reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny, ktore ANA powinnam przebadać?
Czy to z nr 25, czy moze 28?
A moze jedno u drugie?
IMG_2380.JPG



---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
 

Załączniki

  • IMG_2380.JPG
    IMG_2380.JPG
    191,2 KB · Wyświetleń: 881
reklama
Dziewczynki wspaniałe wieści
SUSANA KOCHANA teraz to na pewno się uda!!!!!
Gabiś ja na 9 .30 bylam na usg tarczycy ,byłam niedaleko ciebie ;-) ;)
JA jutro na krzywa cukrowa tyle się naczytałam,
na forach ,ze się boję ,że zwymiotuję albo zemdleję:baffled:
Ale M jedzie zemną w razie co;)
Przytyłam już 7 kg !!! żre co mi w łapy wpadnie,już waże 73 kg!!!
 
Witam Was dziewczynki,
gratuluję pozytywnych wizyt, Sus i Tęczowa bardzo się cieszę, super wiadomości
Dziewczyny, ktore ANA powinnam przebadać?
Czy to z nr 25, czy moze 28?
A moze jedno u drugie? Zobacz załącznik 792232


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
Marthi na pocżątek należało by zrobić to badanie 25 ono powie czy masz ANA dodatnie, jeśli tak to jakie miano i rodzaj świecenia, natomiast to badanie 28 jest bardziej szczegółowe więc je wykonujesz dopiero w momencie jak to badanie 25 wyjdzie ANA dodatnie
pozdrawiam i dużo zdrówka dla Waszych szkrabów
buziaki również dla blizniaków Toli;)ciekawe jak już urosły...
 
Witam Was dziewczynki,
gratuluję pozytywnych wizyt, Sus i Tęczowa bardzo się cieszę, super wiadomości

Marthi na pocżątek należało by zrobić to badanie 25 ono powie czy masz ANA dodatnie, jeśli tak to jakie miano i rodzaj świecenia, natomiast to badanie 28 jest bardziej szczegółowe więc je wykonujesz dopiero w momencie jak to badanie 25 wyjdzie ANA dodatnie
pozdrawiam i dużo zdrówka dla Waszych szkrabów
buziaki również dla blizniaków Toli;)ciekawe jak już urosły...

Dziekuje Ci za pomoc i rade. W tej chwili to istotna wiadomosc, bo badanie nr 25 kosztuje 40 zł, a to drugie 180, takze jest "mała" różnica.


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
 
Witam.
Jestem po 3 poronieniach. Przed ostatnią ciążą byłam w trakcie leczenia u immunologa, genetyka, hematologa. Zdiagnozowano mutację homozygotyczną w genie MTHFR (C667T) i tendencje w kierunku nadkrzepliwości (białko S - dolna granica).
Biorę kwas foliowy 5 mg, witaminę B6. Homocysteinę zbiłam do poziomu 5.63. Przyjmowałam też luteinę i duphaston, brałam clexane (0,4), ale nie udało mi się utrzymać ciąży.
Komórki NK były na poziomie 12%.

Czy ktoś zna specjalistę w Trójmieście lub poza, który wnikliwie analizuje wyniki? czy mogłabym prosić o namiar na sprawdzonego ginekologa, który orientuje się w problemach poronień nawykowych i zastosuje właściwą terapię i dawki leków w podobnej sytuacji? Będę wdzięczna za pomoc i jakąkolwiek podpowiedź.
 
Witam wszystkie dziewczyny, :happy:. burczuś: mi doc. Paśnik mówił ze encorton 10mg , wlączyć przed staraniami - ale to pewnie jeszcze do ustalenia, moze napisz do niego zapytanie, ale mi nie mowil nic o inpralidzie.ja poki co 23.01 mam trzecie szczepienie. A jak twój wynik MLR?
 
Hej kleks.
Ja jestem z 3-miasta jesli chodzi o gina to wybieram sie w lutym do gamety do dr Wójcika. Z polecenia kolezanki. Jej kuzynka/kolezanka poronila 4 razy i on ja "wyprowadzil" i teraz ma synka. Nie wiem ile czasu do niego chodzila ale postanowilam sprobowac. Obecnie chodze do Jankowskiego( nfz), Legan (invicta) A do immunologa do dr Suchanek ( invicta) i genetyk Ochman (invicta).


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
dżoł: dziękuję za odpowiedź.
Też chodzę do Suchanek. Mi powiedziała, że NK ma być ok, 12%, zrobiłam, wynik był 12%, więc myślałam, że jest ok.
W moim przypadku ciąża bez leków i na lekach zakończyła się dokładnie na tym samym etapie (ok. 8 t.c.).
Czy robiłaś badania ANA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska?
 
reklama
Jeszcze nie robilam, nie chce robic na przypal, bo moze niektore nie beda potrzebne. Czekam az ona mi zleci konkretne. Ide do niej 6.02. Ja mam nk 16%, od polowy listopada biore encorton 20 mg, po 4 cyklu brania mam sprawdzic nk ale sie zastanawiam czy przed ta lutowa wizyta tego nie zrobic. Bo to duza dawka i moze juz cos dala. Tylko nie wiem czy nie wyrzuce kasy w bloto i nie bedzie kazala znowu powtorzyc po tym 4 cyklu.

Kurde w pracy na kompie zrobilam stopke a jak pisze na tablecie to juz jej nie widac [emoji35]


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry