reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Oczekująca123 myślami jestem z Wami trzymam kciuki, że dotrwasz i wszystko dobrze się skończy. Pozdrawiam cieplutko:).
Ja wczoraj byłam na konsultacji u reumatolog. Przeciwciała tocznia mam więc dosłałam Plaquenil. Tak jak Gin stwierdziła, że to może być przyczyną poronień. Jak zajdę musi być podany steryd... Zaczyna mnie przerażać ciągle zwiększająca się ilość tabletek... choć niby bezpieczny dla ciąży (poza tym że wyczytałam, że może uszkadzać moją siatkówkę oka). To łykam na zdrówko ;)
 
reklama
@Oczekująca123 myślami jestem z Wami trzymam kciuki, że dotrwasz i wszystko dobrze się skończy. Pozdrawiam cieplutko:).
Ja wczoraj byłam na konsultacji u reumatolog. Przeciwciała tocznia mam więc dosłałam Plaquenil. Tak jak Gin stwierdziła, że to może być przyczyną poronień. Jak zajdę musi być podany steryd... Zaczyna mnie przerażać ciągle zwiększająca się ilość tabletek... choć niby bezpieczny dla ciąży (poza tym że wyczytałam, że może uszkadzać moją siatkówkę oka). To łykam na zdrówko ;)

Też brałam. 4 miesiące w sumie. I zaszłam w ciążę na tym :) potem odstawiłam i też dostałam encorton więc myślę że to dobry plan :)
 
@Charlotte21 miałam okazję poznać dr Janosz w niedzielę w szpitalu. Cudna kobieta. Okazała mi tyle ciepła o czasu poświęciła , że szok. Także mam nadzieję , że będziesz z niej zadowolona ;)
W sumie nie wiedziałam, że przyjmuje w szpitalu. :) Każdy co ją spotyka mówi podobnie, więc myślę, że to będzie dobra i owocująca współpraca. Jest taka dobra, więc takie kolejki są do niej. W sumie miałam szczęście, że czekałam tylko 3 tygodnie na wizytę :) Trzymam za Was kciuki. Dzięsiątka codziennie za Was idzie :*
 
@Hatice nie bardzo mam czas czytać o co chodzi ale powtórzę co u mnie
Szyjka 4 cm jeszcze w 6 miesiacu miejscowy się śmiał po co pessar ale się w Malinę nie wtrącał. Nagle w tym 6 czy 7 szyjka prawie znikła a mały tak nisko że mówili że podczas badania go po główce klepią
Pessar trzymał do końca żadnych problemów
Ja wiem że lekarze gadają o infekcjach z pessar ale jakoś się nie doszukałam historii że pessar infekcja i poród przedwczesny a takich że brak pesara i poród to owszem
 
@Hatice nie bardzo mam czas czytać o co chodzi ale powtórzę co u mnie
Szyjka 4 cm jeszcze w 6 miesiacu miejscowy się śmiał po co pessar ale się w Malinę nie wtrącał. Nagle w tym 6 czy 7 szyjka prawie znikła a mały tak nisko że mówili że podczas badania go po główce klepią
Pessar trzymał do końca żadnych problemów
Ja wiem że lekarze gadają o infekcjach z pessar ale jakoś się nie doszukałam historii że pessar infekcja i poród przedwczesny a takich że brak pesara i poród to owszem
U mnie też większość lekarzy biło się w głowę , że po co szew.. że szyjka 3.5, że ciąża bliźniacza że to nie pomaga... itp itd. Tylko moja gin i profesor co założył szew ufal temu co robi. I co? Gdyby nie szew pewne strscilabym ciążę w 19/20tc bo wtedy szyjka ekspresowo się zmieniała... dzięki temu wiem, że jestem w 24tc tylko dzięki temu , że jest szew. Teraz nikt tego nie neguje. Więc myślę, że jak ktoś proponuje szew czy pessar to brać jak dają i nie marudzić. Nawet jak szyjka jest kilometrowa . Bo u mnie przecież miała 6 cm w 16tc !
 
@Oczekujaca123 6 cm! A ja myślałam ze moja 4 cm jest długa. Dobrze ze miałaś ten szew.... dibrze ze miałaś na swojej drodze tego profesora...
@iveo dzięki ze znalazłaś czas by odpisać :) mi jakoś ta wyszukiwarka nie chciała szukać postów.

Jesteście ewidentnym przykładem ze lepiej założyć choćby pessar i spać spokojnie.... mam nadzieje ze mi wymaz wyjdzie ok bo pessar czeka na założenie.
@plastulinka to może rzeczywiście jak jesteś po zabiegach i jescze miałaś inne akcje z szyjka to warto naciskać na pessar. Jednak Malina naprawdę to dobry lekarz i to ze dla niego pessar jest obowiązkowo po dwóch zabiegach to na pewno efekt jakiś historii które widzial.... ja zamawiałam pessar sama, przez neta, lekarz mi tylko dobrał rozmiar.
 
@plastulinka Kochana ja miałam 1 poród , 1 poronienie i zabieg +konizację szyjki macicy czyli obcęli mi jej kawałek i u mnie prof nie widział wskazań do pesar ale kontrolować kazał szyjkę na każdej wizycie . U mnie prawdopodobnie po konizacje zrobiła się blizna i ona trzymała . Ja powiem tak dla swojego spokoju powiedz swojej gin żeby Ci mierzyła szyjkę co wizytę i będziesz wiedziała czy wszystko ok będziesz spokojniesza.

@Oczekujaca123 kochana jak się dziś czujesz?

@Hatice ja też ufam Malinowskiemu i cieszę się , ze on decydował za mnie to duży komfort psychiczny
 
Bada palpacyjnie i przez USG dopochwowe na każdej wizycie szyjka od początku taka sama i nic się z nią nie dzieje. To już 24+3 tydz i zaczynam panikować, doszukiwać jakichś symptomów. Chyba muszę wyluzować, ale jak po 6 stratach??? [emoji22]
 
Bada palpacyjnie i przez USG dopochwowe na każdej wizycie szyjka od początku taka sama i nic się z nią nie dzieje. To już 24+3 tydz i zaczynam panikować, doszukiwać jakichś symptomów. Chyba muszę wyluzować, ale jak po 6 stratach??? [emoji22]
To zrozumiałe to twoja gin robi wszystko co trzeba. Nie da się inaczej zbadać niż przez usg czyli długość i palpacyjnie czy jest miękka czy twarda. Wszystko jest dobrze nie zamartwiaj się.
 
reklama
Jakby ktoś potrzebował posiadam 3 opakowania neoparinu 0,4 i 3 paczki cyclonamine po leczeniu. Leki ważne do 05/2021 . Jeśli ktoś zainteresowany proszę o info na priv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry