reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej.
Punkty 1,2, 3 i 5 pasują idealnie do tego co i mi dolega.
Dlatego obecnie jeszcze zanim będziemy się starać biorę plaquenil, aby zahamować i wytłumić mój układ immunologiczny, który odpowiada za traktowanie dziecka jako ciało obce.

Sam acard, heparyna i Encorton mi nie pomogły niestety.
3 poronienia miałam właśnie między 7 a 8 tygodniem.

Mam nadzieję, że Wam się uda ;)
calandraa, dziękuję za odpowiedź :)
A czy robiłaś badania genetyczne? Ja na swoje muszę jeszcze poczekać.
Zaczęłam się zastanawiać, czy Dzidziuś był zdrowy. Bo jeśli nie, taka odpowiedź układu immunologicznego (zwiększenie liczy komórek NK) byłaby w pewnym sensie "normalna".
 
reklama
Dziękuję, że piszecie o tych badaniach z bloczków parafinowych, bo do tej pory raczej była cisza na ten temat na forum.

@calandraa czy na ten przewlekły stan zapalny dostałaś jakiś antybiotyk "w ciemno", czy coś wyszło w jakimś posiewie? Robiłaś wymaz na chlamydia, urea i mucoplazme?
 
calandraa, dziękuję za odpowiedź :)
A czy robiłaś badania genetyczne? Ja na swoje muszę jeszcze poczekać.
Zaczęłam się zastanawiać, czy Dzidziuś był zdrowy. Bo jeśli nie, taka odpowiedź układu immunologicznego (zwiększenie liczy komórek NK) byłaby w pewnym sensie "normalna".
Hej.
Robiłam badanie genetyczne dziecka i to metoda najbardziej zaawansowaną jaka zna medycyna, czyli metoda mikromacierzy. W badaniu wyszło, że jest to dziewczynka i brak jakichkolwiek wad. Dziecko było zdrowe.

Pozdrawiam ;)
 
Dziękuję, że piszecie o tych badaniach z bloczków parafinowych, bo do tej pory raczej była cisza na ten temat na forum.

@calandraa czy na ten przewlekły stan zapalny dostałaś jakiś antybiotyk "w ciemno", czy coś wyszło w jakimś posiewie? Robiłaś wymaz na chlamydia, urea i mucoplazme?
Hej.
Właśnie w tym tygodniu idę na wizytę do poradni w celu ustalenia czy mogę jeszcze mieć jakiegoś aktywnego wirusa.

To poronienie było 6 lat temu, więc ciężko powiedzieć, czy teraz coś jeszcze mam.

A z tego co słyszałam to badanie z bloczków parafinowych istnieje od niedawna i wielu lekarzy jeszcze o nim nie wie.
Dlatego fajnie wiedzieć 😜
 
Hej dziewczyny, ten wątek otworzył mi się przypadkiem, ale myślę, że może mi tu pomożecie. Podchodziłam 4 razy do transferu in vitro, za pierwszym razem poronienie w 6 tyg., z drugiego mam syna. Trzeci w ogóle nie udany, beta wzrosła tylko do 9 w 11 dpt i czwarty teraz beta urosła do 4500 z nią ogromne nadzieje i nagle krwiak i pęcherzyk przestał się rozwijać, skończyło się poronieniem.
Jakie badania dodatkowe powinnam wykonać? Co Wam pomogło?
 
Witajcie, nie wiem, czy ten wątek jeszcze żyje, ale spróbuję.
Czy któraś z Was brała prograf przed transferem na wysokie komórki NK?
 
reklama
Do góry