reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny chodzi o zakażenie listeriozą z tych ryb surowych. @Oczekujaca123 mozesz śledzie w occie w ogóle ryby pieczone tych wędzonych tylko się nie poleca w ciąży i surowych oczywiście!

@marshia brzusio miodzio już widoczny jest nawet pod bluza widzę że coś lub ktoś tam jest haha
Sledzie w occie ok ale sama bym musiala robic bo wszystko ma cukier :( a takie zwykle siedzie a'la matjas?
Czy duszony/pieczony losos, pstrąg dorsz bedzie ok ?
Mam nadzieje, ze te 50g makreli mi nie zaszkodzi... bylam swiecie przekonana, ze na gorąco wedzenie jest ok :(
 
reklama
Sledzie w occie ok ale sama bym musiala robic bo wszystko ma cukier :( a takie zwykle siedzie a'la matjas?
Czy duszony/pieczony losos, pstrąg dorsz bedzie ok ?
Mam nadzieje, ze te 50g makreli mi nie zaszkodzi... bylam swiecie przekonana, ze na gorąco wedzenie jest ok :(

Łosoś, pstrąg, dorsz pieczone, gotowane na parze jak najbardzej.
Co do wędzenia na ciepło - głowy nie dam sobie uciąć - na pewno wędzenie na zimno nie służy, a makrela najczęściej chyba na zimno wędzona?
 
Kochane, makrela jest wedzona na cieplo i nie jest surowa, to jest sciete miesko. można tez dostać takiego lososia i wyglada on wtedy inaczej, jest w kawalku a nie plastrach ( jak ten wedzony na zimno). U mnie sa tez pstragi i inne ryby wedzone na cieplo. I w nich nie ma bakterii, przynajmniej nie tych co sie rozmnazaja w surowych rzeczach. A co do rteci to jestem prawie na 100% pewna, ze tunczyk go lubi magazynowac. Makrela chyba troche mniej ale tez. I generalnie lepsze sa mniejsze rybki z uwagi na to, ze sa na dole lancucha pokarmowego :)
 
Kochane, makrela jest wedzona na cieplo i nie jest surowa, to jest sciete miesko. można tez dostać takiego lososia i wyglada on wtedy inaczej, jest w kawalku a nie plastrach ( jak ten wedzony na zimno). U mnie sa tez pstragi i inne ryby wedzone na cieplo. I w nich nie ma bakterii, przynajmniej nie tych co sie rozmnazaja w surowych rzeczach. A co do rteci to jestem prawie na 100% pewna, ze tunczyk go lubi magazynowac. Makrela chyba troche mniej ale tez. I generalnie lepsze sa mniejsze rybki z uwagi na to, ze sa na dole lancucha pokarmowego :)
Ja kupuje takie filety z makreli wedzone w biedronce i pisze, ze na goroaco
Wiedzialam, ze na zimno nie mozna, wiec wybralam te.
Nie kupuje tek makreli wedzonej w kawalku co zazwyczaj jest na zimno

@anna_kat ktore z tych mniejszych proponujesz? Musze sie czyms ratowac ;p
Oo i tego lososia w kawalku tez uwielbiam alurat kupuje w netto, tak samo smakuje jak moj ktory wczoraj trochę podpieklam i poddusilam i jadlam na zimno na kanapce ;)
 
Link do: Ryby w diecie dziecka | 1000dni.pl

Na wszystkich stronach o jadlospisie dla dzieci jest mniej wiecej to samo. I wlasnie, jest jeszcze roznica miedzy dwoma gatunkami makreli, to tez ważne.

No i wedzenie samo w sobie nie jest najzdrowsze, dlatego dzieciom wedzonek sie nie poleca, ale mysle, ze nie powinnysmy popadac w paranoje.
@Oczekujaca123 na pewno wszystko jest ok i od czasu do czasu jak zjesz taka makrele to nic Ci się nie stanie[emoji6] na Twoim miejscu jadlabym po prostu rozne ryby, a z malych ja bardzo lubie sardynki.
 
Ostatnia edycja:
Jest wreszcie u mnie decyzja- będzie cc, ale
Dopiero po niedzieli :( nie wiem tylko po cholerę kazali mi się tu stawić tydzień wcześniej. No i mam już tu leżeć i czekać. Nie wiem tylko czy synek wysiedzi do po niedzieli bo czop zaczął odchodzić i podbrzusze coraz częściej boli...
 
Jest wreszcie u mnie decyzja- będzie cc, ale
Dopiero po niedzieli :( nie wiem tylko po cholerę kazali mi się tu stawić tydzień wcześniej. No i mam już tu leżeć i czekać. Nie wiem tylko czy synek wysiedzi do po niedzieli bo czop zaczął odchodzić i podbrzusze coraz częściej boli...
Eh.. :( wspolczuje, ale dobrze, ze jestes pod kontrola. A moze chlopak sie sam pospieszy na swiat i zmusi lekarzy do wczesniejszego dzialania ! Powodzenia ;**
 
Oj dziewczyny widzę że duzo się dzieje na forum. Ja zaglądam rzadko bo chce wyluzowac i nie myśleć tylko o ciąży.Moje wyniki bhcg są niejednoznaczne.
25- 240bhcg
27- 680bhcg
29- 950bhcg
31- 3250bhcg
Wizyta dopiero w niedzielę , chyba osiwieje do tego momentu. Nie wiem skąd to spowolnienie wzrostu 29.10...
 
reklama
Oj dziewczyny widzę że duzo się dzieje na forum. Ja zaglądam rzadko bo chce wyluzowac i nie myśleć tylko o ciąży.Moje wyniki bhcg są niejednoznaczne.
25- 240bhcg
27- 680bhcg
29- 950bhcg
31- 3250bhcg
Wizyta dopiero w niedzielę , chyba osiwieje do tego momentu. Nie wiem skąd to spowolnienie wzrostu 29.10...
A ktory dzis dzien cyklu Ciebie? Beta ladnie przyrasta procz tego 29.10 moze jakis blad laboratorium? Ja bym powtórzyła jeszcze w piatek, zeby wiedziec czy zastoj lub maly przyrost sie nie pojawi znowu. U mnie przy becie 3803 badanej w poniedziałek. We wtorek byl widoczny pecherzyk. Wiec w niedziele wszystko bedzie u Ciebie jasne ;* trzymam kciuki
 
Do góry