reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Rozumiem, że już masz dzieciątku przy pomocy prografu? Dobrze,że piszesz o tym słońcu, bo nie wiedziałam.

Wiesz co, jestem spokojna, już jestem pogodzona z losem, kiedyś już byłabym po 15 sikaczach, a teraz czekam z pokorą na betę , tak jak lekarz zalecił. Co ma być to będziesz teraz już na nic nie mam wpływu.
Masz rację, zrobiłaś wszystko co mogłaś jak najlepiej i teraz trzeba po prostu cierpliwie czekać. Niestety nie, Dzidziusiowi przestało bić serduszko w 8 tygodniu. Ale m.in. prawdopodobnie dzięki prografowi ta ciąża była najdłuższa ze wszystkich.
A możesz powiedzieć, na czym polega Twoja dieta przeciwzapalna?
 
reklama
Masz rację, zrobiłaś wszystko co mogłaś jak najlepiej i teraz trzeba po prostu cierpliwie czekać. Niestety nie, Dzidziusiowi przestało bić serduszko w 8 tygodniu. Ale m.in. prawdopodobnie dzięki prografowi ta ciąża była najdłuższa ze wszystkich.
A możesz powiedzieć, na czym polega Twoja dieta przeciwzapalna?
Przykro mi:( znam ten ból, ale wierzę,że los nam jeszcze wynagrodzi ✊🥹
Jeśli chodzi o dietę przeciwzapalną, to zrezygnowałam z nabiału i cukru i ograniczyłam gluten. Odstawiłam całkowicie alkohol, który piłam okazjonalnie oraz zrezygnowałam całkowicie z przetworzonej żywności.
Jem regularnie 4 posiłki dziennie i nie podjadam między nimi.

Mam tez ibs i różne nietolerancję, więc dieta była dobra i na moje rozkapryszone jelitka i aby pomoc płodności :)

Z supli stricte pod komórki NK i ibs od immunologa brałam colostrum na przemian z laktoferyną, resveratrol, maślan sodu, omegę.
 
Też wierzę, że jeszcze będzie pięknie 😘 Bardzo Cię podziwiam za wytrwałość jeśli chodzi o dietę. Moja pani immunolog też zaleciła taką dietę mojemu mężowi, bo zauważa związek między poronieniami, a problemami jelitowymi u mężczyzn. Od tego cyklu wyłączyliśmy u niego gluten i produkty mleczne w 100%. Choć przebadał się wzdłuż i wszerz i nie znamy przyczyny tych jego bóli brzucha..
Wiesz, u nas największą przyczyną były zrosty wewnętrznątrzmaciczne. Prawdopodobnie nabawiłam się ich zaraz po tym jak poznałam mojego męża, więc nigdy nie wpadliśmy, a później przez 1,5 roku starań miałam 2 ciąże biochemiczne. Po histeroskopii się udało pierwszy raz na trochę dłużej. Także tutaj te zrosty dobrze "pasują". Wszystkie wyniki u mnie ok, jedynie mutacja mtfhr i pai hetero, więc dla bezpieczeństwa brałam acard i heparynę. Dostałam też encorton, prograf i intralipid od mojej doktor. Ale miałam - wydaje mi się - objawy złego zagnieżdżenia, plamienia, krwotoki, poronienie. Doktor mówi, że to właśnie może mieć związek z białkami zapalnymi w nasieniu męża, że macica reaguje agresywnie i odrzuca zarodek, dlatego teraz ma obowiązkową dietę bez żadnych odstępstw. No i w histopatologii wyszły mi wysokie NK maciczne mimo dużych dawek leków immunosupresyjnych, co jest dziwne..
A jak jest u Ciebie?
 
Też wierzę, że jeszcze będzie pięknie 😘 Bardzo Cię podziwiam za wytrwałość jeśli chodzi o dietę. Moja pani immunolog też zaleciła taką dietę mojemu mężowi, bo zauważa związek między poronieniami, a problemami jelitowymi u mężczyzn. Od tego cyklu wyłączyliśmy u niego gluten i produkty mleczne w 100%. Choć przebadał się wzdłuż i wszerz i nie znamy przyczyny tych jego bóli brzucha..
Wiesz, u nas największą przyczyną były zrosty wewnętrznątrzmaciczne. Prawdopodobnie nabawiłam się ich zaraz po tym jak poznałam mojego męża, więc nigdy nie wpadliśmy, a później przez 1,5 roku starań miałam 2 ciąże biochemiczne. Po histeroskopii się udało pierwszy raz na trochę dłużej. Także tutaj te zrosty dobrze "pasują". Wszystkie wyniki u mnie ok, jedynie mutacja mtfhr i pai hetero, więc dla bezpieczeństwa brałam acard i heparynę. Dostałam też encorton, prograf i intralipid od mojej doktor. Ale miałam - wydaje mi się - objawy złego zagnieżdżenia, plamienia, krwotoki, poronienie. Doktor mówi, że to właśnie może mieć związek z białkami zapalnymi w nasieniu męża, że macica reaguje agresywnie i odrzuca zarodek, dlatego teraz ma obowiązkową dietę bez żadnych odstępstw. No i w histopatologii wyszły mi wysokie NK maciczne mimo dużych dawek leków immunosupresyjnych, co jest dziwne..
A jak jest u Ciebie?
Przepraszam, odpisze Tobie jak się uspokoję, bo wlansie dostałam okres ... 6dpt. Miałam złe przeczucia, czułam,że w poniedziałek beta będzie zerowa, ale w życiu nie spodziewalabym się miesiączki tak szybko :(
 
Przepraszam, odpisze Tobie jak się uspokoję, bo wlansie dostałam okres ... 6dpt. Miałam złe przeczucia, czułam,że w poniedziałek beta będzie zerowa, ale w życiu nie spodziewalabym się miesiączki tak szybko :(
o nie, tak mi przykro :(... mocno przytulam i nie rozumiem dlaczego.. ale jesteś pewna że to miesiączka?
 
Przepraszam, odpisze Tobie jak się uspokoję, bo wlansie dostałam okres ... 6dpt. Miałam złe przeczucia, czułam,że w poniedziałek beta będzie zerowa, ale w życiu nie spodziewalabym się miesiączki tak szybko :(
bardzo mi przykro 😢 przytulam wirtualnie.

Dziewczyny, a próbowaliście zioła ojca sorki?
 
Kochane!!!! To było plamienie implantacyjne!!!!! 🥹🥹🥹
Boszz co za piękny Dzień Matki!!! Od razu poleciałam na betę - 49,1!!!! ♥️♥️❤️❤️❤️❤️

Jestem w takim szoku!!! Bo tej krwi jest naprawdę sporo. Ale dziś już nie brałam heparyny i acardu.
 
Kochane!!!! To było plamienie implantacyjne!!!!! 🥹🥹🥹
Boszz co za piękny Dzień Matki!!! Od razu poleciałam na betę - 49,1!!!! ♥️♥️❤️❤️❤️❤️

Jestem w takim szoku!!! Bo tej krwi jest naprawdę sporo. Ale dziś już nie brałam heparyny i acardu.
ojaaa, gratuluję!! ❤️ ten dzień matki zapamiętasz na zawsze ❤️ tak coś czułam.. 😄🙈
 
reklama
Kochane!!!! To było plamienie implantacyjne!!!!! 🥹🥹🥹
Boszz co za piękny Dzień Matki!!! Od razu poleciałam na betę - 49,1!!!! ♥️♥️❤️❤️❤️❤️

Jestem w takim szoku!!! Bo tej krwi jest naprawdę sporo. Ale dziś już nie brałam heparyny i acardu.
Nie boisz się odstawić heparyny? Może lepiej zmniejszyć dawkę i odstawić acard, ale heparynę zachować?
 
Do góry