i nog potrafi:
-polozone na plecach, wygiac kregoslop i zrobic mostek, wspierajac sie na glowie i nogach"

Mysle, ze jedne dzieci robia to szybciej lub pozniej niz drugie, ale to normalne.

Moj Macius jednak nie wspiera sie na glowce, ale na pleckach od paszek do glowki. Nie chce unosic ramiona i glowke do siadu(choc dgy sie go psadzi to siedzisztywwno trzymajac lepek) i to mnie niepokoi, i to skonsultuje z lekarzem. Mamy wizyte 17go.
 
Do góry