reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@anna_kat masz rację mni też pomaga działanie ja ostatnią ciążę straciłam w zeszłym tygodniu. Też mam zamiar zrobić badania nasienia byłam juz u immunologa endokrynologa i diabetologa w przyszłym tyg idę do gin na konsultację i nam nadzieję że coś mi doradzić. Czekam na wyniki badań genetycznych plodu i od tego zależa kolejne działania. Trzeba walczyć nic nam nie pozostaje.
Mam takie podejscie, ze nie ma na co czekać, bo z czasem u mnie moze byc tylko gorzej. Staram się nie myslec o swoich stratach, pamietam o ciazach, ale nie chce o tym myslec za czesto, zeby nie smutac. Mam jedno dziecko obok i nie chce byc smutna. Jedno ze swoich dzieci 'pochowalam' w ogrodku i jakkolwiek strasznie by to nie brzmiało nie wyobrazam sobie zrobic inaczej. Skoro akurat tak się stało, ze zdazylam je 'zobaczyc' to nie moglam go spuścic w toalecie ani wrzucic do smietnika. Wiec, chociaz komus moze sie to wydawac okropne, zakopalismy je miedzy kwiatami pod oknem w kuchni. Ale mnie to nie smuci, raczej cieszę się, ze ma ladne miejsce, jest blisko mnie.
W ogole to czuje sie czasem jakbym grala w grze. Wiem, okropne porównanie. Ale idealnie obrazuje moja sytuacje. Kazdy transfer zaczyna się rozpoczeciem gry i nie moge przejsc jednego konkretnego levelu. Jestem tak blisko! Frustruje mnie to, ze zrobienie sobie dziecka to taka prosta i oczywista sprawa dla 99,99% ludzkości, a ja nie moge przejsc tego jednego glupiego tygodnia. Niedowierzam czasem, po prostu niedowierzam.
@basiawol Kochana, dobrze Ci radze, uporzadkuj najpierw siebie i malzenstwo, bo jak dojdzie ciaza, emocje i hormony to latwiej nie bedzie. Ani lepiej. U mnie w małżeństwie jest wszystko super, ale jak tylko wychodzi ciaza to stres robi swoje i jestem nie do poznania. Byc moze u Ciebie byloby inaczej, ale mimo wszystko uwazam, ze pewne sprawy trzeba miec uporządkowane przed.
 
reklama
@Paulina_merysiejka podziwiam. Dziewczyny bylam na cmentarzu dla mnie to zadna ulga ze chodze na grob i ze jest ten grob dla mnie katorga najbardziej sie boje ze bede musiala znowu tam pochowac dziecko jesli sie odwaze. Ja żałuje tej decyzji o pogrzebie i tyle to tylko katorga dla mnie.
@Oczekujaca123 dziekuje ci bardzo i podziwiam ja nie moge sobie wybaczyc ze nie szukalam dalej naiwna wierzylam w przypadek hehe 15 tyg i przypadek . Tak zaluje ze sie odwazylam wtedy bez tych badan co teraz i wogole. Gdyby to byly wczesne straty to ok nie ma tego piepszonego grobu. Sorry dziewczyny ja nie wiem co sie dzieje chyba chcialam za szybko sie pozbierac a teraz mnie to dopadlo z podwojna sila jeszcze ten brak wsparcia od kogo kogokolwiek. Szukam psychologa bo widze ze sama tego nie pokonam. No i sprawa meza mysle ze obojgu potrzebny psycholog bo prawie nie rozmawiamy ze soba.
@basiawol dobrze, ze szukasz pomocy.
Mysle, ze jesli nie chcsz to nie chodz na grób. Skoro tak to przebywasz to po co sie meczyc ?! Pochowalas ok, ale przeciez chodzic nie musisz. Jesli masz takie podejście i chodzisz to krzywidzisz siebie... i ciezko bedzie przezyc zalobe i isc dalej skoro za kazdym razem robisz sobie krzywde idac tam...
Trzymaj sie. Mam nadzieje , ze znajdziesz dobrego psychologa. :*
Jesli chcialabys pogadac, mozesz napisac.
 
@nafoczka skąd wiedzą że nie można metforminy? Większość cukrzyków bierze wlasnie oba leki ( między innymi oczywiście)
lekarz mnie pytał o to i czy planuje ciążę bo to są przeciwsazania. Zresztą pisze w ulotce o metforminie i o inmpotencji m.in. ale ja się nie zaman

@Marthi super udanego wypadu :* ♥️ Pogoda zapowiada Wam się pięknie. Dziś we Wro w samym sweterku można biegać, ewentualnie cienka kurteczka.
@marzycielka81 nie słyszałam o takim zabiegu, ale trzymam kciuki, żeby on pomógł.
@nafoczka życzę zbicia ciśnienia. Ja z kolei ostatnio pytałam lekarza, czy zbyt niskie nie jest niebezpieczne dla niuni. Bo 87/58, 90/60, ewentualnie 93/65 zrobiło się już u mnie normą.
@burczuś po tych wszystkich siłownianych i basenowych akcja armia będzie tak gotowa do boju, ze będą się bić, który bardzuej gotowy. Ale by było jakby 2 były na podium w ostatecznej walce o jajo ;) Nati miałaby pole do popisu z imionami! :) trzymam kciuki od stycznia :*
@Oczekujaca123 powiem Ci, ze pięknie się „pozbierałaś”, podziwiam i trzymam kciukole teraz - choćby za 1 silny element Waszej układanki ♥️
@anna_kat jak się trzymasz?
@olaa90 jak u Cievie sytuacja, ze tak
powiem...... w majtach ;) Mam nadzieje, ze czyściutko :)
@roki_1991 do 20 tc.
i co ci powiedział. Mi jak podali przy porodzie ZO to pierwszy raz w życiu mnie budzili podczas porodu ;)
A tak wogole to dziś tez zasypiam ale myślę że po lekach średnia 117/75 :)
I niby nic takiego się nie dzieje, praca, 2 dzieci, mąż też ok a tu wciąż jakieś nerwy.. praca bardzoo odpowiedzialna, potem wracam gotowanie, zrzedliwa tesciowa, mąż często na nocach, Karol z SI ciężki zawodnik do zadań. Potrafi i 2 godziny robić bo ja w tym czasie gotuje a Wiktor roznosi mieszkanie. Potem jak ich uśpie o 22 to mam czas dla siebie ale ochoty nie mam bo wiem ze w nocy Wiktor ze 2x się obudzi a o 5 wstaje.. hmm nic nadzwyczajnego. Taki nerwowy typ ze mnie :)
 
@smerfik88 szyjke musisz pilnowac u gina na badaniu palpacyjnym czy twara i zamknieta i usg dopochwowe jaka dluga. Skracanie sie szyjki najczesciej jest niestety bezobjawowe. Czasem pomaga w tym stawianie sie brzucha. Jednak czesto to stawianie sie jest czynnoscia fizjologiczna nie wplywajaca na dlugosc szyjki

@nafoczka [emoji307]
 
@Destino szyjke mam badana na każdej wizycie.... i póki co było ok .... Ale po prostu dzisiaj po tym kluciu bałam się że może to szyjka.... Ale nie panikuje ww wtorek wizyta Więc podfladne maluszka ;) I swoją szyjke....

@magda1208 jak tam się czujesz?
 
@roki_1991 ja biore luteine 2x200 dowcipnie i 3xdupek. Progesreron nie zaszkodzi a moze pomoc przy skurczach i szyjce a ja takie posiadam. Wcześniej brałam 2x3dupka i musiałam schodzić z niego stopniowo tzn jedna tabl mniej co tydzien aż doszlam do 1x3.
@basiawol ja też myślę ze warto popracować nad relacjami z mezem. Czuje w Twoich wypowiedziach żal do M. Ja myślę też że warto skupic sie na sobie miec w nosie opinie teściow, znajomych nie skupiac sie na tym co inni o Tobie myślą i co o Tobie mówią.
@nafoczka moze jakies spa na relalsik? ;)
@smerfik88 sa rozne opinie apropo szyjki tzn z reguły nie daje objawów ale bywa i tak ze objawem jest kłucie w szyjce. Ja z tego powodu trafilam do szpitala i faktycznie była krotsza. Obecnie maluch jest wciaz ułozony miednicowo b. Nisko i kopie tak ze chce mi sie czasem plakac. Po tym mam kłucia ale szyjka na szczęście ok.
Sprawdz na wszelki wu czy wszystko ok
 
@zzzzz sprawdzę to we wtorek , myślę że chyba nie ma sensu jechać wcześniej do gina to sprawdzić.... Ostatnio szyjka prawie 5 cm... .mój synek też ułożony miednicowo i tez czuje go czasami na jajniku i jak czasem kopnie to właśnie mam wrażenie że czuje też szyjke, ale to mi Pani doktor mi tłumaczyła że to przez kopanie.... który u Ciebie już tydzień ?

Dziewczyny właśnie dzisiaj się zorientowałam że nie umiem liczyć tygodni. Jak mam np 25 +1 dzień to jest to 25 t czy 26?
 
@basiawol - bardzo mi przykro, że przeżywasz tak ciężkie chwile i rozterki :( Widzę siebie w Tobie, też miewałam nie raz takie załamania, i co najgorsze odbijało się to relacjach z mężem. Ale wierzę, że po burzy w końcu wyjdzie słońce i będzie lepiej.

Dziewczyny,
ja dzisiaj odnośnie MTHFR - czy któraś z Was spotkała się z opinią, że mając tę mutację należy wyeliminować gluten? Tak mi powiedziała po trzecim poronieniu ginekolog w klinice leczenia niepłodności, ale dietetyk do której wysłała mnie profesor Jerzak w związku z tym, że miałam przejść na dietę o niskim indeksie glikemicznym całkowicie temu zaprzeczyła.
 
reklama
Do góry