reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
To następne szczepienie zwróć im uwagę.Klara miała na nfz i 5w1 i pneumokoki .Za roty też płaciliśmy.
A pneumokoki to były 2 dawki.
 
Dzieki Madzia. Szkoda ze nie wiedzialam wczesniej :( Odkrecic sie tego nie da co dzis ale to tylko/aż 180zl. A co gorsza przejsc z platnego 6w1 (bo obecnie 5w1 nie ma) na bezplatne 5w1 tez raczej nie, wiec opiepszylam babe ze nikt nas nie poinformowal i wcale szczepic nie bedziemy jak tego nie zalatwia! Oczywiście to szantaż!

Edit: Madzia wielkie dzięki♡♡♡ wywalczyłam (z laska) kolejne szczepienia na NFZ (co za banda debili!!)
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny
Już od jakiegoś czasu śledzę wątek i postanowiłam też napisać. Dżoł antykoagulant toczniowy to z krwi badanie ? I gdzie te witaminy kupić? Biorę Femibion , acard mam mutacje mthfr i dwa poronienia za sobą. Czy ktoras kobietka na zestawie acard encorton i clexane pomimo wcześniejszych poronień urodziła zdrowe dziecko? Ja nie mogę donosić w 7-8 tygodniu ciaza kończy sie poronieniem. Wykryto tylko tą mutacje.
Pozdrawiam wszystkie
Hej Coral,
ja przeszłam 3 poronienia,w ostatniej brałam acard + clexan,teraz napewno będzie również encorton,bo mam złe wyniki w testach IMK i CBA jak również i trombofilię
Ponadto badania w "Diagnostyce" nie wychodzą miarodajnie,mi białko c i s nie wyszło tam a gdzie indziej był inny wynik.

Dziewczyny a teraz takie pytanko
byłam wczoraj na Sisie u Ludwina w Krakowie,powiedział,że nie muszę histero robić bo na tym badaniu wszystko widać ,chciałam się upewnić czy mam jakąś przegrodę,czy nie i czy są jakieś zrosty.
no i tak przegroda jest na 15mm,nieduza ale jest,on powiedział,że każda anomalia macicy też jest przyczyna poronień,tylko tak sobie myslę,czy na tym etapie-w moim przypadku jest to ok 9tyg.?,zrostów nie ma.
mogę usuwać we wtorek po 3 godz.wychodzę do domu,po 2 miesiącach mogę się starać.co o tym myślicie,bo już sama niewiem co robić,za dużo tego wszystkiego,jeszcze szczepienia na głowie..ale co do nich to też ok 2 miesięcy ok napewno mi zejdzie..
 
Cześć Kobiety :)
Odniosę się do wczorajszej aferę, bo o mnie tu też "chyba" chodzi . Nie będę nalega, uszanuję, a o z zdjęcia poproszę ewentualnie Doris lub Nafoczkę :)
Nafoczka a jak malutki po szczepieniu się czuje? nie gorączkuje?

Jeśli o chodzi o tsh to ja max miałam 2,49, ale ilu endo nie odwiedziłam to po ug tarczycy i sprawdzeniu reszty wyników mówili żebym sobie dała spokój z szukaniem przyczyn w tarczycy. Teraz po poronieniu badałam i miałam 2,02 i Przybycień rzekł mi to samo.
Wolę jednak brać jod bo chyba on powinien obniżyć też tsh, prawda???
Dziś musiałam bujać się do centrum , godzinę w jedną godzinę w drugą zeby wykonali mi usg przed wizytą u lekarza z centrum poronień w Dublinie ( ta wizyta nic mi nowego nie wniesie, ale wolę mieć tutaj zapewnioną najlepszą opiekę jaką mogą zapewnić, bo tutaj jak wiadomo jest kiepsko jeśli chodzi o kobiety w ciąży, no chyba, że jeste się Irlandką). Dziś 11 dc i na usg widać dwa dominujące pęcherzyki, ale pielęgniarka nie umiała powiedzieć kiedy będzie owu ( to samo przez sie mówi o ich wiedzy :D)
 
Nie ma sprawy Foczka :D My dowiedzieliśmy się o tym od Pani doktor w szpitalu i nasz pediatra później to potwierdził .My i tak płacimy tyle na składki,że chociaż raz możemy z nich skorzystać.I super,że wywalczyłaś te darmowe szczepienia :) A mówił Ci pediatra,że na noc po szczepieniu podać dziecku paracetamol tak na wszelki wypadek ?
 
Arluśka

Dziękuję za informacje

Możesz napisać co to są testy IMK i CBA ?

Czy robiłaś badania genetyczne na MTHFR i PAI i czynnik V Leiden?

A z tymi lekami to w którym tygodniu poroniłaś?

Widzisz te leki to moja nadzieja trzymam się tego że one mi pomogą , jak czytam że i nawet na tych lekach nic nie pomaga to mi ręce opadają.

Encorton czasem to właśnie to jedno ogniwo brakujące.

Tak sobie wmawiam że ok że już to przeżyłam i za mną a chyba to nie prawda.

I jak myślę o kolejnej ciąży i poronieniu to mi słabo.

Mieszkam w Szwecji tu dopiero po 4 poronieniu coś się rusza, a ciąża do 15 tygodnia to nie ciąża.
 
Arluśka

Dziękuję za informacje

Możesz napisać co to są testy IMK i CBA ?

Czy robiłaś badania genetyczne na MTHFR i PAI i czynnik V Leiden?

A z tymi lekami to w którym tygodniu poroniłaś?

Widzisz te leki to moja nadzieja trzymam się tego że one mi pomogą , jak czytam że i nawet na tych lekach nic nie pomaga to mi ręce opadają.

Encorton czasem to właśnie to jedno ogniwo brakujące.

Tak sobie wmawiam że ok że już to przeżyłam i za mną a chyba to nie prawda.

I jak myślę o kolejnej ciąży i poronieniu to mi słabo.

Mieszkam w Szwecji tu dopiero po 4 poronieniu coś się rusza, a ciąża do 15 tygodnia to nie ciąża.
Coral witaj ja mieszkam w Irlandii i tutaj jeste tak samo :/ dlatego leciałam do Polski robić badania
 
Coral witaj ja mieszkam w Irlandii i tutaj jeste tak samo :/ dlatego leciałam do Polski robić badania
Tęczowa
Ja też po drugim powiedziałam ,że to na pewno nie przypadek i poleciałam do PL i wszystkie badania prywatnie a genetyczne to w internecie nawet z PL można zamówić. Tutaj jak mówie o niektórych badaniach to lekarze tylko oczy wielkie robią .
To w Irlandii też taka służba zdrowia. Bo ja odkąd mieszkam w Szwecji juz prawie 10 lat to tęsknie za Polską slużbą zdrowia ;)
Pozdrawiam
 
reklama
Tęczowa
Ja też po drugim powiedziałam ,że to na pewno nie przypadek i poleciałam do PL i wszystkie badania prywatnie a genetyczne to w internecie nawet z PL można zamówić. Tutaj jak mówie o niektórych badaniach to lekarze tylko oczy wielkie robią .
To w Irlandii też taka służba zdrowia. Bo ja odkąd mieszkam w Szwecji juz prawie 10 lat to tęsknie za Polską slużbą zdrowia ;)
Pozdrawiam
to mamy tak samo :), trzeba mocno drążyć temat, bo zauważyłam, że pewne rzeczy wiedzą i mają pojęcie, ale nie chcą o tym mówić obcokrajowcom. Trzeba ich ciągnąć za język
 
Do góry