reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć. Jestem tu nowa i zbliża sie moj wielki dzien-porod. Obecnie 39tc. Od samego początku ze względu na wcześniejsze poronienia dostałam clexane 0,4 od początku ciąży.. Oprocz krwawien z nosa raz na miesiąc wszystko ok, ale boję sie porodu bo jeśli cos sie zacznie dziać to nie robic zastrzyku i musi minąć 24h. To moja pierwsza ciąża i ja niewiem jak to sie zacznie przecież i spać juz przez to nie mogę. Mam wizję ze dostanę krwotoku podczas porodu i ogólnie jestem przerażona... Dziewczyny czy któraś z Was miała taka sytuację? Szukajac w lupce trafiłam na to forum wiec mam nadzieję ze dodacie mi otuchy z własnego doswiadczenia.. Pozdrawiam :*

Każda z nas brała lub bierze heparynę, czesto 0,6 czy 0,8, a nawet 1,0. Ja osobisvie brałam 0,6, wody odeszły niespodziewanie po 14 h od zastrzyku i do tego CC, bo ułożenie dziecka miednicowe. Żadnego krwotoku nie było. Nie bój żaby. Przy dawce 0,4 naprawdę nic Ci nie grozi
 
reklama
@marzycielka81
Hmmm zastanawiam się czy lekarz coś mi na to da, czy po prostu tak mam z tym żyć:p Wiem, że przy porodzie dają antybiotyk, ale ciekawe czy w przypadku nieciężarnej lekarze coś dają? W piątek mam gina to się dowiem..
 
@Nadzieja2018 ja to miałam po porodzie - ciągle pieczenie i zaczerwienie tam i taki właśnie wynik - leczone globulkami nie ustąpiło dopiero doustny antybiotyk i dopochwowo gałki robione mi pomogły
@Marthi myślę że warto zbadać mlr , KIRy, aktywność nk p ciała p łożyskowe , jajnikowe plemnikowe jeśli chcesz to sprawdzę jakie jeszcze Malina pisze i te p plemnikowe u męża i potem rozważyć leczenie
 
Każda z nas brała lub bierze heparynę, czesto 0,6 czy 0,8, a nawet 1,0. Ja osobisvie brałam 0,6, wody odeszły niespodziewanie po 14 h od zastrzyku i do tego CC, bo ułożenie dziecka miednicowe. Żadnego krwotoku nie było. Nie bój żaby. Przy dawce 0,4 naprawdę nic Ci nie grozi
Ostatnio pytałam doktor w szpitalu w którym chcę rodzić o to, to powiedziała ze ta dawka jest bardzo profilaktyczna żebym się nie martwiła. W sumie i tak zrobię na wszelki wypadek krew na krzepliwosc. Przynajmniej wiem, na czym stoję- mój doktor tylko kazal nie brać jak coś się zacznie dziać bo 24h musza upłynąć od zastrzyku.. Tylko to pierwsza ciąża donoszona gdzie niewiem jak to będzie wyglądać jak coś się zadzieje. Aa można odstawić te zastrzyki przed porodem czy raczej sie je bierze zawsze di rozwiązania i chwilę po?
 
@Anima2689 - witaj. ja niestety nawet nigdy nie dotrwałam do końca I trymestru wiec niestety Ci nie pomogę :(

@Auri_a - dziekuje kochana... no, męża będziemy badać w tym tygodniu, a ja sama - chyba chce zrobić te wszystkie badania na krzepliwość i przeciwciała raz jeszcze bo nie robiłam jeszcze wszystkich to raz, a dwa - chce zobaczyć co się dzieje ze mną zaraz po ciąży - być może u mnie jak u @Porzeczka1234 - poza ciąża nie mam trombofilii a ujawnia się w ciąży...?

@kasiula222 - ja dziś tez dzwoniłam do Macierzyństwa w sprawie Przybycienia, ale zapisy dopiero dużo później ehh:/

@Nadzieja2018 - popieram Zuze: może, ale nie musi.

@iveo - nk itp mam zbadane, KIRY będę badać, mąż HLA-C, no i te przeciwciała mam rozpisane tez - orientujesz się może czy Malina każe te przeciwciała badać od razu po poronieniu (i ewentualnym antybiotyku po poronieniu) czy każe odczekać jakiś czas?
 
@Anima2689 - witaj. ja niestety nawet nigdy nie dotrwałam do końca I trymestru wiec niestety Ci nie pomogę :(

@Auri_a - dziekuje kochana... no, męża będziemy badać w tym tygodniu, a ja sama - chyba chce zrobić te wszystkie badania na krzepliwość i przeciwciała raz jeszcze bo nie robiłam jeszcze wszystkich to raz, a dwa - chce zobaczyć co się dzieje ze mną zaraz po ciąży - być może u mnie jak u @Porzeczka1234 - poza ciąża nie mam trombofilii a ujawnia się w ciąży...?

@kasiula222 - ja dziś tez dzwoniłam do Macierzyństwa w sprawie Przybycienia, ale zapisy dopiero dużo później ehh:/

@Nadzieja2018 - popieram Zuze: może, ale nie musi.

@iveo - nk itp mam zbadane, KIRY będę badać, mąż HLA-C, no i te przeciwciała mam rozpisane tez - orientujesz się może czy Malina każe te przeciwciała badać od razu po poronieniu (i ewentualnym antybiotyku po poronieniu) czy każe odczekać jakiś czas?
Ja mam dwa poronienia za sobą właśnie w 1trym U mnie wszystko zakończone do 10 tyg. A po badaniach wszystko książkowe. Później z 2 lata nie mogłam zajść wogole w ciążę... Az przestałam o tym kompletnie myśleć. Fakt od 4 tyg leki i problemy - cała ciąża leżąca.. Na pewno u Ciebie wkoncu się uda :) trzymam kciuki!
 
reklama
Do góry