reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witajcie dziewczynki

Odebrałam nowe wyniki zlecone przez Dubra:-) Wyszły mi ANA2 w mianie 1:640 o typie ziarnistym. Czy wiecie może co to oznacza dla Dubra? Czy któraś z Was ma takie ANA?

Miłego dnia życzę:-)
Ja mam Ana 1-1:100, Ana 2 - 1:320 ,Ana 3 ujemny .Dostałam steryd ale, od testu pozytywnego dopiero.
 
reklama
Witajcie kobietki.
Jestem po 3 ivf,1 nie wyszło wogóle,2 wyszło poronienie 6 tydzień,3 wyszło poronienie 6 tydzień.W ciąże zachodzę bardzo ładnie,niestety ciąża się nie utrzymuje.Czeka na Nas jeszcze 1 zarodeczek,lekarz nie chciała nam podac tego ostatniego ponieważ boi się ,że może dojść do kolejnego poronienia,zleciła nam zrobienie kariotypu (wyszedł ok u mnie jak i u męża) ,zrobiłam także badanie na trombofilię ale wyszło ,że niepotrzebnie bo opcja którą ja zrobiłam robi się po odrazu po poronieniu a moje ostatnie było rok temu na początku marca,nikt z laboratorium nie raczył mnie poinformować o tym i niestety 350 zł poszło....w tym badaniu na trombofilię jednak coś mi wyszło,że mam mutację MTHFR wariant c.665C.Konsultowałam się z lekarzem hematologiem,który powiedział,że muszę zrobić szereg innych badań które rzeczywiście potwierdzą ,że choruję na trombofilię,bo to co mi wykazał wynik nie musi być wcale oznaką poronień,ta mutacja która została wykazana jest leczona większą ilością kwasu foliowego 15 mg.Wczoraj zrobiłam wszystkie badanie które lekarz mi zapisała
APTT,INR, antykoagulat tocznia,białko C,białko S , antytrombina III, czynnik VLeiden,
mutacja genu potrombuny 20210A,Morfologia ,Przeciwciała antykardiolipinowe IgG IgM przecieciała IgG IgM anty B2-glikoproteina I ,kwas foliowy, TSH, fT4, fT3.
Teraz muszę czekać na wyniki,na mutacje czeka się ok 8 tyg.
jak myślicie może warto jeszcze jakieś badanie zrobić?
nasza walka trwa już 4 lata.Wszystko zaczęło się od zmiany lekarza,dopiero po tym kroku dowiedziałam się,że nie mam prawego jajnika i jajowodu,lekarz zrobił mi szereg badań,byłam monitorowana,miałam laparoskopię diagnostyczną w celu sprawdzenia drożności jajowodów,nastepnie HSG,pół roku czekania na naturalne zajście w ciąże (niestety nie udawało się)lekarz skierował Nas do Kliniki na Ivf,udało się wychodować 5 zarodków, 3 próby nieudane ,dochodziło do poronień,teraz próbujemy z mężem dowiedzieć się co jest przyczyną naszych niepowodzeń,mamy ciągle nadzieję że w końcu uda nam się zostać rodzicami,to nasze największe pragnienie.3-mam mocno kciuki za każdą z Nas,w końcu dla każdej z Nas w końcu wyjdzie słoneczko.

4 lata starań
1ivf nieudane
2ivf jest serduszko,6 tydzień poronienie
3ivf jest serduszko,6 tydzień poronienie
Walczymy i się nie poddajemy
.:wink:
 
Anieszka gratuluję i życzę wszystkiego dobrego :) . Twoja fotka to moje marzenie - może się spełni.
Susana dziękuję za zaproszenie do częstszego udziału.
Każdej z Was dziękuje za ciepłe słowa.

U mnie nic się ciekawego się nie dzieje. Trochę jestem zajeta bo się przeprowadzamy na nowe mieszkanie. W przyszłym tyg zaczną się badania. Czytam, słucham i nie wiem co mówić. Cieszę się Waszymi staraniami i maluszkami. Wyłapuje lekarzy i sposoby leczenia. Czekam
 
Cieszę się każdym dniem ale pełnia szczęścia będzie dopiero jak uda się donosić. Mam już powoli zmniejszać encorton a jak posiew będzie dobry to w przyszłym tyg, pessar
 
Nafoczka, jak tam...chyba juz Ci bokami wychodzi to lezenie:( no ale jak trzeba to trzeba. Oby szybko zlecialo do porodu;)
Moja @ jeszcze sie nie rozkrecila:( wiec pewnie jutro bedzie 1dc. No ale coz...
A ja jestem teraz taka " piekna " ze szkok, cos mnie uczulilo i wygladam jakbym tradzik mlodzienczy dostala( twarz, szyja, dekold):(
Doris jak tam...tesciowa sobie juz pojechala? Czy ja wygonilas;)
Susana pewnie z mezem jeszcze sie nie pogodzilas...kurcze twardzi jestescie, ja bym tyle czasu ze swoim nie potrafila sie gniewac;)
Lilia terminu dopalaczy nie zdradzisz...no trudno, nie bede na sile wyciagac;) ale zycze Ci duzo szczescia, teraz musi sie udac!!!
Fondie, gdzie zes zaginela???
Lumia, mam nadzieje ze wszystko ok i ze nie siedzisz w krzaczorach...pozdrawiam;)
Arda musisz siknac na testa:D trzymam kciuki za 2 tluste krechy!!!
Beatka jak juz wyjdziesz z tego blogiego stanu to napusz nam tu co Ci tam za skarby znalezli...mam nadzieje ze wszystko jest ok i masz zielone swiatelko na staranka!!!
Pozdrawiam reszte dziewczat:)
 
reklama
Beri a kiedy byłaś u Dubra, wczoraj? Jak czekam u niego w poczekalni to zawsze się zastanawiam czy ta czy ta pacjentka nie jest tu na forum.
Ja byłam wczoraj na prenatalnych. Wszystko z dzidzią ok, ujscie na razie się nie powieksza, wszystkie parametry prawidłowe. Mam dla was fotkę profilu:


Witaj Aga:-)
Maluszek cudny! Nie byłam wczoraj u Dubra, odebrałam tylko część z duużej listy wyników. Wyszły mi ANA2. Dubr kazał jeszcze zrobić kilka różnych badań. Zastanawiam się, czy jeśli wyszły mi ANA2 to będzie chciał robić mi cały panel immunologiczny... Jak było u Ciebie? Czy zakończył na pierwszej- jak to on nazywa- podstawowej części badań, czy kazał robić bardziej szczegółowe?
 
Do góry