reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
A jaka masz długość szyjki? I czy skraca ci się?i jest po prostu krótka?
Aktualnie jest długa, ale w moim przypadku to niewiele znaczy. Jest bardzo podatna na skurcze - mam w wywiadzie blyskawiczna reakcję na tabletke do lyzeczkowania i 2 porody sn z blyskawiczna I faza, ktora nie pisze sie na ktg (lub pisze sie bardzo slabo i na porodowce nie wierza, ze I faza dobiega konca). Pomiędzy 21 tc a 28 tc luteina byla dmuchaniem na zimne, bo krwiaka juz nie bylo, a szyjka wygladala OK. W 28tc zaczely sie cuda dziac, ktore skończyły sie podaniem sterydu. Ja dobrze toleruje luteine dopochwowa (nie mam infekcji), wiec zostwiamy ją dla mojego spokoju.
 
Tak pytam o ta luteinę bo jeden lekarz kazał mi odstawić, a drugi wciąż brac na szyjkę właśnie ( moja ma 3cm). A czytam, ze zdania są podzielone czy ta luteina wpływa na szyjkę czy nie. I sama nie wiem kogo słuchać ...
 
Faktem jest, ze mi mimo brania caly czas 2x100, szyjka zaczela sie rozwierac (zewn i wewn) i nagle skrocila z plamieniem. Po czym sie uformowala,zamknela i wydluzyla. Fakt, ze szpitala wypisali mnie w poniedzialek i wtedy samowolnie zwiekszylam dawke do 2x200, ale w srode juz bylo pozamykane, a w piątek wydluzone i przeszlam z powrotem na 2x100 (bo mi sie zapasy konczyly, a gin mi wiecej nie wypisal). Niezbyt wierze w to, ze zwiekszona dawka luteiny uratowala szyjke, raczej rezim lezenia mial znaczenie. Moje dziecko bardzo sie kreci i to bardzo nisko w macicy. Ewidentnie wyglad szyjki zalezy od tego, jak ono sie ulozy.

W poprzedniej ciazy nie wzielam ani tabl progesteronu, urodziłam nagle w 36 tc. Teraz eksperymentuje z Luteina ;)

Mnie tez jeden kazal odstawic w okolicy 25tc, ale wszyscy inni przepisuja.
 
@maa821 ja jestem w 25 tc i gin tez powiedzial ze zostawiamy do konca, szyjke mam 40 mm wiec teoretycznie ok, gin powiedzial ze po prostu odstawiaja i czasem cos sie dzieje, ze nie ma u mnie potrzeby ale nie zaszkodzi a moze akurat w czyms pomoze
 
reklama
Tak pytam o ta luteinę bo jeden lekarz kazał mi odstawić, a drugi wciąż brac na szyjkę właśnie ( moja ma 3cm). A czytam, ze zdania są podzielone czy ta luteina wpływa na szyjkę czy nie. I sama nie wiem kogo słuchać ...
Ja miałam ostawiona ok 14tc a potem z powodu szyjki spowrotem od 20tc do porodu

Ciekawostka nt metforminy w ciąży:

https://journals.viamedica.pl/ginekologia_polska/article/download/45862/32653

Klinika ginekologii i położnictwa Warszawa.
O super. Mogę to wrzucic na nasz wątek? Jak się czujesz?
@bertha @burczuś @Marthi?
@Porzeczka1234 gdzieś odpoczywasz?

Ja dziś jestem sobie w łazience i słyszę przez okno jak Karolek wola:" bocian słyszysz przynieś mi siostrzyczkę, słyszysz siostrzyczko! " :D
 
Do góry