reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczyny jestem 5 tyg po poronieniu nie miałam jeszcze okresu 2 dni pod rząd mierzyłam cukier naczczo glukometrem i wynik 117 w tym że jednego dnia byłam na diecie a drugiego nie i te same wartości . Tylko długo spałam bo 10 h .
Są tu dziewczyny które miały cukrzycę ciążowa i potem im została . ?
 
@Zzzzzz a dlaczego przy wysokim mianie ANA2 nie mozna miec szczepien?
O tym na razie i tak nie myslalam. Raczej licze na intralipid, jesli encorton nie zadziala :/

@olaa90 a u Ciebie jakie byly wskazania do heparyny?
U mnie nie ma podobno zadnych. To ze mam mthfr AC, czynnik V(R2), ale wykluczony zespol antyfosfilipidowy, bialko S, homocysteina w normie.
Mimo to mam zamiar znalezc lekarza ktory mimo to bedzie mi Clexane przepisywal, bo jakos moja immunolog nie widzi potrzeby :/

Zastanawiam sie czy tak wysokie miano 1:2560 drobnoziarniste i 1:160 homogenne, moze byc spowodowane endometrioza i hashi? Bo ja objawow tocznia nie mam.
Czy to ze bede brala 20 mg Encortonu na wysokie NK, pomoze tez zbic ANA?
Kurcze, bije sie z myslami, ze moze juz czas odpuscic starania...
No i jak ja zaszlam w ciaze i donosilam ja tylko na Acardzie i progesteronie?
 
@Zzzzzz a dlaczego przy wysokim mianie ANA2 nie mozna miec szczepien?
O tym na razie i tak nie myslalam. Raczej licze na intralipid, jesli encorton nie zadziala :/

@olaa90 a u Ciebie jakie byly wskazania do heparyny?
U mnie nie ma podobno zadnych. To ze mam mthfr AC, czynnik V(R2), ale wykluczony zespol antyfosfilipidowy, bialko S, homocysteina w normie.
Mimo to mam zamiar znalezc lekarza ktory mimo to bedzie mi Clexane przepisywal, bo jakos moja immunolog nie widzi potrzeby :/

Zastanawiam sie czy tak wysokie miano 1:2560 drobnoziarniste i 1:160 homogenne, moze byc spowodowane endometrioza i hashi? Bo ja objawow tocznia nie mam.
Czy to ze bede brala 20 mg Encortonu na wysokie NK, pomoze tez zbic ANA?
Kurcze, bije sie z myslami, ze moze juz czas odpuscic starania...
No i jak ja zaszlam w ciaze i donosilam ja tylko na Acardzie i progesteronie?

Ja dostalam heparyne na podstawie pai, v leiden, mthfr . Zgodni co do konieczności heparyny byli wszyscy (genetyk, immunolog, hematolog i ginekolog) na refundacje mam
 
Dziękuję Wam dziewczyny!!![emoji8] Jutro startuje z tym od rana na szczescie wiec nie bede długo czekac. [emoji6] Jestem juz na diecie - od 13 nic nie jejm, odpoczywam, przyjmuje gości w szpitalu :p jedno co mnie martwi - mierzyli mi przed chwila cukier i mam 66 :/ nigdy tak nisko nie miałam wiec chyba wpadłam w jakaś hipoglikemie. Czuje się ok, ale chyba w tajemnicy zjem jakies małe ciasteczko bo az sie zmartwiłam w przeciwieństwie do pielęgniarki. :/ Coz za niedziela :)
 
reklama
@SheWolf tez mam mthfr 1298 hetero, białka nie badałam. Dostałam profilaktycznie po 2 poronieniu ale niestety nie mam na refundację... liczę, ze po zmianie lekarza się to zmieni... ale nie ukrywam tez, ze mój obecny lekarz nie bardzo mi chciał dać bo zespół antyfosfo wykluczony... ja myśle, ze encorton to działa tez na ana bo moja kuzynka w fazie reemisji choroby tocznia łyka właśnie encorton przez dłuższy okres... ja tez liczę, ze jeśli je miałam rzeczywiście to wybiłam je choć trochę encortonem bo jadłam go już kilka miesięcy przed zajściem... żeby zdiagnozować tocznia to musza być spełnione jakieś 3 warunki z objawami włącznie, Sacha tez mi mówił ze 40% zdrowych ludzi ma ana a bez objawów nie są brane pod uwagę...;/ i bądź tu mądry...
@Marthi [emoji173] a dostałaś coś na opróżnienie jelit? Czy u was to niepotrzebne?
 
Do góry