reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@dżoasia
Suuuuper wieści :) Małymi kroczkami do przodu.

Z tego co się już dzisiaj zorientowałam, to tego chyba nie da się na zawsze pozbyć. Po prostu jest się chyba nosicielem i raz w posiewie to może wyjść a raz nie. Moja koleżanka tak miala, że robiła chyba 2 posiewy i to miała a potem już cisza.
 
@Karolinaaaa ja bralam Encorton 20mg do 16tc i skonczylam schodzic z niego do 21t6dc. Chociaz lekarze w szpitalu lapali sie za glowe, to ja stosowalam sie do zalecen mojego Profesorka i do wlasnej intuicji ;)
Zalezy na co go bierzesz, ale to i tak troche krotko i malutka dawka.
Acard biore cala ciaze do 36tc.

@dżoasia super, ze sa takie postepy :) Dzielne maluszki <3
 
Biorę profilaktycznie. Cały zelazny zestaw. Po wszystkich badaniach moich i męża nic nie wyszło
a jednak 3 poronienia były :(
Będę zatem nalegac na sterydy do 16 tc.
Co do Acardu zapytam jeszcze innego ginekologa, udało mi się dostać na nfz do Invicty, praktycznie od ręki.
Trzymajcie kciuki!
 
Biorę profilaktycznie. Cały zelazny zestaw. Po wszystkich badaniach moich i męża nic nie wyszło
a jednak 3 poronienia były :(
Będę zatem nalegac na sterydy do 16 tc.
Co do Acardu zapytam jeszcze innego ginekologa, udało mi się dostać na nfz do Invicty, praktycznie od ręki.
Trzymajcie kciuki!

PTG zaleca branie acardu do 36 tc. Odstawia się w ostatnim momencie, żeby miał czas zamknąć się przewód Botalla.m w serduszku.
 
@dżoasia - super ;)

@Karolinaaaa - nie odstawiaj sterydu tak szybko... mój gin tez mi wyskoczył w tej ostatniej ciąży po 6tc, ze steryd mam odstawić. Nie zgodziłam się. Kombinowałam go od innych lekarzy. A mój ostatecznie zgodził się bym brała jeszcze 5mg bo mu powiedziałam, ze ustalaliśmy branie go conajmniej do 12tc. Był zdziwiony, twierdził, ze on tego nie powiedział, ale nie dałam sobie powiedzieć, ze było inaczej i przystał ;)
 
@Anima2689 z doświadczenia powiem tak zrób badanie aptt na 24 h po zastrzyku jeżeli będziesz miała powyżej wynik 30 s odstawiła bym heparyne na 24+12. Ja miałam taki wynik i oczywiście przy CC krwotok i dreny. Odstawiina hepatyna była za późno.

@Marthi Ty chyba nie wierz jak Ci współczuję naprawdę cały czas o Tobie myślę:( :(
Ale jeżeli chcesz znać moje zdanie to ja poczekalabym do wyniki z.poznania z dzidziusia.... Ja po swoim ostatnim poronieniu u Jerzego nie robiłam już więcej badań nie szukałam większej dziury w całym. Uznałam że leczenie było nie trafione. Zmieniłam leczenie. Sama nie wiem może spróbuj większy steryd? Może nie bi3rz sterydu i Heparyny w każdym cyklu tylko włączysz po pozytywnej becie. Dodatkowo jak zaczniesz dalej szukać to przeciagniesz ciążę w czasie a ja uważam że najwieksza szansa na sukces jest szybko po poronieniu :( wydaje mi się że wtedy te komórki jajowe są lepsze...
Po za tym i tak robiąc te wszystkie dodatkowe badania leczenie masz to samo, a skoro i tak nie chcesz ani szczepień ani wlewów to po co się dalej zdiagnozować? Może jedyne sensowne badanie to to co Ci porzeczka sugerowała męża z nasienia ? To czy on ma przeciw ciała? Może jakby on brał stery w Twoje owu no sama nie wiem... Ale tylko to mi się wydaje ma sens. Reszta bym odpuscila.
Aptt 27. Robione mialam w szpitalu i nie minęło wtedy na pewno 24h bo to jak przyjęli mnie na izbe o 14 a zastrzyk robie o 20. Wiec chyba nie jest zle. Dzis mam wizytę wiec skonsultuje to z moim lek. Jedyne co mam podwyższone to fibrynogen sle w 3 trym to normalne.
 
reklama
@dżoasia dziewczynki robia mega postępy. Ciesze sie razem z toba [emoji4] pamietam ja raczka byla wielkosci palca. I dlugo bedzie, tylko z czasem coraz bardziej bedzie go obejmowala [emoji1] Twoje dziewczynki byly jeszcze mniejsze
 
Do góry