reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziś zapisaĺam się do Maliny na 21 listopada szczerze sama nie wiem czy dobrze robię ale mam czas aby ewentualnie odwołać bądź nie. Ufam mu i trudno komuś przebić to zaufanie.
Szybki termin....ale pewnie dlatego, że ty już jego pacjentką jesteś.... zadzwonię i zapytam o terminy dla nowych [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to za kariotypy bym się jeszcze nie brała....
A badania macicy miałaś jakieś?Histeroskopie może?
Jak wyglądają u ciebie hormony? Prolaktyna? TSH?

Dzięki!
Histeroskopie miałam i wszystko ok, miałam wtedy wycinanego polipa. Prolaktyna z czerwca 13,6, TSH ostatnio 3,6 - zwiększyli mi letrox do 100 i biorę go miesiąc, do tego akupunktura i ziółka [emoji6] oby spadło [emoji1431]
 
@edloteh, Pasnik mowil ze u mnie w immuno wszystko dosc mocno pomieszane. Nie spotkalam sie aby kazal sprawdzac wszystko od razu po terapii, moze po nieudanym transferze ale mam ogromna nadzieje ze mnie to nie bedzie dotyczyc, jest tylko 3 miesiace a wiec ja zaraz po skonczeniu zaczela okno transferowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Napisalam do Pasnika to mowil ze acard moge dorzucic, napisal tez ze nie za bardzo wie jaki cel brania Plaquenilu, ale to sie dowiem w klinice w piatek. Co do GCSF mowil ze ok ale nie napisal o dawce, a wiec odpisalam i czekam na dalsze wskazowki. To chcialabym porownac do tego co lekarz powie w piatek.
 
@anna_kat .Tak przed szczepieniami bylam w ciazy srednio co 3 miesiace.
Teraz taki szajs ze od lutego nie zachodze.juz mialam doszczepiania na poczatku wrzesnia.
Maz ma 2%prawidlowego nasienia ale ma dna plemnika w porzadku.
Ty tez mieszkasz w niemczech moze moge Ci wyslac na priva wyniki meza.Ja nie kumam niektorych rzeczy.Moze sie bardziej znasz.
Lekarze wzruszaja ramionami nasienie szalu nie ma ale zachodzilam 6 razy w ciagu 2 lat.

@Nadja_n, ja Ci kiedys mowilam ze profesorek z kliniki mi kiedys powiedzial ze on nie jest za szczepionkami bo Pasnik je przepisuje ale wlasnie utrudnia to dosc mocno zajscie w ciaze, ale to byla jego teoria i to bylo w kierunku ivf ale mysle ze normalnie to samo jak nie gorzej.
 
Myśle właśnie o konsultacji u niej... tylko nie wiem czy to ma sens... bo nie wiem czy mogłaby mi zlecić coś czego nie miałam... no i u mnie to nie przez kasę tylko prywatnie by poszło...

A jakie są terminy do Maliny? Przyjmuje nowe pacjentki?
Szukam, szukam.... i nie wiem co dalej.

ja tez myslalam o niej, ale zobaczymy jakie beda wyniki Pasnikowego leczenia.
 
Dziewczynki, ja tak wyrywkowo się póki co zapoznaję z pojęciem cukrzycy ciążowej, bo mnie to na razie nie dotyczy ale z dużym prawdopodobieństwem będzie. Rozmawiałam dzisiaj chwilkę na temat tych wartości glukozy nad ranem i rano z moja dietetyczką z pracy (może juz to wiecie, ale która z was jest na etapie kombinowania tooo...) chodzi o to, że jak nad ranem cukry są w porządku a już rano w godzinach 6-8 za wysokie to to jest jakies tam schorzenie - kurde durna pała zapomniała, ale chodzi o to, że ten cukier z kolacji wywala dopiero rano, to ma jakis związek z insuliną. Nie umiem tego dokładnie powtórzyć, bo to było trochę w biegu, ale jak macie cukry nad ranem ok a rano wysoki to śniadanie powinno byc białkowo tłuszczowe, żeby glukoza z wieczora miała czas spaść i żeby ta ze śniadania skoczyła dopiero później, nie podwyższając dodatkowo tej z kolacji. Jeśli natomiast nie występuje IO to żeby uniknąć wysokich cukrów rano mozna wszamać na noc białą bułę np z malutkim jogurtem.
Sorki jeśli to chaotycznie i tak "z doopy" napisane, ale nie miałam czasu robić notatek, a ostatnio dużo o tych cukrach tu piszecie, więc mnie też to zaczęło nurtować :)
W miarę możliwości będę uzupełniać swoją wiedzę, jak macie jakies pytania to moge je zadać komu trzeba ;)
Wiedzę na temat zdrowego żywienia itp u osób zdrowych posiadam, ale te ciążowe info są dla mnie nowe ;)
 
Ale wy ostatnio rozpistne jestescie :)
U mnie wszystko dziś zmieniło się diametralnie i postawilo dzień do góry nogami.
Zadzwonił do mnie wujek, którego zięć jest kardiochirurgiem -a twierdzi ze to nie zarty- ze rozmawiał z tym kardiologiem i wizyta jutro o 14.30. Musiałam skokowac wcześniejsze badania i w drogę :)

Nafoczka a ta diabetolog jest z Rzeszowa? Do gina jestem zapisana do Ciosek w krk na grudzień . Bo Przybycien nie przyjmuje już nowych w tym roku a ogonie pójdę tu na miejscu do tej co ty , może mi pomoże .
Kochana z tym ciśnieniem to na prawdę nie ciekawie , nic dziwnego że cię głowa boli koniecznie kardiolog na cito niestety nikogo nie polecę ;( ale spróbuj pić asmag ( magnez z potasem ) ponoć obniża trochę ciśnienie .
przyjmuje w poromedice w Rzeszowie jako endo i na warzywnej jako diabetolog, choć tu na terminy będzie trudno. Dała mi sporo badań hormonalnych w tym dhaso4 i hydroprogesteron (czy jakoś tak) co też potwierdziło IO.

@roki_1991 normy ktore podalas sa dla ludzi zdrowych. Dla ciezarnych gorna granica to ok 2000 dla ddimerow. To dobrze, ze ci nie rosna. A my nie mowimy ktora heparyna lepsza. Po prostu sa rozne. Napisalam tylko co na mnie jak dziala. Grunt, ze jest heparyna i dzidzius zyje.

@nafoczka a tego kardiologa nie da sie na sorze lapnac by miec choc cos na zbicie cisnienia?
Wiesz sor to mi powiedzą żem młoda :) ale oczywiście jakby taki stan utrzymywał się długo to bym pojechała

@nafoczka to Ty nie masz nic na zbicie cisnienia ? Przeciez rodzinny powinien cos wypisac:/ ekg mialas ? Holtera? Ja holeter cisnieniowy i ekg + zwykle ekg dostalam w przychodni o diabetologa mimo ze cisnienie wyregulowane lekami ale moj puls ok 100 jej sie nie podoba.. skierowanie do kardiologa tez dostalam. Myślę ze rodzinny troche moze pomoc ;*
Tak mialam holter w 2015 a potem w kwietniu - bo szukałam kart. Mam też leki doraźne które wogole nie działają a wygląda na to ze powinnam na stałe. Z wyników to mam zbyt wysoki cholesterol (po mamusi ) i ryzyko nadcisnienia (po tatusiu). Kardiologowi zglaszalam ze leki na mnie nie działają no ale młoda jestem... Kciuki za wizytę!

@maa821 a już sama waga maluszka nie jest dla niego przesłanką do CC? Tym bardziej, ze masz na piśmie zalecenie od 2 innych lekarzy. Wspolczuję tej niepewności.
@nafoczka terminy na NFZ są kosmiczne :/. Ja się już nauczyłam płacić za wszystko, wkurza mnie to, ale niestety płacę. Nawet teraz w ciąży byłam u endo prywatnie, bo terminu na NFZ i tak nie było w ciągu 7 dni. We Wrocławiu jest 3 czy 4 endokrynologów na NFZ - śmiech na sali.
@iveo @magda1208 kciuki za ostatnią prostą
@roxie123 kciuki za bliskie powitanie malutkiej.
@smerfik88 @Destino @Zzzzzz @roki_1991 :)
@Oczekujaca123 kciuki za wizytę dziś. Czekamy na info :)
No i kciuki nieustanne za @bertha @burczuś @czarna_mala @dżoł @mała79 @Marthi @marzycielka81 @Nadja_n
@Totois30 a Ty już urodziłaś???
ale to wiesz to prywatnie. Na szczęście istnieje coś takiego jak znajomości i jak się inaczej nie da to trudno trzeba iść na całość :)

U mnie bez zaskoczenia niestety. Pecherzyk urosl, nie jest jednak ladny, zarodek jest, ale o prawie tydzień mniejszy, serduszka brak, sprawdzala mi lekarka doplerem, zeby sie upewnic. Leki odstawiam. Ehh...
przykro mi ;( musisz podejsc do sprawy tak, że lepiej teraz niż chore dziecko do końca życia :*

@dżoasia urósł ♥️ Już nie trzeba się negliżować, żeby zobaczyć :). Także powoli wyciągam go z szafy, choć jak założę dżinsy i bluzę czy sweterek to wciąż na pierwszy rzut oka nie widać.
I już nawrt widać gołym okiem jak niunia się przemieszcza :) Leżę po pracy z gołym brzucholem i się wgapiam :) Każdej z Was tego zycze i trzymam kciuki.
Wrzucę fotę jutro, bo dziś w dresie i bluzie już jestem i wctej wersji na zdjęciu niewiele można zobaczyć.
rośnijcie w siłę :)

@anna_kat kochana bardzo mi przykro!

@edloteh to normy wytłumaczone :p ja badania robię w medicover. Dziś zapisaĺam się do Maliny na 21 listopada szczerze sama nie wiem czy dobrze robię ale mam czas aby ewentualnie odwołać bądź nie. Ufam mu i trudno komuś przebić to zaufanie. Wiem wiem :)

@nafoczka kochana idź do jakiegoś lekarza z ciśnieniem takim wysokim nie ma żartów

@Oczekujaca123 kciuki wszystko w rękach tego u góry!
wiem wiem, ten kardiochirurg ktory mi to zalatwil mnie nadtraszyl jakie zmiany to powoduje bo on operacje przeprowadza.

A powiem wam tak. Moje problemy z cisnienuem zaczely sie po narkozach. Jakby nie bylo to mialam ja 5x w ciagu 4 lat. To plus jakies ryzyko i w ciąży i przed było mega stresu, ale jak wrocilam do pracy to już obroty ma max. Niby zwykły dzień ale wieczorem to już we mnie buzuje :)
 
@dżoasia ku pokrzepieniu serc. Nawet mi 40 letniej, z AMH 0,7, Nk 28% i IL10 poniżej normy, a tnf 10 tys. się udało jak ma razie ciagle utrzymać :)
Kolaż, bo w bluzie jednak nuc nue widać, musiałam podciągnąć
B87D4F83-DDB0-4624-8BF7-58D3C9C66BC2.png
 

Załączniki

  • B87D4F83-DDB0-4624-8BF7-58D3C9C66BC2.png
    B87D4F83-DDB0-4624-8BF7-58D3C9C66BC2.png
    886 KB · Wyświetleń: 381
reklama
Dziewczynki, ja tak wyrywkowo się póki co zapoznaję z pojęciem cukrzycy ciążowej, bo mnie to na razie nie dotyczy ale z dużym prawdopodobieństwem będzie. Rozmawiałam dzisiaj chwilkę na temat tych wartości glukozy nad ranem i rano z moja dietetyczką z pracy (może juz to wiecie, ale która z was jest na etapie kombinowania tooo...) chodzi o to, że jak nad ranem cukry są w porządku a już rano w godzinach 6-8 za wysokie to to jest jakies tam schorzenie - kurde durna pała zapomniała, ale chodzi o to, że ten cukier z kolacji wywala dopiero rano, to ma jakis związek z insuliną. Nie umiem tego dokładnie powtórzyć, bo to było trochę w biegu, ale jak macie cukry nad ranem ok a rano wysoki to śniadanie powinno byc białkowo tłuszczowe, żeby glukoza z wieczora miała czas spaść i żeby ta ze śniadania skoczyła dopiero później, nie podwyższając dodatkowo tej z kolacji. Jeśli natomiast nie występuje IO to żeby uniknąć wysokich cukrów rano mozna wszamać na noc białą bułę np z malutkim jogurtem.
Sorki jeśli to chaotycznie i tak "z doopy" napisane, ale nie miałam czasu robić notatek, a ostatnio dużo o tych cukrach tu piszecie, więc mnie też to zaczęło nurtować :)
W miarę możliwości będę uzupełniać swoją wiedzę, jak macie jakies pytania to moge je zadać komu trzeba ;)
Wiedzę na temat zdrowego żywienia itp u osób zdrowych posiadam, ale te ciążowe info są dla mnie nowe ;)
Bylam wczoraj u dietetyk tej co prowadziła mnie przy IO i powiedziala, ze z moim.poziomem cukru nie trzeba jesc po 2h.. moge jesc spokojnie co 3-4h wieksze posilki, bo mimo ze Insuliny nie bada sie w ciazy to tez trzeba dbac o nia, bo moge nadmiernie tyc jak bede jadla za czesto. Bardziej szczegolowych zalecen nie dostalam tzn dostane na maila bo musi zapoznac sie z nowymi wytycznymi PTG bo cos sie niby poznienialo odnosnie kobiet z otylych w ciazy i z cukrzyca.
Przed wczoraj zjadlan kolacje o 21 i byla to kanapka z makrela i pomidory - cukry po 1h 98. W nocy ok 3 78 a rano o 7 88 :) przed snen wypilam zakwas z burakow i sok z kiszonej kapusty (podobno pomaga :p)
Wczoraj powtorzylam ta kolacje tylko zamiast makreli byl losos ktory zostal mi z obiadu i zakwas przed snem i cukier ok. Mi na czczo nigdy nie przekroczyl 94. Po posilkach nie mialam wiecej niz 120. Wiec jakos wypracowuje sobie swoj system. Mi sniadania bialkowo tluszczowe nie sluza. Zle sie po nich czuje i po 1 h jestem glodna. Jak na śniadanie zjem jajka kanapke i warzywa to spokojnie 3-4h wytrzymuje. Wiec to musi byc dobrane indywidualnie ale zgadzan sie ze przy IO przed ciaza to dieta jest trochę inna w cukrzycy ciazowej (chyba ze cukier szaleje po 2h i trzeba jesc to inna sprawa)

Raz na czczo poszybowal mi do 105 z badan u ginekologa al3 przyczyna byla zbyt dluga przerwa w jedzeniu. Kolacja ok 20 a badanie o 9 wiec ja nie moge miec tak długich przerw bo to mi szkodzi
 
Do góry