reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ostatnio pytałam doktor w szpitalu w którym chcę rodzić o to, to powiedziała ze ta dawka jest bardzo profilaktyczna żebym się nie martwiła. W sumie i tak zrobię na wszelki wypadek krew na krzepliwosc. Przynajmniej wiem, na czym stoję- mój doktor tylko kazal nie brać jak coś się zacznie dziać bo 24h musza upłynąć od zastrzyku.. Tylko to pierwsza ciąża donoszona gdzie niewiem jak to będzie wyglądać jak coś się zadzieje. Aa można odstawić te zastrzyki przed porodem czy raczej sie je bierze zawsze di rozwiązania i chwilę po?

Witaj.
Tu faktycznie wiele dziewczyn na heparynie. To nie jest takie straszne, przecież nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy będzie poród. Heparyny wcześniej nie odstawiaj w żadnym wypadku. Jakby coś to anestezjolog sobie poradzi nawet jeśli będzie mniej niż 24h od zastrzyku.
U mnie była taka sytuacja ze wzięłam zastrzyk w środę wieczór, w czwartek na ktg coś było nie tak, więc z obawy przed cc w czwartek heparyny nie wzięłam. W piątek zostałam w szpitalu i kazali już nie brać zastrzyku. Do piątku wszystko było okej z przepływami. W sobotę na usg już przepływy źle i cc na cito robili. Mój wniosek był taki ze to przez odstawienie heparyny zaczęły się pogarszac przepływy.
 
reklama
@marzycielka81
Hmmm zastanawiam się czy lekarz coś mi na to da, czy po prostu tak mam z tym żyć:p Wiem, że przy porodzie dają antybiotyk, ale ciekawe czy w przypadku nieciężarnej lekarze coś dają? W piątek mam gina to się dowiem..
Powinnaś dostać antybiotyk i dobry probiotyk u mnie też pomogły po leczeniu takie jakbybglobulki z hialuranem.
 
@Anima2689 ja mialam zastrzyk koli 19 a cc kolo 7 rano. Bralam clexane 0,6. Nie boj zaby lekarze sobie poradza. Moze bedzie mocniej plynac i przy sn nie dadza zzo, ale ogolnie nie powinno ci nic grozic. Nie ma 100% gwarancji, ale ogolnie po to rosna ddimery by bylo w porzadku.

@Nadzieja2018 ja leczylam nawet w ciazy wysokiej. Moj gin leczy. Teraz Helenka sie z tym buja.

@kasiula222 strate trzeba odreagowac. Dobrze, ze lzy plyna... potem powoli czlowiek sie zbiera. Przytulam

@Marthi [emoji178]
 
Ostatnia edycja:
@Anima2689 ja rodzilam sn 12 godz po zastrzyku clexane 0,4, bo wody mi nagle odeszly. Mowili ze anastezjolog znieczulenia nie zrobi zo, ale i tak nie planowalam. Przy porodzie dosyc mocno krwawilam, ale wszystko do ogarnięcia
 
Hej Dziewczyny,
odebrałam wyniku posiewu i wyszło Streptococcus agalactiae a przy tym opis, że wzrost obfity. Myślicie, że to może odpowiadać za moje nawracające infekcje i objawy typu pieczenie, swędzenie itd.?
U mnie dziad nie daje żadnych objawów. Kilka razy to próbowałam leczyć, ale zawsze wraca niestety. Tuż przed porodem dostałam na niego antybiotyki dożylne i mam sprawdzić za jakieś 2 tygodnie, ale szczerze mówiąc nie sądzę, by coś się zmieniło w tym kierunku. Nie wiem jak to dziadostwo wytępić na dobre, bo to jedyne czego można się ewentualnie czepić, jako przyczynę niewydolności szyjki. Innego pomysłu nie ma :/ A zarodki jeszcze na nas czekają... Chociaż tego dziada ma większość społeczeństwa
 
Hej, możecie podesłać link do tej grupy z zebranymi informacjami o leczeniu?

U mnie beta rośnie, byłam wczoraj u lekarza, trochę mnie zaniepokoila ponieważ kazała już odstawić steryd (to dopiero początek 5 tygodnia). Wynegocjowalam jeszcze 20 dni a później schodzenie, czy to nie za szybko?

Acard też mi kazała odstawić jak zaczęłam brać Clexane ale biorę dalej po waszych podpowiedziach :)

Do kiedy mieliście zalecenie żeby brać sterydy? Ja mam METYPRED 4 mg.
 
Dziewczynki, u nas małe święto wczoraj - równo po 6 tygodniach przenieśli nas z intensywnej na taki przejściowy odcinek pomiędzy intensywną a patologią :D Igusia miała pierwsza próbę oddechu bez cpapu i dała radę ponad godzinę :)
@marshia - jakie małe? :D :p Wczoraj już po 1100g miały, ja wiem, że to głupie, ale aż mi szkoda, że rosną i zaraz będą taaakie duże :D Już się przyzwyczaiłam, że są takie maciupkie, że rączka jest grubości mojego palca wskazującego, że całą dłonią obejmują zaledwie paznokieć od kciuka, że główki są wielkości większej mandarynki, że pampers jest nie większy niż złożona chusteczka higieniczna...
 
reklama
Dziewczynki, u nas małe święto wczoraj - równo po 6 tygodniach przenieśli nas z intensywnej na taki przejściowy odcinek pomiędzy intensywną a patologią :D Igusia miała pierwsza próbę oddechu bez cpapu i dała radę ponad godzinę :)
@marshia - jakie małe? :D [emoji14] Wczoraj już po 1100g miały, ja wiem, że to głupie, ale aż mi szkoda, że rosną i zaraz będą taaakie duże :D Już się przyzwyczaiłam, że są takie maciupkie, że rączka jest grubości mojego palca wskazującego, że całą dłonią obejmują zaledwie paznokieć od kciuka, że główki są wielkości większej mandarynki, że pampers jest nie większy niż złożona chusteczka higieniczna...

Wspaniałe wiadomości :) bardzo się cieszę :)
 
Do góry