reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Zula gratulacjje.
Enya sliczna lala:)
Magda CH sorki myslalm ze to kaira pisala ale dzieki za info. Moze sprobuje a jak dlugo go stosowalas?Ja mam 2 opakowania tego 5 %.
Cos cisza od Agnieszki i Esperanzy.
A ciekawe jak MEliska bo dawno sie nie odzywala. A Barbinka to juz chyba o nas zapomniala;-)
Misiejku dzieki za info, tylko kurde nikt nie ma takich woelkich wartosci tu jak ja Imterferon i TNf prawie 3 tys!!!Gogac a Ty milalas takie badania na cytokiny?
Misiejku a Twoje MLR jakie bylo przed szczepieniami?Tylko ze Agnieszka P ma duze MLR a i tak jej sie nie udaje wiec w sumie co maja jej dac ewentualne szczepienia? Jejku jakie to wszystko skomplikowane.
Kaira ponawiam pytanie o androstendion
 
reklama
Zula gratulacje! Napewno szybko odzyskasz siły! Trzymam kciuki za waszą trójeczkę!!

Enya, śliczna ta twoja Basieńka! I jaka spokojna pozuje do zdjęć :)

A tu jeszcze jedna fotka Ewci:
 

Załączniki

  • 1415527614339.jpg
    1415527614339.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 62
Neli - jaka Ewunia śliczna. I ten uśmiech - wymiękam. Dużo zdrówka dla Was.
Joanna - ja zużyłam jedno opakowanie loxon 5. Potem dostałam jeszcze jedno, ale stosowałam je bardzo nieregularnie, więc to raczej się nie liczy. Zauważalną poprawę widziałam już w połowie pierwszego opakowania. Widać było całą masę takich baby hair.
Z cytokinami nie pomogę, nie badałam jeszcze.
 
Joanna ja diagnozowałam sie w Poznaniu i tam zupełnie inne te badania robia
ja miałam robiony immunofenotyp CD3+ limfocyt T
CD4 + limf T pomocnicze
CD8+ i te wszystkie miałam znacznie poniżej normy a po szczepieniach jeszcze bardziej spadły
CD 19+ limf. B
CD3+/HLA-DR+ limfocyty T aktywowane To mialam w normie
CD3-/CD16+CD56+ komórki nk no i to miałam powyżej normy!!!

no i ważny jest stosunek Cd4/CD8 ja mialam 2,40 a nie powinien byc wiekszy od 1,5 cyt: podwyższona proporcja cd4/cd8 jest w pewnym zakresie odzwierciedleniem proporcji odpowiedzi immunologicznej typu th1 do th 2, podwyzone proporcje cd4/cd8 obserwuje sie u chorych na choroby autoimmunologiczne a takze u kobiet z poronieniami nawykowymi o alloimmunologicznym podlożu

nie jestem pewna tez czy ten stosunek Cd4/Cd8 to nie jest to samo co th1/th2 tylko po prostu inaczej jest oznaczone
 
Ostatnia edycja:
joanna polecam artykuł Malinowskiego Radwana "Diagnostyka immunologiczna w poronieniach nawykowych..." jest w necie na prawde wiele wyjasnia:-)
 
Zula gratuluję z całego serca podwójnie!!!
Alusia a ja wierzę, że szczęśliwie urodzisz jeszcze nie jednego babaska!
Esperanza chyba znasz już swojego wroga. Ja mam podobnie jak Ty obie mutacje MTHFR heterozygoty, poszłam z tym do kilku lekarzy. Genetyczka kategorycznie wykluczyła związek mutacji z poronieniami, napisała mi to nawet i kazała pokazać Jerzakowej, czego oczywiście nie zrobiłam. Biorę sporo witamin z grupy B, najlepiej metylowane. Ze względu na V Leidena pomyśl tylko od kiedy brać heparynę, bo acard zaczęłabym już teraz. Chyba powinnaś zaliczyć dobrego hematologa. Mnie tłumaczono, że nadkrzepliwość może powodować również wczesne poronienia, bo naczynka między matką a zarodkiem są bardzo wąskie i mikrozakrzepy doprowadzą do niedokrwienia. Nawet jeśli masz jakieś problemy immunologiczne, to na pewno powinnaś skonsultować się pod kątem zakrzepicy.
Apolinka no to do dzieła. Spróbuj namówić swoja lekarkę na zastrzyki z bhcg (ovitrelle), poczytaj o tym, podobno razem ze sterydami pomagają na niskie hamowanie, które jak pamiętam nasz zerowe?
Kruszko od kiedy bierzesz metformex? Zastanawiam się czy warto brać glucopfage (jeśli dobrze rozumiem mają podobne działanie), do ciąży nie będę podchodzić jeszcze kilka miesięcy. Trzymam kciuki za testowanie.
Misiejku cieszę się, że u Ciebie i Jaśka wszystko dobrze.
 
Zula, trzymaj się! Obyście z synkiem szybko odzyskali siły! Dużo zdrowia całej trójce zyczę!
Neli, piękna Ksiązniczka :) super, że wszystko u Was dobrze.
Pietrucha i Olcia, odzywajcie się czy wszystko dobrze! Dużo spokoju i siły!

A ja zamilkłam, bo musiałam odreagować wiadomości ostatniego tygodnia. Jak wspominałam, mam prywatna opieke medyczna z pracy, ale w większości lekarze są okropni. No i poszłam tam do hematologa, który stwierdził, że połaczenie tych trzech mutacji oznacza Trombofilię i ciąża jest niewskazana (oczywiści mnie to nie odstraszy). Zdzwił się, że rodzic, od którego to mam nadal żyje bez leków (!!). Powiedział, że do końca zycia mam brac Acard i konsultować dłuzsze loty samolotowe. W ciązy Clexane 0,4, a ja uważam, że to zbyt mało i boi się od owulacji "bo przecież nie wiem, czy zajdę w ciążę", a heparyna jest szkodliwa. Plusem jest to, że zlecił konieczne badania, ale nie chcę żeby prowadził moją ciążę. Mam super hematologa, do którego pierwszy termin (prywatnie!!) to V 2015, ale z Trombofilią w ciąży przyjmie mnie od razu, więc poczułam ulge choć w tym.


Co do prof. Jerzak, to wizytę uważam za udaną. Mąż twierdzi, że siedziałam u Niej godzinę. Przygotowałam wszystkie moje wyniki w formie tabel, bo jest już tego bardzo dużo i wszystko przejrzała: badania hormonalne, immunologiczne, wirusowe. Oprócz tego kazała mi podac całą teczke, a ja tam miałam pełno bzdur + jakies nasze "forowe madrości" i mówię, że w tych tabelach jest wszystko, a w teczce dużo śmieci, a Ona w zaparte, że mam dać i że nie będzie patrzyłam na smieci no i dałam czerwona jak burak :-) No i przeszła przez wszystko, nawet badania z 2012 roku. Powiedziała, że przy trzech mutacjach Clexane 0,6 jak nic! że muszę zrobić badania w kierunku Celiakii + kolonoskopie, bo jakoś tak się dzieje, że Jej pacjentki z Leiden mają też tę chorobę no i USG u Przygody i wtedy do Niej wrócić. Co więcej powiedziała, że moje AMH 0,93 JEST W NORMIE (myślałam, że padnę). Przeciez Mimi ma takie jak ja i dostała na to leki.... Tak czy owak mam brac Koenzym Q10, wit. b12, b6 no i dodać wit.D, ale bez recepty (Vitum 1000, znacie?) i jej zdaniem odstawić Letrox, Acard natomiast przyjmowac poza ciążą dopiero po 40 roku zycia, bo nie miałam do tej pory zatorów ani amputacji. Moje CD19/CD5 Jej znaniem nie sa teraz istotne, ale moga oznaczać poczatki choroby autoimmunologicznej i muszę zrobic profil ANA 2, ale na chwile obecną nie chce mi dać sterydu, co mnie martwi, bo coś sie przeciez z ta moją immunologia dzieje i pewniej bym się czuła...

To się rozpisałam :-) Jestem na forum Pionierką Trombofilii chyba, ale się nie załamuję. Póki co zostaję z Jerzak + hematolog + postaram sie znaleźć kogoś, kto przypisze mi steryd i mam nadzieję, że niedługo dostaniemy zielone światło.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry