reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej laski. Po obejrzeniu moich wyników dr P zlecił mi teraz zdeka inne leki, chodzi mi konkretnie tylko o ten
4. Dożylny wlew przez 3-4 godziny Intralipidu 20% 200 ml + 300 ml 0.9% Natrii chlorati:
a. na początku cyklu z transferem
b. w dniu transferu
c. cztery tygodnie później, gdy dodatnia beta-HCG
d. kolejne dwa wlewy co dwa tygodnie w okresie do 12 tygodnia ciąży
Czyli podpunkt a. Mowi ze jesli pojawi mi sie pierwszy dzień krwawienia? To wtedy pierwsxy wlew? Pleas ;)
 
reklama
hej chciałabym do was dołączyć.
W maju poroniłam swoją pierwszą ciążę zarodek zatrzymał się na 6,5tyg.(poronilam w domu, bez zabiegu)
odczekaliśmy dwa miesiące i teraz w sierpniu (22.08) zrobiłam bete, najpierw rosła wzorcowo ale po 4 dniach zaczęła spadać. byłam na duphastonie więc go odstawilam i czekam na poronienie.
podjęłam decyzję o zmianie lekarza który będzie umiał mnie zdiagnozować, czy możecie polecić kogoś z Łodzi?
z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
hej chciałabym do was dołączyć.
W maju poroniłam swoją pierwszą ciążę zarodek zatrzymał się na 6,5tyg.(poronilam w domu, bez zabiegu)
odczekaliśmy dwa miesiące i teraz w sierpniu (22.08) zrobiłam bete, najpierw rosła wzorcowo ale po 4 dniach zaczęła spadać. byłam na duphastonie więc go odstawilam i czekam na poronienie.
podjęłam decyzję o zmianie lekarza który będzie umiał mnie zdiagnozować, czy możecie polecić kogoś z Łodzi?
z góry dziękuję
Pozdrawiam
Z Łodzi to prof Malinowski dziewczyny z różnych zakątków Polski do niego jeżdżą
 
Hej laski. Po obejrzeniu moich wyników dr P zlecił mi teraz zdeka inne leki, chodzi mi konkretnie tylko o ten
4. Dożylny wlew przez 3-4 godziny Intralipidu 20% 200 ml + 300 ml 0.9% Natrii chlorati:
a. na początku cyklu z transferem
b. w dniu transferu
c. cztery tygodnie później, gdy dodatnia beta-HCG
d. kolejne dwa wlewy co dwa tygodnie w okresie do 12 tygodnia ciąży
Czyli podpunkt a. Mowi ze jesli pojawi mi sie pierwszy dzień krwawienia? To wtedy pierwsxy wlew? Pleas ;)
Tak, na początku cylku, nie musi być dokładnie 1 dzien możesz zrobić wlew w drugim albo trzecim
 
Hej laski. Po obejrzeniu moich wyników dr P zlecił mi teraz zdeka inne leki, chodzi mi konkretnie tylko o ten
4. Dożylny wlew przez 3-4 godziny Intralipidu 20% 200 ml + 300 ml 0.9% Natrii chlorati:
a. na początku cyklu z transferem
b. w dniu transferu
c. cztery tygodnie później, gdy dodatnia beta-HCG
d. kolejne dwa wlewy co dwa tygodnie w okresie do 12 tygodnia ciąży
Czyli podpunkt a. Mowi ze jesli pojawi mi sie pierwszy dzień krwawienia? To wtedy pierwsxy wlew? Pleas ;)
Ja mialam wlewy co 2 tygodnie całość, potem co 3 tygodnie całość a potem co 3 tygodnie połówka. Chyba trwalo to zapobiegawczo do 14 tc 🤔 tylko przy drugim poronienuu mialam wlewy przed ciaza. Ale byla wada gebetyczna i leki na to nie działają. Przy trzeciez ciazy wlewy mialam od pozytywnego testu, wyjechałam na wakacje i bez lekow zaszlam.
Ogólnie to lubilam ten czas wlewów. Uspokajały mnie. Śmiałam się że to taki psycholog w kroplówce. 😅 każdy lekarz bedzie chyba mial troche inna praktykę z tymi wlewamy.
 
Ja mialam wlewy co 2 tygodnie całość, potem co 3 tygodnie całość a potem co 3 tygodnie połówka. Chyba trwalo to zapobiegawczo do 14 tc 🤔 tylko przy drugim poronienuu mialam wlewy przed ciaza. Ale byla wada gebetyczna i leki na to nie działają. Przy trzeciez ciazy wlewy mialam od pozytywnego testu, wyjechałam na wakacje i bez lekow zaszlam.
Ogólnie to lubilam ten czas wlewów. Uspokajały mnie. Śmiałam się że to taki psycholog w kroplówce. 😅 każdy lekarz bedzie chyba mial troche inna praktykę z tymi wlewamy.
A ja znów nie lubiłam tych wlewow😊😊patrzyłam tylko kiedy kroplówka zejdzie 😊
 
reklama
Do góry