reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Porzeczuś, dziewczynko póki co stoją trochę w miejscu, bo odstawili im żywienie pozajelitowe i sa tylko na moim mlesiu. Ponoć to normalne ale zaczynam się już trochę niecierpliwić, bo prawie od 2 tygodni oscylują w granicach 1000-1100g. Malunie są, ale taaaaaaaaaaakie kochane :)

@Marthi, aż brakuje mi słów... trzymaj się jakoś bidulo :* tak strasznie, strasznie mi przykro ;(
Kochana mimo wszystko troszkę urosły ale wyobrażam sobie , ze to kruszki malutkie. Teraz muszą ruszyć z wagą mleko mamy najlepsze. Każdego 26 myślę o Was , że to miesiąc do przodu , że sa o miesiąc silniejsze. Nie męczę Cie już przytulam mocno Was wszystkich czekam na informacje wierzę , że będą tylko dobre.
 
reklama
Dziewczyny, orientujecie się czy jeśli biorę jeszcze antybiotyk - ma on wpływ na ewentualne przeciwciała (ACA, ASA, ANA?). Chciałam jechać dziś zbadać, ale nie wiem czy mogę czy nie kłóci się to z antybiotykiem, który teraz biorę. Czy nie zafałszuje on wyniku???



@basiawol - tak, Jeszcze ten tydzień jestem na L4.

@ovli22 - mi się zdarzało zapominać, z której str. robiłam heparynę.

@dżoasia - dziekuje...

@nafoczka - powodzenia i udanych wakacji!
 
@Marthi moim zdaniem nie ma to znaczenia ale niech sie dziewczyny wypowiedzą ... ja nawet kariotypy robiłam z antybiotykiem 6 dni po poronieniu... asa, ana itd 1,5 tygodnia po łyżeczkowaniu i wtedy ana wyszły mi 1:200 świecenia ziarniste i dodatnie asa a później już tylko wszystko ujemne... takze jak jest ciąża organizm mój szaleje.

@nafoczka kochana miłych wakacji . Chorwacja piękna zazdraszczam pozytywnie. Pracę też dobrze zmienić .. bedzie dobrze jeszcze chwilę wytrzymasz. Kiedy zdiagnozowano chorobę u Wikusia? Dajesz radę?

@ovli22 ja wbijam gdzie popadnie bo u mnie zrosty siniaki jednym słowem meczarnia z zastrzykami
 
@Marthi moim zdaniem nie ma to znaczenia ale niech sie dziewczyny wypowiedzą ... ja nawet kariotypy robiłam z antybiotykiem 6 dni po poronieniu... asa, ana itd 1,5 tygodnia po łyżeczkowaniu i wtedy ana wyszły mi 1:200 świecenia ziarniste i dodatnie asa a później już tylko wszystko ujemne... takze jak jest ciąża organizm mój szaleje.

@nafoczka kochana miłych wakacji . Chorwacja piękna zazdraszczam pozytywnie. Pracę też dobrze zmienić .. bedzie dobrze jeszcze chwilę wytrzymasz. Kiedy zdiagnozowano chorobę u Wikusia? Dajesz radę?

@ovli22 ja wbijam gdzie popadnie bo u mnie zrosty siniaki jednym słowem meczarnia z zastrzykami

Dziękuję. Podpytałam na jeszcze jednym forum i tam dziewczyny sugerują by badania na przeciwciała i te genetyczne (typu kir) robić 2-3 tyg. po antybiotyku... Myślałam, ze na genetyke w ogóle nie ma wpływu antybiotyk, ale ponoc ma - jednej łasce, która robiła kariotypy po antybiotyku, nie mogli czegos tam wyhodować i musiała powtarzać badanie. A co Twój lekarz mówił na wyniki dodatnie a potem ujemne?

@Destino @Auri_a - a Ty jak uważasz?

Kurde, chciałam załatwić to w tym tygodniu póki mam jeszcze L4, a teraz już sama nie wiem :(
 
Dziękuję. Podpytałam na jeszcze jednym forum i tam dziewczyny sugerują by badania na przeciwciała i te genetyczne (typu kir) robić 2-3 tyg. po antybiotyku... Myślałam, ze na genetyke w ogóle nie ma wpływu antybiotyk, ale ponoc ma - jednej łasce, która robiła kariotypy po antybiotyku, nie mogli czegos tam wyhodować i musiała powtarzać badanie. A co Twój lekarz mówił na wyniki dodatnie a potem ujemne?

@Destino @Auri_a - a Ty jak uważasz?

Kurde, chciałam załatwić to w tym tygodniu póki mam jeszcze L4, a teraz już sama nie wiem :(
Ta moja lokalna gin wiedziała , że robię to od razu bo 18 maja miałam łyżeczkowanie ona mi robiła to byl 12 tydzień ciąży tydzień później kariotypy prywatnie i kilka dni później asa ,ana. A nawet do Maliny pojechalam chyba 3 lipca i nie było 6 tygodni od poronenia i robił mi immunologię powtarzał ana i asa i juz były ujemne. Jednego i drugiego lekarza zdanie jest takie , że ja niby " zdrowa" bez ciąży a w ciąży organizm się buntuje i chce odrzucić zarodek wszystkimi siłami. Do tego mrl itd. Stąd encorton w ciąży w dawce 15 mg czyli wiecej niż standard i heparyna 0,6 chodź Malina twierdzi , że 0,4 wystarczy teraz ale ja sama podjełam decyzję za namową mojej gin lokalnej , żeby ta 0,6 stosować jak w poprzedniej ciąży. Zresztą coś przebłakuje , że chciałaby mi dac 0,8 od ok 29 tygodnia jak z Zosią ona mi nie pisze ryczałtu teraz to muszę kombinować z zastrzykami Malina pisze R ale 0,4. On uzależnia większa dawkę od cytokin ktore mam zrobić w 20 tygodniu bo one już całkowicie żyją swoim życiem wszystko na odwrót. Ja na razie żyje tym co jest tu i teraz. Jeśli ktoś doradził Ci , że ma antybiotyk wpływ to może poczekaj bo ja na tych kirach się nie znam mi wyniki wyszły bez powtórzeń mimo robionej genetyki immunologi i tych wszystkich przeciwciał. Zresztą Ana i Asa moim zdaniem warto i nawet trzeba zrobić do 6tygodni po poronieniu ja robilam jeszcze przeciwciała łożyskowe, jajnikowe i jeszcze jedne ale nie pamiętam jakie i tu ujemne wszystko.
 
@Porzeczka1234 - dzwoniłam do Wrocławia do Instytutu Terapii Immunologicznych czy jakos tak i wg. nich antybiotyk nie jest przeciwwskazaniem do KIR wiec pewnie pojadę w tym tygodniu zbadać. Co do przeciwciał chce zbadać ponownie: APA, ACA, ASA, p.c. p. fosfatydyloseryjne, p.c. p. Beta-2-glikoproteinie, antykoagulant rocznicowy. Do tego męża chce przebadać tez we Wro, dokładnie nasienie: fragmentacja DNA, ASA w nasieniu, morfologia, wymaz z nasienia.
 
@SheWolf mam nadzieje, ze dotrwasz jak najdłużej :/. 23 tc to faktycznie za szybko na maleństwo. Kciuki. Czemu w ogole robiłaś to badanie? Jakues wskazania miałaś czy pro forma i to wyszło?
@ovli22 ja tez czasem zapominałam gdzie robiłam dxien wczesnuej. Dont stres :)
@dżoasia ogrom serduszek i dużo siły dla Twoich okruszkow. Majka miała 2145 wagę spadową i wiem jak ona była mała - same kosteczki, a co dopiero u Was - 1 kg :/. Ale wierzę, że dziewczyny będą dzielnie walczyć i wszystko skonczy się dobrze. I będziesz miała modelki ;)
@Destino Helenka jaka wyluzowana :)
@nafoczka udanego urlopowania :)
 
@Porzeczka1234 - dzwoniłam do Wrocławia do Instytutu Terapii Immunologicznych czy jakos tak i wg. nich antybiotyk nie jest przeciwwskazaniem do KIR wiec pewnie pojadę w tym tygodniu zbadać. Co do przeciwciał chce zbadać ponownie: APA, ACA, ASA, p.c. p. fosfatydyloseryjne, p.c. p. Beta-2-glikoproteinie, antykoagulant rocznicowy. Do tego męża chce przebadać tez we Wro, dokładnie nasienie: fragmentacja DNA, ASA w nasieniu, morfologia, wymaz z nasienia.
To super też tak myślałam , że to nie ma wpływu jeśli mogę coś doradzić moze zrób re przeciwciała przeciw antygenom łożyska na nie jest chyba steryd nasza @iveo je miała one tez sa nie bez znaczenia a koszt to ok 20-30 zł z tego wszystkiego co wymieniłaś to chyba najtaniej. Wspieram Cię mnie trzymało przy życiu po poronieniu wlaśnie badania znalezienie lekarza do interpretacji i działanie. Cieszę się, że sie nie poddaliście i szukacie przyczyny wierzę ,że walka będzie wynagrodzona. Przytulam
 
To super też tak myślałam , że to nie ma wpływu jeśli mogę coś doradzić moze zrób re przeciwciała przeciw antygenom łożyska na nie jest chyba steryd nasza @iveo je miała one tez sa nie bez znaczenia a koszt to ok 20-30 zł z tego wszystkiego co wymieniłaś to chyba najtaniej. Wspieram Cię mnie trzymało przy życiu po poronieniu wlaśnie badania znalezienie lekarza do interpretacji i działanie. Cieszę się, że sie nie poddaliście i szukacie przyczyny wierzę ,że walka będzie wynagrodzona. Przytulam

Tak, te przeciwciała przeciw antygenom łożyska to właśnie te APA, które wymieniłam... ich koszt taki niski nie jest - 120-160 zł mniej więcej, ale zrobię... niemniej jak 5-ty raz się nie uda to chyba odpuszczę... moje ostatnie 4 lata życia to nie życie, to walka, badania, szukanie, czekanie, itd. Ile można...
 
reklama
To super też tak myślałam , że to nie ma wpływu jeśli mogę coś doradzić moze zrób re przeciwciała przeciw antygenom łożyska na nie jest chyba steryd nasza @iveo je miała one tez sa nie bez znaczenia a koszt to ok 20-30 zł z tego wszystkiego co wymieniłaś to chyba najtaniej. Wspieram Cię mnie trzymało przy życiu po poronieniu wlaśnie badania znalezienie lekarza do interpretacji i działanie. Cieszę się, że sie nie poddaliście i szukacie przyczyny wierzę ,że walka będzie wynagrodzona. Przytulam

Tak, te przeciwciała przeciw antygenom łożyska to właśnie te APA, które wymieniłam... ich koszt taki niski nie jest - 120-160 zł mniej więcej, ale zrobię... niemniej jak 5-ty raz się nie uda to chyba odpuszczę... moje ostatnie 4 lata życia to nie życie, to walka, badania, szukanie, czekanie, itd. Ile można...
 
Do góry