reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Na ana w ciąży bardzo dobrze działa encorton. Ja miałam dużo niższe miano, dostałam najniższa dawkę encortonu (5mg) i urodzilam córeczkę ;) także głowa do góry! Metyle bierzesz i widać zaczynają działać. Przy pai1 dobrze byłoby pewnie brać heparyne w ciąży i ewentualnie acard. Masz jakiegoś sensownego lekarza prowadzącego?
Mi dwóch genetykow powiedziało że przy mojej mutacji PAI-1 To nawet nie zalecają acardu bo nie ma wskazań. Dopiero moja ginekolog dała mi Acard 75. Ciągle się zastanawiam czy to nie za mało. Więc różnie bywa....
 
reklama
@Marthi @burczuś co u was jak sie macie? Ja wraca mdo pracy znow szkola ale ciesze sie bo szkola to dyscyplina i wtedy trzymam diete cwicze na wszystko mam czas nie to co wakacje heheh Myślę każdego dnia o straniach i umowilam sie na wizyte do swojego gina na koniec wrzesnia. Będe nacikac na meza wiem ze nie mamy kasy alejakos damy rade. poza tym pracuje nad soba no i moj maz ma warunek ze bede chodzic do psychologa .
 
@marzycielka81 dzieki Kochana, ale nie chce teraz pod koniec ciazy zmieniac na inny lek :)

@Poziomka2019 ja mialam ANA 2 w mianie 1:2560 i teraz jestem w 31tc. Od staran do 22tc bylam na Encortonie. Bralam 20mg do 16tc i stopniowo zmniejszalam dawke. Do tego heparyna, Acard i progesteron w duzych ilosciach :)
 
Mi dwóch genetykow powiedziało że przy mojej mutacji PAI-1 To nawet nie zalecają acardu bo nie ma wskazań. Dopiero moja ginekolog dała mi Acard 75. Ciągle się zastanawiam czy to nie za mało. Więc różnie bywa....

Dużo zależy od gina, dlatego pytałam czy ma ogarniętego :) moja gin po drugiej stracie bez badań mówiła że dostanę heparyne, dlatego walczyć o nią nie musiałam. Wg mnie pai1 plus dwie straty to wystarczająca podstawa do heparyny czy acardu :)
 
Dziewczyny. Długo się zastanawiałam czy napisać to co pisze. Ale psychicznie nie wytrzymuje. Jestem obecnie w 3 ciąży w tym roku...<3
Krótkie przypomnienie tych co mnie nie znają.
2 lata staraliśmy się o pierwsze dziecko. X 2019.
Pierwsza strata styczeń 2019 10 tc. Brak akcji serca. Tylko Duphaston i femibion 1. Lyzeczlowanie.

W trzecim cyklu w maju zaszlismy znowu. Wyszly poprzedbio komorki nk. Ciąża na duphastonie, acardzie, wlewach i Encortonie. Poroniona w 8 tc. Trisomia 16. Lyzeczlowanie.

W trzecim cyklu zaszlismy znowu. Tym razem bez leków na wakacjach. Na spontanie. Ciąża na acardzie, duphastonie, Encortonie i będę mieć teraz wlewy. Dopiero o 5 dni wiem o ciąży. Panicznie się boję. I strasznie boli mnie brzuch. Boję się że znowu będzie coś nie tak. Martwię się o ten ból brzucha. Ale wydaje mi się że to Encorton tak na mnie działa. ... nie wiem co że sobą zrobić. Zrobiłam bete. W srode beta 41 a w piątek 160. Więcej nie robię. ;/ wizyta za 2 tygodnie. Dziewczyny jak sobie radzić i co z tym bólem brzucha.

Czy zapytać jeszcze o heparyne ?
 
@roki_1991 dziękuję za odpowiedź. Od tego cyklu biorę acard75, a od następnego dostanę heparyne. Bo gin powiedziała żebym jeszcze z ciąża poczekała miesiąc.
@SheWolf dziekuje za odpowiedz.

Dziewczyny dzięki Wam mam w sobie nadzieje ! Postaram sie załatwić od lekarza ten encorton aby zbić już ten ,,stan zapalny,,.
 
Dziewczyny. Długo się zastanawiałam czy napisać to co pisze. Ale psychicznie nie wytrzymuje. Jestem obecnie w 3 ciąży w tym roku...Krótkie przypomnienie tych co mnie nie znają.
2 lata staraliśmy się o pierwsze dziecko. X 2019.
Pierwsza strata styczeń 2019 10 tc. Brak akcji serca. Tylko Duphaston i femibion 1. Lyzeczlowanie.

W trzecim cyklu w maju zaszlismy znowu. Wyszly poprzedbio komorki nk. Ciąża na duphastonie, acardzie, wlewach i Encortonie. Poroniona w 8 tc. Trisomia 16. Lyzeczlowanie.

W trzecim cyklu zaszlismy znowu. Tym razem bez leków na wakacjach. Na spontanie. Ciąża na acardzie, duphastonie, Encortonie i będę mieć teraz wlewy. Dopiero o 5 dni wiem o ciąży. Panicznie się boję. I strasznie boli mnie brzuch. Boję się że znowu będzie coś nie tak. Martwię się o ten ból brzucha. Ale wydaje mi się że to Encorton tak na mnie działa. ... nie wiem co że sobą zrobić. Zrobiłam bete. W srode beta 41 a w piątek 160. Więcej nie robię. ;/ wizyta za 2 tygodnie. Dziewczyny jak sobie radzić i co z tym bólem brzucha.

Czy zapytać jeszcze o heparyne ?
Gratuluje [emoji3059]

Cóż ci powiedzieć... Ze strachem sama musisz sobie poradzić. A jeśli chcesz heparynę, to nie czekaj do wizyty. Ja mam aps. U mnie 2tygodnie bez heparyny mogą zabić dziecko. Sama musisz podjąć decyzję i zadziałać. A ja ci życzę, byś żadnych leków nie potrzebowała, a ciąża rozwijała się prawidlowo
 
Gratuluje [emoji3059]

Cóż ci powiedzieć... Ze strachem sama musisz sobie poradzić. A jeśli chcesz heparynę, to nie czekaj do wizyty. Ja mam aps. U mnie 2tygodnie bez heparyny mogą zabić dziecko. Sama musisz podjąć decyzję i zadziałać. A ja ci życzę, byś żadnych leków nie potrzebowała, a ciąża rozwijała się prawidlowo
Dzięki :*
Nie ma to jak radość wymieszaną że strachem. Ta ciąża to było zaskoczenie. Wiem że encorton i wlewy muszą być. I to wiem. Ale martwię się jeszcze o ta heparyne. ;( wiem że nie powinna narzekać bo wiele z nas się stara. Ale już sama nie wiem co mam myśleć.
Dzięki:*
 
reklama
Dzięki :*
Nie ma to jak radość wymieszaną że strachem. Ta ciąża to było zaskoczenie. Wiem że encorton i wlewy muszą być. I to wiem. Ale martwię się jeszcze o ta heparyne. ;( wiem że nie powinna narzekać bo wiele z nas się stara. Ale już sama nie wiem co mam myśleć.
Dzięki:*
Gratuluję. Ja powiem tak ciąża u mnie bez leków to dla mnie chyba psychiatryk jedynym uspokajaczem to tłumaczenie, że jestem na lekach i musi być dobrze ale to każdy indywidualnie. Na brzuch proponuję magnez trzymam mocno mocno kciuki.

@Pami123 wiesz trudno doradzić jesli chodzi o szczepienia ja podjełam taką decyzję mam córkę nie żałuję przekonywano mnie , że one nie niosą za sobą żadnych konsekwencji i chcę w to wierzyć. W ogóle modle się aby steryd , heparyna itd nie odbiło się na moim zdrowiu. Życzę tylko dobrych decyzji.

@Poziomka2019 Witaj na ana się nie znam ale z tego co wiem to heparyna i steryd powinien pomóc. Potrzeba Ci dobrego lekarza mam nadzieję , ze obecny stanie na wysokość zadania
 
Do góry