reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@edloteh
A czemu najpierw nie sprobujesz 0,6? Co do progesteronu, co bierzesz przy transferach? Ja wiem ze to dziala ochronnie, ale cudu nie sprawi. Bralam teraz besinsa po 800-900mg dowcipnie i 200mg doustnie. Z tym juz nic nie zrobie.
Faktycznie spory ci ten LCT wyszedł. U mnie tez był nie mały, ale wynosił 0,8

Co do heparyny 0,6 moja dr uważa ze to jest pośrednia dawka, i jak ma zlecać to w tym przypadku już dawkę leczniczą....
Ona zleca zawsze od początku cyklu.Przy tym poprzednim transferze brałam 0,4 od 1dc. Jeśli będzie kolejne crio, to na początku mniejsza dawka, a od transferu już ta większa...
Dlatego interesują mnie wyniki, przy jakich dziewczyny biorą... i co potem sprawdzają... tu chyba @Porzeczka1234 mogłaby się wypowiedzieć.... o ile się nie mylę.
Jak mnie pamięć nie myli, Malina zleca jakieś badania.... jak ktoś coś wie, to proszę o info...

A sprawdzałas jaki prog ci wychodzi w wynikach przy takich dawkach?

Ja przy crio brałam różne prog (jeśli mnie pamięć nie myli):
- 3x1 lutinus lub
- 3x2 utrogestan lub
- 2x1 lutinus, 3x2 luteina podjęzykowa lub
- 1x1 crinone

Przy kolejnym dr mówiła ze może 3x2 utrogestan + 1x agolutin, ale się okaże w praniu...

6 tygodni immunosupresji [emoji15][emoji15][emoji15] wow. A ja chciałam narzekać z moimi 3 tygodniami...
 
reklama
Kochana byłaś szczepiona i po tez miałam straty przepraszam Cie teraz jestes w ciazy i napewno Cie stresują takie rozmowy a ja zadaje takie pytania ale sama wiesz jak to jest co teraz bierzesz steryd ???ja oczywiście umówię sie do doktora i na własna rękę nic nie bede brać ale porównanie jest ok ja bylam bez sterydu bez heparyna i kolejna strata musze sie wstać z kolan i brać sie do roboty pozdrawiam


Kochana bardzo mi przykro.
Jestem po szczepieniach u mnie wystarczyły tylko od męża obyło się bez pulowanych.
Po szczepieniach nie mogłam zajść w ciąże przez prawie rok musiałam jeździć na doszczepianie. W końcu z pomocą Bożą udało się choć początek był okropny.
W trakcie ciąży miałam dwa doszczepiania do tego profesor zalecił encorton w dawce 15 mg. Po śniadaniu 10 po obiedzie 5mg fraxiparinę 0,6,acard 150. Pierwsza ciąża po szczepieniach puste jajo -wada genatyczna. Pytaj po to jest min. to forum aby się wspierać i dzielić cennymi wskazówkami oraz wiedzą. Ja nie posiadam zbyt dużej wiedzy są tu dziewczyny z naprawdę ogromnym bagażem doświadczeń i wiedzą.
 
Kochana bardzo mi przykro.
Jestem po szczepieniach u mnie wystarczyły tylko od męża obyło się bez pulowanych.
Po szczepieniach nie mogłam zajść w ciąże przez prawie rok musiałam jeździć na doszczepianie. W końcu z pomocą Bożą udało się choć początek był okropny.
W trakcie ciąży miałam dwa doszczepiania do tego profesor zalecił encorton w dawce 15 mg. Po śniadaniu 10 po obiedzie 5mg fraxiparinę 0,6,acard 150. Pierwsza ciąża po szczepieniach puste jajo -wada genatyczna. Pytaj po to jest min. to forum aby się wspierać i dzielić cennymi wskazówkami oraz wiedzą. Ja nie posiadam zbyt dużej wiedzy są tu dziewczyny z naprawdę ogromnym bagażem doświadczeń i wiedzą.
Widzisz ja nie mam sterydu zato Acofil bo mam jeszcze problem z Kir musze jeszcze znaleść jakiegoś lekarza jest tutaj w IE pani doktor która dzisiaj powiedziała ze trzeba wloczysc steryd nic jej nie powiedziałam ze Sacha zabronił mi brać sterydu musze zaryzykować co mam zrobic kazała poczekać na okres i po przyjść do nie i ustalimy wszystko poczekam i zobaczę co mi zaproponuje nie mam wyjścia musze cos zadecydować nie chce tez długo czekac zeby
Szczepienia sie nie przedawniły wiecie ile trzeba odczekać po poronieniu zeby zacząć sie starać o kolejna ciąże ??
 
Faktycznie spory ci ten LCT wyszedł. U mnie tez był nie mały, ale wynosił 0,8

Co do heparyny 0,6 moja dr uważa ze to jest pośrednia dawka, i jak ma zlecać to w tym przypadku już dawkę leczniczą....
Ona zleca zawsze od początku cyklu.Przy tym poprzednim transferze brałam 0,4 od 1dc. Jeśli będzie kolejne crio, to na początku mniejsza dawka, a od transferu już ta większa...
Dlatego interesują mnie wyniki, przy jakich dziewczyny biorą... i co potem sprawdzają... tu chyba @Porzeczka1234 mogłaby się wypowiedzieć.... o ile się nie mylę.
Jak mnie pamięć nie myli, Malina zleca jakieś badania.... jak ktoś coś wie, to proszę o info...

A sprawdzałas jaki prog ci wychodzi w wynikach przy takich dawkach?

Ja przy crio brałam różne prog (jeśli mnie pamięć nie myli):
- 3x1 lutinus lub
- 3x2 utrogestan lub
- 2x1 lutinus, 3x2 luteina podjęzykowa lub
- 1x1 crinone

Przy kolejnym dr mówiła ze może 3x2 utrogestan + 1x agolutin, ale się okaże w praniu...

6 tygodni immunosupresji [emoji15][emoji15][emoji15] wow. A ja chciałam narzekać z moimi 3 tygodniami...
A czemu heparyna od 1dc? Masz mutacje? Mi polecil od wlaczenia progesteronu.

Co do progesteronu. Moja klinika uwaza, ze dowcipny 600mg(3x2, po 100mg) styknie, ja bralam 3x3. Dowcipny ponoc dziala lepiej, bo wnika bezposrednio do macicy i tam robi co ma robic, ale we krwi nie wychodzi. 14dpt mialam 6,2 chyba. Dzien pozniej zaczelam brac tez 200 doustnie i juz nie badalam. Bralas crinone, powiedz, jakie odczucia? Czuc ze wyplywa potem? Agolutin to prolutex?

No, z immunosupresja ciekawie nie bylo, po 4 tyg wlosy leciały mi garsciami z glowy. Dobrze, ze było z czego. Za to wasik jak byl delikatnym, bialym meszkiem to zrobil sie ciemny i gruby... No i migreny takie mialam, ze nie pamietam tych tygodni, powaznie. Eh, zeby jeszcze pomoglo... A badalas lct po immunosupresji? Albo w ogole cokolwiek po tym leczeniu?
 
Widzisz ja nie mam sterydu zato Acofil bo mam jeszcze problem z Kir musze jeszcze znaleść jakiegoś lekarza jest tutaj w IE pani doktor która dzisiaj powiedziała ze trzeba wloczysc steryd nic jej nie powiedziałam ze Sacha zabronił mi brać sterydu musze zaryzykować co mam zrobic kazała poczekać na okres i po przyjść do nie i ustalimy wszystko poczekam i zobaczę co mi zaproponuje nie mam wyjścia musze cos zadecydować nie chce tez długo czekac zeby
Szczepienia sie nie przedawniły wiecie ile trzeba odczekać po poronieniu zeby zacząć sie starać o kolejna ciąże ??
Musi Ci beta spasc do zera. Pewnie nie masz jak sprawdzic w uk, to kup testy najczulsze 10. Jak przestana wychodzić pozytywne to bedzie wtedy. Co ostatnio powiedzieli Ci w szpitalu? Oczyscilo się samo, kazali isc na kontrole do gina?
 
A czemu heparyna od 1dc? Masz mutacje? Mi polecil od wlaczenia progesteronu.

Co do progesteronu. Moja klinika uwaza, ze dowcipny 600mg(3x2, po 100mg) styknie, ja bralam 3x3. Dowcipny ponoc dziala lepiej, bo wnika bezposrednio do macicy i tam robi co ma robic, ale we krwi nie wychodzi. 14dpt mialam 6,2 chyba. Dzien pozniej zaczelam brac tez 200 doustnie i juz nie badalam. Bralas crinone, powiedz, jakie odczucia? Czuc ze wyplywa potem? Agolutin to prolutex?

No, z immunosupresja ciekawie nie bylo, po 4 tyg wlosy leciały mi garsciami z glowy. Dobrze, ze było z czego. Za to wasik jak byl delikatnym, bialym meszkiem to zrobil sie ciemny i gruby... No i migreny takie mialam, ze nie pamietam tych tygodni, powaznie. Eh, zeby jeszcze pomoglo... A badalas lct po immunosupresji? Albo w ogole cokolwiek po tym leczeniu?

Żeby polepszyć ukrwienie w macicy, no żeby zarodek miał lepsze pole do wgryzania ;)

Badałam, i zrobiłam LCT cross-match z m.... I był pozytywny. Potem miałam leczenie samym encortonem....
A po pullowanych sprawdziłam MLR i cytokiny... i tyle w sumie. Od tego czasu minął rok.... zrobiłam jakiś czas temu ANA i IMK. I czuje, że nadal jestem w czarnej d****** i że nic nie wiem. Znaczy wiem ;) że nie są najgorsze te wyniki...

Co do robienia bety i progesteronu: jestem zwolennikiem wczesnego sprawdzania. I przy blastkach to 5-7dpt jestem w labie ;)
Niski miałaś ten prog jak na takie dawki. Może nie działa na ciebie ten lek.
Wiesz, duphaston nie wychodzi we krwi... ale inne już tak. To że w macicy większy jest, no ok, ale i we krwi przy tym co brałaś powinno widać. I rozumiem wachania tego hormonu w ciągu doby, ale żeby zejść do 6.... to bardzo mało jednak.... przy takiej wartości to tylko zastrzyk mógłby podnieść szybko ten prog.

Ja crinone nie lubię, mam wrażenie że dziurę mi zapycha [emoji85] chociaż przy utrogestanie też czasem tak mam.... nie wiem od czego to zależy ;) dowcipne wszystkie wypływają.... a najgorzej luteina - ale to moje zdanie ofc. Znam dziewczyny, co lubią ten żel :)
Agolutin to czeski odpowiednik prolutexu. Inna dawka i podanie, bo bierze się go domięśniowo. No i koszt bajka, bo za 5szt płaci się jakieś 12zl [emoji51] a za utrogestan jakieś 30zl [emoji51] także czeskie specyfiki rules [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niestety mnie na przykład te zastrzyki z agolutin uczuliły i musiałam odstawić... 3tyg mnie swędzial pośladek i do tego zrobiła się taka twarda boląca wielka buła.... :( ale wiadomo że co organizm to inaczej ;)
 
Do góry