reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Plamiace dziewczyny ku pokrzepieniu przypomne, ze ja zaczelam plamic w 6 tyg, z krotka przerwa plamilam do ok 15 tyg. Trzeba oczywiscie sprawdzac czy to nie jakis big krwiak ale nie musi to oznaczac jak widac nic zlego. Sciskam mocno bo wiem jaki to stres choc potem jest niewiele lepiej:)
 
reklama
Esperanza Kochana jesteś, ze pamiętałas:* wczoraj juz nie pisałam bo cały dzien sie w sumie zszedł i potem padlam:) Generalnie wszystko wyglada wzorowo (chyba pierwsza wizyta w ciazy w ktorej nie było sie do czego przyczepić). Mam nadzieje ze teraz bedzie juz z górki.
a jak Ty sie czujesz? I czy bierzesz jeszcze lutke albo duphaston? Bo ja mam juz wszystko odstawić.
Nafoczka- z tymi plamieniach chyba taka nasza uroda:(( Bo chyba odkąd czytam forum to wszystkie dziewczyny je miały:/
 
Apolinka - 37 tydzień! Madre Mia! Ja mam wrażenie, że u Ciebie ciąża zleciała jak z bicza strzelił. Moja mi się ciągnie niewiarygodnie. No ja też ciągle siusiam w nocy od początku ciąży, więc pod koniec chyba będę spać w łazience :-) Cudnie, że wejdziesz z maleństwem w Nowy Rok. No ja się nastawiam na Kliniczną i SN, ale jak mi się Mała obróci to chyba zmienię szpital.Jeszcze dużo czasu. A mąż tak, szaleństwo! Jak się dowiedział, że Mała już Go słyszy to gada do Niej codziennie np. pyta o spacery po macicy :-D

Kinga - bardzo się cieszę! Też Ci się tak ciągnie czas? A Luteinę odstawiłam, choć bardzo się bałam. Bardziej niż jak odstawiłam steryd... Nie wiem czemu, ale tak mam. No, a Dupka nadal biorę 1 tabletkę w sumie bo wyprosiłam, że nie chcę tak całkiem odstawiać jeszcze.

Do plamiących - Również ku pocieszeniu: ja plamiłam, w tym miałam jeden krwotok, od 4 tc z tygodniową przerwą do ok 13 tc. U mnie to było spowodowane krwiakami i odstawiłam całkowicie Acard.
 
Witajcie dziewczyny

Strawbelka – bo to już tak jest. Wydaje mi się, że trzeba się wyluzować i będzie dobrze. Słyszałam już nie jedną historię, że jak kobieta wyluzowała to wtedy się udało. Jeżeli chodzi o NK to z tego co ja wiem to leczenie wygląda tak:

  1. sterydy w różnych dawkach (ewentualnie lek equral)
  2. wlewy np. typu intalipid 20% (są to tańsze wlewy)
  3. drogie wlewy, nie wiem jak dokładnie się nazywają, ale chyba z immunoglobin
Nie powiem Ci dokładnie jak wygląda dalsze leczenie jak NK rosną, ponieważ sama jestem takim przypadkiem. Na NK miałam zalecony encorton 10 mg wraz z wlewami z intralipidu i colostrum. Wartość początkowa NK ponad 19%. Po 10 miesiącach tych specyfików NK mam na poziomie 23%. Czekam na ostatnie wyniki jakie zlecił mi immunolog i ide na wizytę 17 grudnia dowiedzieć się co dalej

lumia – to proponuję jeszcze dr Cholewa, słyszałam wiele dobrych opinii na jego temat

nafoczka – życzę Ci, aby plamienia szybko sobie poszły
 
Lilia no wlasnie ja biore wlewy z intralipidu, nk na poziomie 24, zobaczymy czy spadnie, wczoraj robilam kontrolne badanie. Colostrum tez biore. A kto zlecil Ci encorton? Mnie Tomanek nie chce go narazie dac, mowi ze to ostatecznosc.
 
Ja tez do Dziewczyn, które brały encorton. Do kiedy go bralyscie? Ja biorę 10 mg i mój gin powiedział, ze właściwie nie ma dobrego momentu na odstawienie i się trzeba zastanowić do kiedy i w jakiej dawce będę go brała. Jak to u Was wyglądało? U mnie leci 8 tc w poniedziałek zacznę 9 tc
 
Esperanza mi sie ciągnie potwornie, wydaje mi sie ze ta ciaza trwa juz cała wieczność a dopiero połowa:/ a co najśmieszniejsze jedna z moich koleżanek rodzi w lutym, druga w maju i ich ciaze lecą mi mega szybko:p

Doris- ja tez brałam 10mg, od skończonego 12tyg zeszłam na 5mg ktore brałam 3 tygodnie a potem całkowicie odstawiłam. Od 5 tygodni nie biorę wcale i na razie wszystko jest ok.
 
reklama
Fajnie, że ciężarówki sie odzywają. Mi tez sie dłuży max. Dzis skończyłam 17 tydz. Czuje juz ruchy i jestem spokojniejsza.
Ja nam schiz z odstawieniem glucophage. Nafoczka, kiedy u Ciebie dr przewiduje odstawienie?
 
Do góry