reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@misis188
Nikt tutaj nie pisze, że docent nie jest godny zaufania, bo jest. I to co piszesz - jest przede wszystkim empatyczny :) Chociaż Malina też potrafi być dostępny i żartować (ale rzadziej). Malina leczy trochę inaczej, bardziej inwazyjnie, ale jednocześnie nie na zasadzie spróbujmy, tylko zabezpiecza na maxa. Prof nie boi się dawać sterydów mimo szczepień - właściwie wszytkie tutaj biorą, i przynosi to dobre efekty. Przy czym jak allo nie wzrosło dostatecznie dobrze każe się regularnie doszczepiać.
Ja bym wprost z docentem o tym porozmawiała.
No i zasadnicze pytanie, jak dobrze masz przebadaną tą krzepliwość, bo może heparyna 0,6 to jednak mało. Ja niby miałam przebadaną od a do z (w tym przez immnulog-hematolog specjaliste od trombofili) - wyszła mi wrodzona trombofilia, ale aktualne wyniki krzepliwosci były ok. A jak wziął mnie prof w swoje obroty i porobił jeszcze bardziej szczegółowe badania - w tym czynników krzepliwości majacych znaczenia dla ciąży (tak je nazwał) to już ok nie wyszło i będę musiała mieć większe dawki heparyny. Ważne jest to, co pisała bodaj @Porzeczka1234 żeby w czasie ciąży też to stale obserwować.
accofil teżbardzo dobrze działa na komórki nk (nie tylko na kiry).

@Żana10 mąż dostął te sterydy na asa w nasieniu? Jeśli tak jaki mieliście wynik?
@Konwalia26 Gratuluję ! I trzymam kciuki za dwie kreski i malucha w ramionach.
Mnie prof mówił, że tnf ala teoretycznie po szczepieniach powinien spaść, ale zdarza się, że jest inaczej .... Nie martw się - zabezpieczył Cię na maxa.
A gdzie Malinowski przyjmuje? Bo znalazłam szczanieckiej 6, Łódź to tam? Moze sie jednak skusze na wizyte u niego. A czy dalej tak jest ze on nir akceptuje badan z zewnątrz?? Jaki jest koszt wizyty jeśli można wiedzieć. Docent jak dobrze kojarzę jest jego uczniem
 
reklama
Przyjmuję po lewej stronie od APC, blok obok. Badania genetyczne akceptuje, wszystkie badania z APC tez, natomiast niektóre z innych labów (nie wszystkie) lub nieaktualne, powtarza. Mnie mówił, dlaczego to a to badanie powtórzymy - i faktycznie w wynikach ono np.jest bardziej szczegółowe.
Wizyta pierwsza 450 (lub 400), kolejne 350.
Ja nie wiem czy Malina był jego promotorem-można to sprawdzić. Paśnik jest pracownikiem kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii u prof Zemana a prof Kierownikiem Kliniki Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej. Natomiast na pewno to prof wraz z prof Tchórzowskim zaczęli szczepić i Paśnik od nich się uczył. I to on prowadził badania naukowe w tej dziedzinie (na pubmed są jego artykuły). Tyt jego pracy habilitacyjnej to: wanego „Leczenie poronień nawykowych o nie wyjaśnionej etiologii immunizacją allogenicznymi limfocytami – ocena skuteczności, mechanizmu działania oraz określenie czynników prognostycznych” W Instytucie Matki i Dziecka to na jego oddziale można leczyć niepłodność.
 
U mnie wyszło tak samo z krzepliwością. Badania genetyczne na trombofilie czysto a te pogłębione u Maliny wyszło że to jest „nabyta” trombofilia czyli taka, której nie wykryła genetyka. On dałby sobie rękę uciąć bez badań że tak wyjdzie, wiec ma też bardzo dobra „intuicje” albo po prostu wiedzę jak kto woli :)
@misis188
Nikt tutaj nie pisze, że docent nie jest godny zaufania, bo jest. I to co piszesz - jest przede wszystkim empatyczny :) Chociaż Malina też potrafi być dostępny i żartować (ale rzadziej). Malina leczy trochę inaczej, bardziej inwazyjnie, ale jednocześnie nie na zasadzie spróbujmy, tylko zabezpiecza na maxa. Prof nie boi się dawać sterydów mimo szczepień - właściwie wszytkie tutaj biorą, i przynosi to dobre efekty. Przy czym jak allo nie wzrosło dostatecznie dobrze każe się regularnie doszczepiać.
Ja bym wprost z docentem o tym porozmawiała.
No i zasadnicze pytanie, jak dobrze masz przebadaną tą krzepliwość, bo może heparyna 0,6 to jednak mało. Ja niby miałam przebadaną od a do z (w tym przez immnulog-hematolog specjaliste od trombofili) - wyszła mi wrodzona trombofilia, ale aktualne wyniki krzepliwosci były ok. A jak wziął mnie prof w swoje obroty i porobił jeszcze bardziej szczegółowe badania - w tym czynników krzepliwości majacych znaczenia dla ciąży (tak je nazwał) to już ok nie wyszło i będę musiała mieć większe dawki heparyny. Ważne jest to, co pisała bodaj @Porzeczka1234 żeby w czasie ciąży też to stale obserwować.
accofil teżbardzo dobrze działa na komórki nk (nie tylko na kiry).

@Żana10 mąż dostął te sterydy na asa w nasieniu? Jeśli tak jaki mieliście wynik?
@Konwalia26 Gratuluję ! I trzymam kciuki za dwie kreski i malucha w ramionach.
Mnie prof mówił, że tnf ala teoretycznie po szczepieniach powinien spaść, ale zdarza się, że jest inaczej .... Nie martw się - zabezpieczył Cię na maxa.
 
U mnie wyszło tak samo z krzepliwością. Badania genetyczne na trombofilie czysto a te pogłębione u Maliny wyszło że to jest „nabyta” trombofilia czyli taka, której nie wykryła genetyka. On dałby sobie rękę uciąć bez badań że tak wyjdzie, wiec ma też bardzo dobra „intuicje” albo po prostu wiedzę jak kto woli :)
I co w związku z tą trombofilia? Jakieś dodatkowe leki, większa dawka heparyny? Mam metlik w głowie poki co. Jestem umówiona na badania na 15 i 16 lipca i jestem skłonna chyba z nich zrezygnować - szkoda kasy wydawać jesli bym miala do niego jechać a on by nie zaakceptował allo mlrow i NK które zrobi mi prokicim.
 
My na razie przed szczepieniami ale wiadomo że jak dostaniemy zielone światło to prof będzie pilnował dawki heparyna
Ja pierwsza ciążę mialam na dawce 0,4 pluc acard. Teraz gin mi zwiększył do 0.6.przedyskutuje to z mezem i chyba bede sie w poniedziałek do niego umawiać tylko boje sie ze ma bardzo odległe terminy wizyt... Ja teraz pewno mam takie allo mlry ze wystarczy doszczepienie a potem moze byc konieczna cala seria
 
Ja pierwsza ciążę mialam na dawce 0,4 pluc acard. Teraz gin mi zwiększył do 0.6.przedyskutuje to z mezem i chyba bede sie w poniedziałek do niego umawiać tylko boje sie ze ma bardzo odległe terminy wizyt... Ja teraz pewno mam takie allo mlry ze wystarczy doszczepienie a potem moze byc konieczna cala seria
zaakceptuje Ci allo mlr z Prokocimia. Jeśli masz wysokie allo to nikt Cię szczepił nie będzie, bo to znaczy, ze przy każdej ciąży układ immunologiczny zareaguje.
 
reklama
zaakceptuje Ci allo mlr z Prokocimia. Jeśli masz wysokie allo to nikt Cię szczepił nie będzie, bo to znaczy, ze przy każdej ciąży układ immunologiczny zareaguje.
Ja po ciąży mialam 0 procent. Ostatnie szczepienie bylo w październiku. W styczniu po nieudanym transferze bylo 32 a w marcu po ciąży naturalnej wzrosło do 50.teraz myślę ze kolo 20 będzie
 
Do góry