reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@mickey* a mogę zapytac u kogo prowadziłas ciąże jak już doktorek P Cię zostawił?:) Jak często trzeba to ana sprawdzać w ciąży...
lokalny gin, ale dość ogarnięty, i niczego nie bagatelizował a trochę przejść miałam, zresztą dr P wypowiedział się o nim b,pozytywnie;)
przyznam że nie sprawdzałam ANA, u mnie miano 1:640 więć nie małe więc uznałam że nie ma sensu powtarzać bo i tak inne badania miałam beznadziejne, więc po co kolejny gwóżdz...;)
 
reklama
@olaa90 nie wiedzialam, ze encorton jest tez zalecany na allo
Ja mam go brac od 1dc przez 3 cykle i na kontrole w lutym.

@żaba123 do heparyny? Powaznie? Szkoda, ze bylam u immunologa zanim dostalam wynik ANA. Z drugiej strony dobrze, ze cos mnie ruszylo i to zbadalam dzien przed powrotem do uk.

@mickey* dzieki :) juz mi sie troszke rozjasnia w glowie ;)
Teraz nie badalam przeciwcial, bo za kazdym razem mialam od 300-550. Raz tylko jak badalam je kilka miesiecy po pierwszym poronieniu, to spadly do chyba 60.
Mysle, ze wroce na diete bezglutenowa i bezlaktozowa, bo chyba to mi tez pomoglo donosic jedna ciaze.


A powiedzcie mi jeszcze, czy ktoras z Was brala intralipid w cyklu naturalnym? Bo uslyszalam od immuno, ze ona przepisuje jedynie podczas IVF, zeby wiedziec kiedy dokladnie podac, tzn. chce wiedziec, kiedy doszlo do zaplodnienia.
 
@olaa90 nie wiedzialam, ze encorton jest tez zalecany na allo
Ja mam go brac od 1dc przez 3 cykle i na kontrole w lutym.

@żaba123 do heparyny? Powaznie? Szkoda, ze bylam u immunologa zanim dostalam wynik ANA. Z drugiej strony dobrze, ze cos mnie ruszylo i to zbadalam dzien przed powrotem do uk.

@mickey* dzieki :) juz mi sie troszke rozjasnia w glowie ;)
Teraz nie badalam przeciwcial, bo za kazdym razem mialam od 300-550. Raz tylko jak badalam je kilka miesiecy po pierwszym poronieniu, to spadly do chyba 60.
Mysle, ze wroce na diete bezglutenowa i bezlaktozowa, bo chyba to mi tez pomoglo donosic jedna ciaze.


A powiedzcie mi jeszcze, czy ktoras z Was brala intralipid w cyklu naturalnym? Bo uslyszalam od immuno, ze ona przepisuje jedynie podczas IVF, zeby wiedziec kiedy dokladnie podac, tzn. chce wiedziec, kiedy doszlo do zaplodnienia.
po ciąży były przeciwciała niższe bo w ciąży sie wszystkie choroby wyciszają,
stosowalam intralipid przez kilka miesiecy przy naturalnych staraniach i to wcale nie jest terapia tylko i wyłacznie przy ivf, choc do niedawna niektóre kliniki nawet profilaktycznie stosowały intralipid przy ivf
 
Ano widzicie. Wlasnie moja lekarka z tego co o niej wczesniej slyszalam, wogole nie wierzyla w intralipid. Dopiero teraz zaczela go niechetnie przepisywac, tylko dlatego ze Invicta w ktorej przyjmuje, go stosuje.
A powiedzcie jak mialyscie Intralipid rozpisany? W ktorych dniach cyklu?
 
@olaa90 nie wiedzialam, ze encorton jest tez zalecany na allo
Ja mam go brac od 1dc przez 3 cykle i na kontrole w lutym.

@żaba123 do heparyny? Powaznie? Szkoda, ze bylam u immunologa zanim dostalam wynik ANA. Z drugiej strony dobrze, ze cos mnie ruszylo i to zbadalam dzien przed powrotem do uk.

@mickey* dzieki :) juz mi sie troszke rozjasnia w glowie ;)
Teraz nie badalam przeciwcial, bo za kazdym razem mialam od 300-550. Raz tylko jak badalam je kilka miesiecy po pierwszym poronieniu, to spadly do chyba 60.
Mysle, ze wroce na diete bezglutenowa i bezlaktozowa, bo chyba to mi tez pomoglo donosic jedna ciaze.


A powiedzcie mi jeszcze, czy ktoras z Was brala intralipid w cyklu naturalnym? Bo uslyszalam od immuno, ze ona przepisuje jedynie podczas IVF, zeby wiedziec kiedy dokladnie podac, tzn. chce wiedziec, kiedy doszlo do zaplodnienia.
@SheWolf Tak powiedziała pani prof która przygotowywała mnie do ciąży i prowadzila ja. Niezależnie od tego reumatolog tez był tego zdania.
 
@olaa90 nie wiedzialam, ze encorton jest tez zalecany na allo
Ja mam go brac od 1dc przez 3 cykle i na kontrole w lutym.

@żaba123 do heparyny? Powaznie? Szkoda, ze bylam u immunologa zanim dostalam wynik ANA. Z drugiej strony dobrze, ze cos mnie ruszylo i to zbadalam dzien przed powrotem do uk.

@mickey* dzieki :) juz mi sie troszke rozjasnia w glowie ;)
Teraz nie badalam przeciwcial, bo za kazdym razem mialam od 300-550. Raz tylko jak badalam je kilka miesiecy po pierwszym poronieniu, to spadly do chyba 60.
Mysle, ze wroce na diete bezglutenowa i bezlaktozowa, bo chyba to mi tez pomoglo donosic jedna ciaze.


A powiedzcie mi jeszcze, czy ktoras z Was brala intralipid w cyklu naturalnym? Bo uslyszalam od immuno, ze ona przepisuje jedynie podczas IVF, zeby wiedziec kiedy dokladnie podac, tzn. chce wiedziec, kiedy doszlo do zaplodnienia.

Dieta bezglutenowa i bezlaktozy jest w stanie faktycznie sprawić że organizm trochę wraca do ładu i przestaje być agresywny w stosunku do samego siebie. Także myślę że to dobry pomysł :)
 
Dieta bezglutenowa i bezlaktozy jest w stanie faktycznie sprawić że organizm trochę wraca do ładu i przestaje być agresywny w stosunku do samego siebie. Także myślę że to dobry pomysł :)
@roki_1991 Mysle ze dużo w tym prawdy. Ja jestem 4 lata na orkiszu, orkisz ma bardzo wysoce przyswajalny gluten, może być spożywany przez osoby na diecie bezglutenowej( polecam książkę ,, powrót do harmonii). Jest tylko 5 odmian orkiszu o właściwościach leczniczych. Kupuje go w centrum św Hildegardy w Legnicy . Po roku spożywania p/c anty TPO spadły mi z 500na 11. I w takich wartościach są do dziś. ANA niestety są ale w mianie 1:640 i nie świecą już ANA 3. Być może potrzeba czasu a być może tak już zostanie. Jedno jest pewne, nie chorujemy, morf mam super. Oby tak dalej
 
reklama
Do góry