reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
A czy ona Ci zdradzila, do ktorego lekarza Cie wysle na szew? Moze to u niego lepiej prowadzic ciaze? A dostalad dzisiaj recepte na luteine albo duphaston?
Tak recepty dostalam, wszystko bylo ok. Wymazy cytologia skierowania super wszystko.
Wiesz ja zapytam ja we wtorek jak to jest z kontaktem z nia. Moze tylko o to ze o lekach nie gada. Moze nie chciala przez rejestratorki. Nie wiem. Dopytam sie jesli da nr to ok jesli nie to wtedy zaczne sie zastanawiac.
Wiem.kto mialby mi zalozyc szew, Ale 1 z nich jako prowadzacy odpada. Jest swietnym profesorem, poznalam go w szpitalu duzo czasu ze mna spedzil jak tracilam Franka ale bardzo stresowala mnie jego obecność... poza tym czasem mam watpliwosci czy zrobil wszystko jak trzeba. Nie zaufalabym mu jako prowadzacemu. Niech zostanie specjalista od szwu.
Mam nadzieje , ze dogadam sie z nia w sprawie kontaktu i bedzie ok.. dzis niepotrzebny stres tylko mialam...
 
@NadziejaJest porob wiecej badan. Ja uwazam, ze mi P zlecil malo badan, niby tylko to co potrzebne. Lct, multitest i ana1, zadnych cytokin, kirow, nic, uznal, ze to niepotrzebne. A ja sie teraz glowie, że moze jednak warto to bylo zrobić... Czasu niestety nie cofne. W ogole dziewczyny, w De lekarze maja teorie, ze komorki NK we krwi niekoniecznie odzwierciedlaja to co jest w macicy. Nie wiem co o tym myslec, bo u mnie we krwi mam ich 9% czyli norma. A jednak to na intralipidzie mialam ten jeden jedyny raz serduszko. Ciekawa jestem czy to byl przypadek, czy nie.
Aniu, nk w macicy można zbadac przez biopsję. Ale, jeśli masz możliwość dostać intralipid to szkoda kasy na badanie, po intra co najwyżej może ci doopa urosnąć, ale jak widać po @marshia tez niekoniecznie :) Więc: na zdrowie! :D Jeśli chodzi o kiry to raczej też jeśli masz problem z implantacją, same cb itp, chociaz tu dziewczynom niektórzy lekarze zalecają przez cały 1 trym. Aniu, a pytałas Paśnika o te szczepienia? Powiem Wam dziewczyny, że pierwszy "foch" na nie mi przeszedł i jakby trzeba było to chyba stojąc jeszcze raz przed ta decyzją bym się zgodziła bez dłuższego zastanawiania. No zobaczę co czas pokaże.

Pytanie męskie...
Lekarz powiedział, że jak już ja robię badania to niech mąż zrobi badanie nasienia i tu problem gdzie je zrobić. U nas na miejscu nie wykonują dzwonię do innego miasta to miejsc nie mają bo raz na cały miesiąc zapisują. W innym laboratorium Pani mnie poinformowała że robią ale tylko w kierunku bakteryjnym, nie płodności.
Jest jakaś konkretna nazwa badania? Myślałam że to poprostu robi się jakieś badanie ogólne.
To chyba zależy skąd jesteś i gdzie dzwoniłaś. Tak jak któraś napisała - najlepiej w klinice niepłodności zrobić. W ogóle to najlepiej umówić się do jakiegoś lekarza w tej klinice i zapytać o rozszerzenie tych badań, może oprócz seminogramu sprawdzić morfologię, fragmentację, wiązanie z hialuronianem, przeciwciał przeciwplemnikowe w nasieniu itp.


Co do AZS czy tez objawow podobnych do AZS, to jeszcze polecam poczytac na temat pasozytow, czesto za takie objawy sa odpowiedzialne pasozytow z ktorymi organizm sobie nie radzi. A czesto w kale nie wychodza badania, wiec warto po prostu raz na jakis czas odrobaczac i dzieci i cala rodzine.
Ja sie oczyszczam ziołowo - biorę miodle (Meliae toosedan) - zaleciła mi naturopata. one są do stosowania od 1 roku zycia. u kolezanki synka (2 lata) po kilku dniach juz te wykwity skorne zniknely, męza opuscily mega mocne migreny z wymiotami i mroczkami.
Ja też chcę info gdzie to można dostać, jaka cena itp, jednym słowem - gadaj co wiesz :D
Lekarka dala skierowanie na wolna bete hcg ja dla siebie robie beta hcg i chcialam wiedziec czy mimo to robic to z zalecenia lekarza ale skoro inne badanie to

@roki1991 to mnie nie pocieszylas :( staram sie byc spokojna...
Beta dzis 571 a 48h wczesniej 281 ... wiec szalu przyrostu chyba nie ma :(
Oczekująca, przyrościk ok, lek raczej póki nie ma jeszcze wykształconego łożyska, nie powinien "namieszać". Póki co dzidziuś odżywia się progesteronem, a to co Ty stosujesz ma większe znaczenie kiedy jest już wykształcone łozysko. Aleee lekarzem nie jestem :/
 
@Oczekujaca123 ciężko kurna powiedziec. Niby biorę spasmoline jak mnie boli brzuch tyle ze mnie lekarka przed przepisaniem recepty uprzedzila że jest na niej napisane ze stosowac w ciazy tylko kiedy zycie matki jest wazniejsze od plodu. Okej zestrachalam się ale zaufalam jej bo co mialam...
Nie wiem na ile poważna masz ta infekcje i to bardzo nie fajnie ze Ci tak powiedzieli w przychodni. Przecież mają kartoteki itp. Może bedzie jutro miała duzur gdzieś np w szpitalu i ja dorwiesz. To jednak ważny temat
 
Hej,
Rozmawiałam przed chwila z lekarka, ktora robiła mi histeroskopie. Potwierdziła mi, ze dobrze pamietam, ze jest częściowa przegroda, która wg niej trzeba usunąć i wyeliminować przed kolejnymi staraniami... Chwile porozmawialysmy, ale to co mnie lekko zbiło z tropu, to to, że powiedziała, iż po tym laparo z usuwaniem przegrody częściowej bede musiała sie z 3-4 cykle wstrzymać ze staraniami... Takiej informacji się nie spodziewałam :/
 
@Porzeczka1234

co prawda doktor Paśnik przepisał mi Nivestim a nie Accofil, ale to to samo.
Ja już nie jestem przekonana co do Accofilu po tym co przeczytałam dzisiaj na innym forum, na ulotce w internecie, a tym co usłyszałam od doktora na wizycie. Jeszcze wczoraj byłabym gotowa robić sobie te zastrzyki, ale dzisiaj przewagę bierze rozum. Dla mnie możliwe skutki uboczne są przerażające... "pęknięcie śledziony i zgon"? Koszmar :( Może przesadzam, ale skąd mam wiedzieć, że mnie to nie spotka. Wczoraj byłam w aptece, żeby zrealizować receptę, zamówiono mi ten Nivestim, dzisiaj miałam odebrać, ale się wycofałam... Za bardzo się boję. Raczej rezygnuję z tego. Postawię na Intralipid. Jeżeli nie pomoże, to wtedy pomyślę nad czymś innym, ale raczej żadnego Accofilu ani Nivestimu nie wezmę :(
 
@dżoasia nie pytalam P o szczepienia, zaproponował mi immunosupresje, zgodzilam się, bo w końcu to on jest lekarzem. Zmieniam go, mam bliżej u siebie babke, ktora tez ewentualnie zrobi te szczepienia. Ale no właśnie, po tych rewelacjach co dziewczyny pisza musialabym to dobrze przemyslec. Wiesz, jakbym nie miala dziecka to prosta decyzja. Ale mam, musze myslec tez o swoim zdrowiu, dla niego. M. jak uslyszal o tych przeszczepach itp to tez powiedział, ze absolutnie sie na to nie zgadza, jeden robaczek wystarczy, nie jest zle. Inaczej jakbysmy nie mieli zadnego. poki co to nawet nie wiem czy to dla mnie ;) czekam jeszcze, zobaczymy co i jak, musze ogarnac skierowania badania, zobaczymy.
 
@Oczekujaca123 przyrost bety jest w 100 % normalny USG za wczesnie nie musi być nic widać dlatego ja jestem zdania żeby isc raz w 7 tygodniu a nie co chwilę tam zaglądać bo to i tak niczego nie zmienia
Natomiast z Arinilem się nie zgadzam bo metronidazol nie jest polecany na poczatku ciązy jak lekarz podejrzewa grzybice sa bezpieczniejsze leki np Pima.fucin
Ja tez bym metronizadolu nie wzięła na początku ciąży.

Aniu, nk w macicy można zbadac przez bio

To chyba zależy skąd jesteś i gdzie dzwoniłaś. Tak jak któraś napisała - najlepiej w klinice niepłodności zrobić. W ogóle to najlepiej umówić się do jakiegoś lekarza w tej klinice i zapytać o rozszerzenie tych badań, może oprócz seminogramu sprawdzić morfologię, fragmentację, wiązanie z hialuronianem, przeciwciał przeciwplemnikowe w nasieniu itp.



Ja też chcę info gdzie to można dostać, jaka cena itp, jednym słowem - gadaj co wiesz :D

Haha :D zaraz napisze ale wcześniej -
Co do badania nasienia - to za jednym razem proponowałabym zrobić badanie nasienia ogólne , morfologię, posiew z nasienia i przeciwciała przeciwplemnikowe. To na początek dla mnie podstawa.

@bertha u nas maly ma z tym problem odkad skonczyl pare miesiecy, czyli jeszcze wtedy kiedy nie bral piachu i ziemi do buzi, a zwierzat w domu brak. No i maz ma alergie na kurz i roztocze, do tego tez krosty, alergolog twierdzi, ze alergie i azs sa czesto powiazane, choc nie musza byc i to sie niestety dziedziczy. Wiec nie podejrzewam, ze to pasozyty.
A co to za specyfik? To masc, napar? Gdzie to kupic? Bede w pl w grudniu to sie zaopatrze. Wole ziolka niz sterydy. No zreszta my tu o ziolach dla rodziny, a w siebie ladujemy cala apteke[emoji16]

Ja mam takie zioła:
IMG_5603.JPG

Chuan Lian Zi. Po tej nazwie szukajcie.
Płaciłam 80zl za opakowanie. Dorośli powinni wziąć 2 opakowania - czyli na jakiś miesiąc czy półtorej te 2 opakowania starczają. To jest proszek, łyżeczka rozrabia się w cieplej wodzie i pije rano na czczo i wieczorem przed snem. Mega gorzkie wiec ja daje mało wody i dodaje pół łyżeczki miodu żeby jakoś wchodziło szybko.

A przed tymi ziołami robiłam oczyszczanie jelit olejem rycynowym, to takie mechaniczne oczyszczenie się z 60% pasożytów - bierze się nospa Max np o godz 23, o 00:30 tyle ml koniaku ile ważysz z łyżką miodu, o 00:50 tyle ml oleju rycynowego ile ważysz, ocieplonego w kąpieli wodnej. I po 5h lata się do kibelka ze 3 razy co godzinę na płynna dwójeczkę . Potem warto trochę probiotyku pobrać żeby wyrównać florę jelitowa dobrymi bakteriami.

Tu ulotka po polsku tych ziol
IMG_5591.JPG


Tu fajny artykuł o pasożytach
Link do: Pasożyty... - Najlepsi doradcy zdrowotni - schudniesz, efekt trwały

A to fajny wykład - akurat bardziej w kontekście chorób nowotworowych ale podaje dużo ciekawych informacji nt samych pasożytów, 40 minut trwa wiec trzeba znaleźć czas:
 

Załączniki

  • IMG_5603.JPG
    IMG_5603.JPG
    401,1 KB · Wyświetleń: 727
  • IMG_5591.JPG
    IMG_5591.JPG
    400 KB · Wyświetleń: 604
reklama
@Marthi ojej, przykro mi, ze to tyle trwa wszystko. Ale z drugiej strony, moze to nie takie glupie, bedziesz miec pewnosc, ze sie wygoi, ze zrobiłaś wszystko co moglas?
@bertha hehehe, no przepis na dwójkę niezły, nie wiem czy bym się odwazyla nie spac cala noc dla takich rewolucji[emoji38] mi rycynowym porod przyspieszali, ale rewolucji po tym nie mialam, moze za malo mi dali[emoji23]
dzięki [emoji8] filmik sobie zapisze i obejrzę na pewno.
 
Do góry